PARTNERZY PORTALU

Komentarze do tekstu:

Znowu wraca "Piątka dla Zwierząt"?

Komentarze 57

user Adam 2021-05-18 08:44:32
Mam postulat: A może ,,rządzący,,daliby ludziom na wsi tzw.święty spokój? Rolnicy się,,jakoś,,wyżywią...... Gorzej jest z tymi,co wszystko w sklepach kupują.... Pozdrawiam!
Zgłoś
user Marek 2021-05-18 19:39:02
Niech rządzący dadzą rolnikom spokój a rolnicy niech dadzą zwierzętom spokój, ok?
Zgłoś
user Kamil 2021-05-18 05:26:06
Ja tu widze tylko aspekt polityczny. KO boli w oczy ze Lewica dogadala siebz PiSem. Ogloszenie tej ustawy moze pozwolic im sklocic ze soba Lewice i PiS.
Zgłoś
user Szewczor 2021-05-16 15:55:41
To chyba oczywiste że jak wchodzi Nowy Ład uderzający po kieszeni bogaczy to tyczy się też tych łotrów od futerkowych bogacących się na cierpieniu zwierząt. Tak naprawdę postulaty "Piątki" nie są rewolucyjne bo już 30 lat temu w polskim parlamencie przy okazji wprowadzania ustawy o ochronie zwierząt podobne postulaty występowały.
Zgłoś
user Marek 2021-05-15 08:15:03
Wszystko to nic można zaradzić, ale większość rolników będzie musiało przebudować obory z stanowiskowych na bestanowiskowe, bo to jest głównym celem piątki. Kaczyńskiego .Uważam w tej sytuacji,ze dużo rolników zrezygnuje z chodowli i będzie prowadzić produkcję roślinną albo w ogóle zrezygnuje z rolnictwa bo na modernizację obor nie będzie ich stać lub warunki nie pozwolą, bo 50 procent rolników ma stare obory, że niewiadomo od czego zacząć.
Zgłoś
user Lol 2021-05-14 19:26:22
Zakaz trzymania zwierząt na wsi w celach zarobkowych.
Zgłoś
user Florian 2021-05-14 23:36:18
a do żarcia zostanie tylko mąka cukier i warzywa.
Zgłoś
user Justyna 2021-05-18 19:41:38
Chyba nie wiesz, więc napiszę - żeby przeżyć, nie potrzebujesz jeść mięsa ani nabiału
Zgłoś
user timur i drużyna 2021-05-14 18:44:19
pisiory, lewactwo ,większość peło ,część psl oraz oczywiście Kukiz za piatką ,tylko konfederacja przeciw .Tak było jesienią tak samo będzie wiosną.
Zgłoś
user olej 2021-05-13 00:05:14
zakas trzymania zwierząt w blokach
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-12 23:05:34
Troszkę Was nie rozumiem drodzy rolnicy. Dlaczego czepiacie się zwierzątek w mieście skoro to Wy sami zgotowaliscie sobie ten los? Sami głosowaliście na PiS więc jak teraz chcą wam dojechać to dlaczego chcecie się tym dzielić z innymi? Sprowadziliscie na siebie nieszczęście przez swoją głupotę to teraz za to sami odpowiadajcie a nie miastowych się czepiacie. Po wyborach triumfalnie oglaszaliscie wielkie zwycięstwo PiS i wyśmiewaliscie innych że ich d... boli po porażce to teraz miejcie odwagę się przyznać że dostajecie porządnego liścia od swojej ukochanej partii. Sami więc odpowiedzieć teraz za swoją głupotę.
Zgłoś
user Jan 2021-05-13 07:57:10
Ile RAZY dostaliśmy od PO PSL, nie do POliczenia a na KOniec zostaliśmy FRAJERAMI, ot taka POlska
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-13 09:29:24
@Prawda w oczy, prawda jest taka, że albo nie przeczytałeś artykułu albo nie rozumiesz czytanego tekstu. Nie użyję mocniejszych słów, żeby administrator nie usunął mojego postu. Delikatnie mówiąc, skompromitowałeś się.
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-13 16:02:02
Można powiedzieć że nie masz nic do powiedzenia zupełne zero skoro chciałeś używać mocnych słów zamiast argumentów. Jednym słowem totalne dno i kompromitacja.
