PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 4

user czytelnik 2021-07-22 19:15:29
Sachajko może być pod wpływem lobbysty futerkowego niejakiego Szczepana Wydry, dawnego pracownika holenderskich ferm norek. O norkach pan poseł wie tylko tyle, ile mu futerkowcy powiedza. O podatkach z takiej hodowli pewnie nic nie wie :)
Zgłoś
user brzoza 2020-12-14 21:19:57
Niestety w okolicach nowogardu natknąłem się na psełdo rolnika który zakładał fermę norek , metodami mafijnymi zniszczył mi gospodarstwo by na mojej ziemi założyć fermę. Niech norkom ziemia lekka będzie.
Zgłoś
user małygrek 2020-12-09 21:59:40
MR ma słabe pojęcie o hodowli zwierząt futerkowych. Niestety, również wydziały zootechniczne uczelni rolniczych maja spore deficyty wiedzy. Przyczyna: to jest zbyt kosztowna hodowla, by którąkolwiek uczelnię w kraju było stać na prowadzenie rzetelnych, długookresowych badań, obserwacji, a tym samym - wyciąganie prawdziwych wniosków, zarówno w zakresie zootechniki, jak i ekonomiki hodowli, a także całokształtu zagadnień związanych z ta hodowlą. Przed laty, pracownicy wydz. zootechniki i weterynarii SGGW korzystali z uprzejmości hodowców, by prowadzić badania. Na przykład prof. Piwowarczyk badał wpływ margaryny na zdrowie norek (stosunkowo szybko zapadały na zdrowiu, gdy naturalne tłuszcze suplementowano margaryną, zauważono też korelację między dodawaniem do karmy margaryny, a zapadaniem na gruźlicę u futerkowych; piszę o tym, bo szerząca się w ostatnich latach wśród ludzi gruźlica ma przyczynę m.in. w diecie zawierającej utwardzone tłuszcze roślinne). Czego będą uczyć wydz. zootechniczne po zlikwidowaniu tej gałęzi hodowli? Kto - jeśli kiedyś może uda się odbudować tę hodowlę, będzie dysponował wiedzą w zakresie profilaktyki i leczenia tych zwierząt? Hodowca Jednego Kota, który w kilka minut zaproklamował likwidację hodowli zwierząt futerkowych?
Zgłoś
user jak co wie 2020-12-08 12:12:01
to jest polskie "rolnictwo" z Torunia
Zgłoś