Na godz. 14 przedstawiciele organizacji rolniczych zostali zaproszeni na rozmowy z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Domagają się m.in. wypłaty odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz interwencję na rynku mleka i wieprzowiny. Do przedmieść stolicy mają dotrzeć traktorami, a potem przesiąść się m.in. w autokary, którymi przyjadą do centrum stolicy. W sumie organizatorzy szacują, że przed resortem manifestować będzie ok. 1000 osób.

Organizatorzy "marszu gwiaździstego" na Warszawę zadeklarowali na spotkaniu ze stołecznymi policjantami, że protest będzie miał charakter pokojowy, bez paraliżu stolicy. Traktory, którymi mają przyjechać (według rolników od 500 do 1000 pojazdów), mają pozostać na obrzeżach miasta.

Jak poinformował PAP podinsp. Jerzy Długosz z siedleckiej policji, kolumna ciągników przed godz. 11 wyruszyła z miejscowości Zdany pod Siedlcami.

Według rzecznika komendanta stołecznego policji Mariusza Mrozka, największe utrudnienia będą na Trasie Lubelskiej, a także z kierunku Bydgoszczy, Siedlec. - Ciągniki dojadą do przedmieść, a rolnicy, którzy chcą wziąć udział w proteście przed ministerstwem rolnictwa, wjadą do miasta autokarami i prywatnymi samochodami - powiedział.

Policja wydzieliła miejsca parkingowe dla rolników na ul. Książęcej. Wyłączony z ruchu będzie jeden pas ulicy. W KSP pod numerem 22 603 80 38 działa już infolinia, pod którą można uzyskać informacje o ewentualnych utrudnieniach w ruchu związanych z protestami.

Według mazowieckiej policji utrudnienia w ruchu są w miejscowości Zdany na drodze krajowej nr 2. Policjanci wyznaczyli objazdy dla samochodów ciężarowych przez Siedlce, Łuków, Radzyń Podlaski, Międzyrzecz Podlaski, a dla samochodów osobowych przez Zdany i Zbuczyn.

Utrudnienia mogą wystąpić na drodze K-12 w miejscowości Podzagajnik gm. Zwoleń, K-10 w miejscowości Borkowo Kościelne (powiat sierpecki) oraz K-17 w miejscowości Potaszniki (powiat garwoliński). Wszystkie te miejsca będzie można ominąć przygotowanymi przez policjantów objazdami.

Utrudnienie mogą wystąpić także na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Podzagajnik tj. za rondem w Zwoleniu w kierunku Radomia. Policjanci wyznaczyli tam objazdy; dla samochodów ciężarowych przez miejscowości Zwoleń, Kozienice i Radom, a dla osobowych - trasą przez Zwoleń, Tczów, Podgóra i Radom lub Zwoleń, Pionki, Radom.

Policjanci z Radomia i Lipska kierują ruch samochodów ciężarowymi na wyznaczone objazdy już na rondzie im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Radomiu i na skrzyżowaniu w Lipsku w kierunku miejscowości Iłża i dalej do Radomia. W miejscach zjazdów na objazdy policjanci przygotowali punkty informacyjne.

Na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Borkowo Kościelne (powiat sierpecki) policjanci mają informować kierowców o utrudnieniach i kierować samochody osobowe i ciężarowe, jadące w kierunku Warszawy, na objazd drogami wojewódzkimi nr 541 i 561 przez miejscowości Sierpc, Rościszewo, Bieżuń, Zawidz, Stropkowo; w kierunku Torunia - tą samą trasą.

Na krajowej 17 w miejscowości Potaszniki przygotowano objazdy dla samochodów ciężarowych przez miejscowości Kołbiel, Sobiekursk, Dziecinów, Sobienie Jeziory, Wilga, Samogoszcz, Maciejowice, Tyrzyn, Stężyca, Dęblin, Moszczanka lub Garwolin, Wolę Rębkowską, Stoczek, Wilgę, Samogoszcz, Maciejowice, Sobolew i Gończyce.

Z kolei kierowcy samochodów osobowych mogą jechać przez miejscowości Kolonia Górzno, Górzno, Samorządki, przed Żelechowem skręcić na drogę 801 i dalej przez Wolę Żelechowską i Gończyce.