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-13 22:07:37
OK. To napiszę tak. Mocne słowa powinny odnosić się wyłącznie do opisania twojej inteligencji. Trzeba być zupełnym (...) i (...) aby pod artykułem w którym jest wyraźnie napisane, że w związku z tym iż "Piątka dla Zwierząt" utknęła po poprawkach Senatu i nic nie wskazuje na to, że będzie dalej procedowana posłanka KO Katarzyna Piekarska przygotowuje nowy projekt ustawy o ochronie zwierząt, wyjeżdżać z tak kretyńskim postem jak ten twój. Także albo tego nie czytałeś albo jesteś skończonym (...) bo nie rozumiesz czytanego tekstu. Teraz załapałeś?
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-13 22:45:21
Może najpierw naucz się czytać komentarze Twoich kolegów po fachu którzy już płaczą że wybrali PiS. Nie do wiary że jesteś tak ślepy i ograniczony i zasłaniasz się PO ha ha ha ha ha Na temat Twojej inteligencji nie będę się rozpisywał bo jej w ogóle nie ma ha ha ha ha ha ha co za ......... Ha ha ha ha ha ha
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-13 23:55:54
Powiedz w którym komentarzu pod tym artykułem ktoś płacze, że głosował na PiS? Tylko ty jeden nie załapałeś co jest napisane w tym artykule i wyskoczyłeś z tak idiotycznym postem. Ale po ilości "ha ha ha" łatwo się domyślić dlaczego...
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-14 07:02:06
Ja nie mogę? Ty tak serio czytać nie potrafisz? I powiedz jak tu się nie śmiać z Ciebie ? Ha ha ha ha ha ha zmień nick na Takie kłamstwa ha ha ha ha ha ha ha ha
Zgłoś
user Jarro 2021-05-14 07:33:37
Ja myślę że Taka Prawda ma trochę racji. PiS mocno przestraszył się że straci głosy najbardziej chwiejnej i przekupnej grupy społecznej jaką są rolnicy. Przed wyborami rzucą rolnikom jakąś jałmużnę pod nogi a Ci wiernie zagłosują na swoją ukochaną partie. Sprzedadzą się za kolejne srebrniki a potem znowu będą na drogach pokazywać jak mają źle.
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-14 12:53:06
Prawda w oczy jesteś świetnym przykładem upadku polskiej edukacji na wsiach i w małych miasteczkach. PS Nie używaj tyle "ha ha ha" bo nie wiadomo czy się śmiejesz czy po prostu jesteś błaznem.
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-14 13:12:35
Upadek to mógł zaliczyć tylko taki osobnik jak Ty. Na wsiach i małych miasteczkach jest właśnie rozkwit edukacji i dzieci tam niczym nie ustępują tym z miasta. Ale wszędzie są wyjątki takie jak Ty. Nie bądź taki delikatny i nerwowy to ha ha ha ha ha ha miało Cię wyprowadzić i równowagi i tak też się stało ha ha ha ha ha ha ha ha chyba już zaliczyłeś całkowity upadek ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-15 00:12:43
Prawda w oczy chciałeś mnie wyprowadzić z równowagi robiąc z siebie klauna? Chyba raczej chciałeś mnie rozśmieszyć. Dzieci ze wsi nie ustępują tym z miasta jednak szkoły wiejskie to jest tragedia. Ty jesteś tego świetnym przykładem bo nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Masz swoją zdartą płytę którą powtarzasz w koło: "głosowaliście na PiS to teraz macie za swoje". Kiedyś był taki równie zabawny człowiek jak ty. Też ciągle w koło powtarzał tą samą płytę nie patrząc na to czy to ma sens. Ciągle mówił "Balcerowicz musi odejść". Ten gość źle skończył, komornik sprzedaje resztki jego majątku zarządzanego przez jego równie "bystrego" syna... Także może zmądrzej bo skończysz jak syn Andrzeja.
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-15 13:55:17
Sam sobie zaprzeczasz. Może wypij jakąś melisę na uspokojenie, przestaniesz widzieć wszędzie PiS i jego wyborców. Jakbyś miał odrobinę rozumu to byś nie wmawiał mi idola z którego się jawnie śmieję. Jak tego nie zrozumiałeś to ci to napiszę wprost. Jesteś taki sam "mądry" jak Lepper. On ciągle bredził o Balcerowiczu a ty o PiS. Teraz zrozumiałeś czy masz dalej zwarcie w mózgu?
