- Ten rząd pozna chłopską siłę. Skontaktujemy się z górnikami, którzy już szykują inwazję. Rząd zdrajców musi odejść - powiedział szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski.

- Stała się rzecz straszna – powiedział Izdebski po wyjściu z rozmów w Ministerstwie Rolnictwa. - Dzisiaj minister rolnictwa, który podobno wywodzi się ze wsi, stanął po stronie Platformy Obywatelskiej i kapitału obcego, a nie po stronie rolników polskich. Dzisiaj ja powiedziałem, że nie będę rozmawiał ze zdrajcami, takimi jak Serafin i inni, którzy jeszcze tydzień temu pluli na nas, a dzisiaj klaszczą.

Jak przekonywał Izdebski, wtedy, kiedy minister stwierdził, że nie będzie odszkodowań za dziki, że nie będzie interwencji na rynku mleka i trzody chlewnej, „oni jeszcze mu klaszczą, oni zostali tam, ci zdrajcy” – „zasługujący na chłostę”.

- Dzisiaj inwazja polskich rolników dopiero się rozpoczyna. Dopiero ten rząd pozna siłę chłopską i pozna siłę górników. Jeszcze dzisiaj skontaktujemy się z górnikami, którzy już szykują inwazję. Razem z nami, wspólnie, za kilka dni, sto tysięcy ludzi stanie w Warszawie, i nie wyjdziemy z Warszawy, dopóki ten antyludzki, antyrolniczy i antypolski rząd nie odejdzie. Ten rząd zdrajców musi po prostu odejść. Z tymi zdrajcami rozmawiać już nie będziemy. Z tymi zdrajcami nie ma już o czym rozmawiać. Jeżeli dzisiaj dla was, rolnicy, nie ma 7 milionów złotych, a dla Ukrainy jest 100 mln zł, to niech sobie wyjeżdżają do tej Ukrainy i nigdy nie wracają.

- W jakim kraju my żyjemy? Jak długo można sobie na coś takiego pozwalać? – pytał w kontekście wypłat dla prezesów JSW.

Jak mówił Izdebski, w kraju jest już kilkadziesiąt blokad.

- Zaraz traktory wjeżdżają do Warszawy, robią krąg i wracamy, zablokowujemy całą Polskę, wysyłamy dzisiaj wniosek o pozwolenie i na początku przyszłego tygodnia 100 tys. ludzi staje w Warszawie. Nie odpuścimy. Brońmy swego!