Wczoraj poinformowaliśmy o utworzeniu przez Pomorską Izbę Rolniczą serwisu RolnicyRolnikom.pl. Na stronie internetowej można oferować pomoc potrzebującym, można też taką pomoc znaleźć dla siebie.

Więcej: Rolnicy pomagają rolnikom

Jak podaje Krajowa Rada Izb Rolniczych, są już znaczące rezultaty tej pomocy:

„Dotychczas przez Izbę przekazano około 50 ton zbóż paszowych i pod zasiew oraz ponad 25 ton warzyw do skarmiania i pasz suchych. Ilość zakupionej i przekazanej żywności nie jest nawet ewidencjonowana, ponieważ są to ogromne liczby. Pomoc od darczyńców dociera do ludzi, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują, poprzez naszych koordynatorów w gminach. Pomorska Izba poinformowała, że tylko we wtorek przekazała potrzebującym ponad 15 ton zboża.”

Jak dodano, znajdująca się na stronie informacja o zaoferowanej tonie pszenicy do zasiewu i tonie żyta na paszę to pomoc „do wzięcia” na teraz:

„Przez serwis: rolnicyrolnikom.pl jak i telefonicznie na numery wskazane w serwisie napływa sporo deklaracji pomocy. Jest ona różna, od belek na więźby, po przyczepy kempingowe. Zgłoszone towary, które są już rozdysponowane i prośby o pomoc, która została udzielona, są na bieżąco „zdejmowane” ze strony, dlatego widnieje na niej tylko informacja o zaoferowaniu tony pszenicy do zasiewu i tony żyta na paszę – jeszcze nikt się po taką pomoc nie zgłosił.”

KRIR podkreśla, że serwis został stworzony również do pomocy w ewentualnych przyszłych akcjach: <Wystarczy dołożyć "wydarzenie" i będzie ono generowało nowe tabelki, nowe kontakty itd. "Wydarzenia" w serwisie mogą funkcjonować równolegle. Mamy jednak nadzieję, że takich „Wydarzeń” i będzie jak najmniej.>