Trwa protest rolników pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. W zielonym miasteczku wciąż przebywają rolnicy z NSZZ „Solidarność” RI. Jak zapowiadają, nie przerwą protestu tak długo, jak długo rząd nie zajmie się przede wszystkim uregulowaniem sprawy sprzedaży ziemi.

W sobotę i niedzielę w zielonym miasteczku mają się odbyć spotkania z mieszkańcami Warszawy w ramach "Akademii samowystarczalności i zdrowia".

W sobotę ABC "Od wideł do widelca" poprowadzi Joanna Bojczewska z Małopolski, która po ukończeniu Antropologii Społecznej na London School of Economics and Political Science odbyła praktyki łączące pracę społeczną i terapeutyczną oraz ogrodnictwo ekologiczne w Londynie. Współpracowała w realizacji szkoleń z ekologicznych upraw w ogrodach miejskich, projektowała ogrody uprawne na nieużytkach miejskich oraz koordynowała Przedsiębiorstwo Społeczne. Współpracuje od kilku lat z EKOCENTRUM Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC. Zapowiedziane są warsztaty siewu i wymiana nasion dla początkujących ogrodników z miasta (działkowych i doniczkowych) oraz projekcja filmów o GMO i wpływie międzynarodowych korporacji na polskie rolnictwo.

W niedzielę spotkanie w ramach "Akademii samowystarczalności i zdrowia" prowadzą natomiast rolnicy ze świętokrzyskiego i podkarpackiego. Będą uczyć i pokazywać, jak robi się sery oraz jak piecze się wiejski, smaczny i zdrowy chleb. Przywiozą swoje przetwory robione w domach, których zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce nie mogą sprzedawać.

Wznowienie protestów zapowiada też OPZZ RiOR. W niedzielę odbędzie się II Kongres, na którym mają zapaść decyzje. Organizacja wystosowała pismo do premier Ewy Kopacz, dotyczące karania rolników za udział w protestach (patrz poniżej.)