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-15 14:44:05
Prawda jest taka że ZWARCIE W MÓZGU to dostali tacy rolnicy jak Ty co zagłosowali na PiS a potem dostali kopa w ..... I zaczęli blokować drogi jak usłyszeli o piątce KACZYŃSKIEGO tak dobrze słyszałeś KACZYŃSKIEGO a nie kogoś innego. Partii na którą zagłosowali rolnicy a teraz widząc komentarze biją się w pierś za swoją głupotę przy urnach. Jak masz taki problem z tym Lepperem to przejedź się na jego grób może Ci ulży a nie w internecie szukasz równych swojej głupocie ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-15 17:43:20
A skąd wiesz na kogo ja głosowałem? Skąd wiesz na kogo głosowali inni rolnicy? Sondaże mówią o mieszkańcach wsi a nie rolnikach. Na wsi 80-90% to tacy ludzie jak ty którzy już dawno oddali swoją ziemię a teraz zapier... na etacie za michę ryżu i żyją z plusów oraz innych socjali. Poza tym to jest artykuł o ustawie przygotowywanej przez posłankę KO i nikt tu się nie bije w pierś przez to jak głosował. Tylko ty to tak widzisz. Zresztą nie pisz o rolnikach skoro protestowała tylko wąska grupa rolników. Np. na Dolnym Śląsku nie było żadnych blokad czy strajków. Ilu rolników pojechało do Warszawy tylko dlatego, że autobus był za darmo i była okazja zobaczyć stolicę?
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-15 20:18:01
Po pierwsze widzę że dalej chcesz teraz zrzucać piątkę dla zwierząt która tak naprawdę wymyślił PiS zaraz po tym jak rolnicy oddali głos na ich prezydenta. Po drugie każdy dobrze wie że w grupie rolników większość była za PiS. Ewentualnie wąska grupa na nich nie oddała swoich głosów. Sprawdź sobie statystyki. A po trzecie nic dziwnego że was tak leja skoro nawet nie jesteście zgrani i jak są strajki to nawet poniżanie tych co na nie jadą. Ja zarabiam bardzo dobrze. Za miskę ryżu może Ty pracujesz to już Twój problem. Za miskę ryżu pracuje większość rolników bo tylko socjal jest ich dochodem. A tak muszą dokładać albo zmienię sprzedawać większym. Nie moja wina że Ty swoją ziemię sprzedałeś i teraz innych tym obarczasz. To Ty żyjesz z jałmużny i pracy innych nierobie.
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-15 23:10:57
A więc po kolei. Co mnie obchodzi jakaś piątka dla zwierząt? Podobnie jak 90% rolników w mojej okolicy żyję wyłącznie z produkcji roślinnej. Jak najbardziej popieram ochronę zwierząt (tak jak większość Polaków) i jestem przeciwny hodowli zwierząt futerkowych. Mam nadzieje, że następny rząd będzie w tych kwestiach bardziej odważny od pisiorów. Po drugie z 1,3 mln gospodarstw na papierze w rzeczywistości jest ok 400tys. Ponadto statystyki mówią o mieszkańcach wsi a nie rolnikach. Zapewne ty i twoi domownicy też widniejecie na papierze jako rolnicy. Po trzecie kto mnie leje bo jakoś nie zauważyłem tego? Na strajki nie jeżdżę bo nie czuję takiej potrzeby, podobnie jak okoliczni rolnicy i nikt nikogo z tego powodu nie piętnuje. Na Dolnym Śląsku ostatnie strajki rolników i blokady dróg były chyba w latach 90tych. Dobrze zarabiasz? To znaczy ile? Bo z tego co się orientuje to większość z was zapier... za michę ryżu czyli jakieś 2-3tys na rękę miesięcznie. Widzisz ja ziemi nie sprzedaje tylko ciągle dokupuję i wydzierżawiam. Także nie trafiłeś. Spokojnie całą rodziną żyjemy z własnego gospodarstwa.
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-16 08:20:56
Tak tak oczywiście. Dopiero plakałeś a teraz udajesz bogatego rolnik. Innym wmawiasz że pracują za miskę ryżu. Coś tutaj nie pasuje? Na Dolnym Śląsku? Tam gdzie pełno rozsypujących się gospodarstw zarośniętych pokrzywami? Powoli dochodzimy jakim bogaczem jest Pan Taka Prawda ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-16 09:16:56
Gdzie płakałem i dlaczego? Bo jakoś sobie nie przypominam? Gdzie na Dolnym Śląsku masz rozpadające się gospodarstwa? Byłeś tu kiedyś? A może widziałeś opuszczone gospodarstwo albo takie z którego tak jak ty ktoś poszedł do miasta robić za michę ryżu...
Zgłoś
user Prawda w oczy 2021-05-16 09:59:25
Co Ty masz z tą pracą za miskę ryżu? Jeśli za tyle pracujesz bo zostawiłeś swoje nędzne gospodarstwo to już Twój problem. Wyjdź z tego chlewika zamienionego w altankę i zobacz co się dzieje na świecie. Dwoje pracujących w mieście ile zarabia miesięcznie? Kto buduje nowe domy? Na pewno nie dzieci rolnika czyli twoje bo nawet macie problem aby KRUS na czas zapłacić. Ale Ty siedzisz w tej swojej zarośniętej altance popijając jakiegoś szczocha z biedry i nie wiesz nawet co na świecie się dzieje. Widocznie taka jest Twoja okolica i takie twoje całe życie. Praca za miskę ryżu. Naprawdę żal mi Ciebie. Wszędzie place idą do góry ale u ciebie widać wszystko zatrzymało się 15 lat temu. Te 2 albo 3 tys to biorą tacy na wsiach co dzieci narobili i teraz z 500+ żyje a potem głosują na PiS ze strachu przed utrata jedynego dochodu. A reszta musi się składać na takich pa....
Zgłoś
user Taka prawda 2021-05-16 12:21:07
Kogo ty człowieku chcesz oszukiwać? Wystarczy popatrzyć na statystyki, zobaczyć ile osób zapieprza za pensję minimalną, jaka jest średnia krajowa i ile osób zarabia mniej od tej średniej. Jakie są pensje w poszczególnych segmentach gospodarki. Ile zarabia administracja, służba zdrowia czy nauczyciele. Zejdź na ziemię. Tacy jak ty którym PiS sztucznie podnosi pensje są ich prawdziwym elektoratem. Taka jest prawda. Wyrwałeś się z jakiegoś totalnego zadupia, zamieniłeś nędzę na biedę i chcesz tu kogoś pouczać, a może nawet imponować? Daj spokój człowieku.
Zgłoś
user Jaka prawda , człowieku 2021-05-14 16:36:12
No i co mądrego - ty prawdo w oczy - napisałaś ? No co ? Mądrością nie jest "poprawianie" historii ale tworzenie planu na przyszłość. Czyli : 1. przywrócenie prawa do dysponowania swoim majątkiem rolnym (gruntami ), 2. wprowadzenie produkcji - wyłącznie - na zamówienie czyli podług wcześniej podpisanych umów kontraktacyjnych ( z ceną zapłaty za produkt (tak jak na buraki), 3. Komasacja(scalanie) i wymiana gruntów aby utworzyć przyszłościowe (za 20 lat) gospodarstwa o łanach , dużych powierzchniach (by używać maszyn wydajnych , u mnie 12 ha pod zboża jest orane w jeden dzień , zasiew też w jeden , zbiór czasem w półtora dnia (wszystko starymi maszynami , ursus 1614 , pług PHX 5 , kombajn super bizon ). Itd itp.
Zgłoś
user Wow 2021-05-14 17:05:15
Ja słyszałem że u Ciebie żniwa jeden dzień po tak "dobrze sypało"
Zgłoś
user Krzak 2021-05-12 19:27:05
Wprowadzić zakaz trzymania zwierząt w miastach i blokach. Przecież takie nzwierzęta tak bardzo cierpią!
Zgłoś
user mnemonic222 2021-05-14 19:36:06
W miastach zwierzęta żyją lepiej niż ty, to jest dramat, takich ludzi jak ty...
Zgłoś
user zadowolony 2021-05-12 13:13:54
Cóż za wspaniała wiadomość !!! Jacy to wspaniali posłowie z różnych partii którzy nieulękli się protestów inspirowanych przez siły ciemności i zacofania , przez niewielkie grupki wichrzycieli i mącicieli i zamierzają wprowadzić ustawę o ochronie zwierząt . Czas skończyć z bestialstwem i katowaniem bezbronnych zwierząt , czas ostatecznie skończyć z średniowiecznymi zwyczajami w traktowaniu naszych mniejszych braci . Brawo panowie i panie posłanki , dzielnie walczący z tą dziką hordą barbarzyńców .
Zgłoś
user maszka 2021-05-12 18:37:19
w główce sie przewruciło od dobrobytu??????? a czy aborcja na zyczenie jest etyczna????solidnej biedy tobie trzeba takiej jak czasie wojny lub w latach powojennych to moze bys w koncu nabrał rozumu i niepisał bzdur!!!!!
Zgłoś
user Ja 2021-05-12 21:34:49
Bardzo dobrze napisane. Czas zakończyć GECHENNE psów i kotów WIEZIONYCH w blokach, KAWALERKACH. Dość wywozenia psów do lasu i wiązania do drzew na śmierć głodową. Dość żywych prezentów, maskotek wyzucanych na śmietnik. BETONOWE miasta klatkami tylko dla LUDZIOW. 🐕🐩🐈🐅
Zgłoś
user Wprost 2021-05-14 13:39:37
Dość bestialskiego traktowania zwierząt przez rolników. Dość ich bicia i znęcania się nad nimi. W mieście bez zwierząt przeżyją a wieś jak będzie wyglądała? Nędza.
Zgłoś
user Maciek 2021-05-12 12:09:09
Wiedziałem, że nie odpuszczą chłopom, ale sądziłem, że potrwa to trochę dłużej. Wyręczą się lewicą żeby było na kogo zwalić. Kogoście chłopy dopuścili do koryt :(
Zgłoś
user Chłop 2021-05-12 11:11:30
Zaraz mnie szlag jasny trafi , krew nagła zaleje...!!!
Zgłoś
user nie 2021-05-12 08:24:33
jezeli pudelek to poprze i pis też ,to na wsi przed wyborami nie maja czego szukać ,do świadczeń społecznych ludzie już się przyzwyczaili ,a to bedzie nowe i na własne życzenie straca swój elektorat ,dlatego nic z tego nie będzie
Zgłoś
user Racjonalny 2021-05-12 19:00:36
Tak na pewno większość zacofanych rolników zrobi jak powie ksiądz z ambony.
Zgłoś
user Hubert 2021-05-12 06:23:42
W tym kształcie mogło by być. Nie ma o co walczyć, bo np. rzeczywiście nie powinny psy być na łąńcuchach....
Zgłoś
user nałkowiec 2021-05-12 07:46:36
lepiej uwiązać "na łańcuchu" tzw. "bydło", a psy niech spuszczone zagryzą parę sztuk tego "bydła".
Zgłoś
user ktos 2021-05-12 13:30:11
Jak się nie potrafi kontrolować własnego psa, albo przerasta cie zrobienie dla niego kojca, to lepiej wcale tego psa nie miej
Zgłoś
user Racjonalny 2021-05-12 19:02:28
Zamiast pisać komentarze to poprawiaj ogrodzenia i drzwi do budynków wtedy nic się nie stanie
Zgłoś
user Karol 2021-05-13 10:41:01
tak jest pies na 8m łańcuchu to zło... lepszy kojec z blacha na dachu przy +25stoC
Zgłoś
user Ff 2021-05-14 07:36:27
Nie tylko blacha może być na dachu gamoniu. Ciebie trzeba uwiązać na łańcuchu 2 m i będziesz szczekał cały dzień za jedzeniem.
Zgłoś
user AB 2021-05-14 13:21:50
Mój pies ma do wyboru w kojcu lub na łańcuchu i woli na łańcuchu.
Zgłoś
user brzoza 2021-05-12 05:40:36
Podwójne standardy. Jedni mogą drudzy nie. Kali kradnie to dobrze , Kalemu ukradli to źle.
Zgłoś
  • 1
  • 2