PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 151

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast poprzez naciśnięcie !
user Halina Kaźmierczak 2021-05-15 13:41:39
Rolnik spełniający się zawodowo to znaczy na ZUS? Kochani rolniczy, którzy jesteśmy na KRUS nie ma takiego pojęcia w rejestrze rolników, a Ci co pracują nie opłacają Składek KRUS na ZUS i pobierają emeryturę. Zwracam się do władz Rmam 73 lata bez emerytury z ZUS i dopłaty bezpośredniej z ARiMR. Co robić? Odpisać synowi, co pracuje na Zus-ie?
Zgłoś
user Zby 2021-05-15 13:32:50
Dobry kierunek... Zacieśnianie pętli spowoduje powstanie kolejnych trwałych nieużytków i zalesienie setek tysięcy hektarów ziemi. Ludzie nie czerpiący zysku z ziemi nie pozbędą się jej będą czekać na las będzie pięknie w Polsce trzymam za Was kciuki
Zgłoś
user Rolnik 2021-05-15 14:15:12
Na grunty rolne nieutrzymywane w kulturze rolnej wprowadzić odpowiednio wysoki podatek i nikt nie będzie jej trzymał tylko sprzeda lub wydzierżawi aktywnemu rolnikowi. Należy zwiększyć podaż ziemi na rynku, żeby to zrobić należy wyeliminować wszystkich cwaniaków udających rolników i blokujących tysiące hektarów ziemi rolnej. Niestety do takich działań potrzeba zmiany rządu bo obecny będzie bronił takich cwaniaków którzy są ich wyborcami.
Zgłoś
user Następny darmozjad 2021-05-15 14:58:45
No i wyobraź sobie , że uważam Cię za głupka . Co Ty masz do mojego majątku , możesz mnie w d.. ugryźć. Jak Twoi przodkowie byli dziadami , to z jakiego powodu ja z - pracy moich przodków i mojej - mam Ci cokolwiek oddać za darmo ?
Zgłoś
user Nowy11111 2021-05-15 17:17:04
Albo minusujacy ten komentarz to wlasnie wlasciciele ziemscy albo wiekszosc rolnikow wlasnie tak zna sie na ekonomii
Zgłoś
user Rolnik 2021-05-15 18:24:17
@Następny darmozjad, gdyby moi przodkowie byli dziadami to bym musiał dzisiaj chodzić do pracy jak ty. Nikt ci nie każe oddawać za darmo, tylko sprzedać albo wydzierżawić na piśmie. Muszę przyznać, że twój nick świetnie pasuje do ciebie. Szacun za taką samokrytykę.
Zgłoś
user mnemonic222 2021-05-15 19:37:40
@rolnik Czyli przyznajesz się sam, że nie pracujesz, tylko czekasz na socjal z tych kilku hektarów, które, ci "przodkowie", zostawili, żebyś dziadował całe życie tak jak oni ??? Dla mnie nie jesteś żadnym rolnikiem, tylko człowiekiem, który nie chciał się uczyć, a teraz sam przyznaje, że nie chce pracować. Żal mi takich ludzi jak ty, wracaj do swoich tokarni, donosów, forum, zabawek na dachu i zielonych wynalazków dla naiwnych. Przez takich jak ty prawdziwi rolnicy są uważani za darmozjadów. Jak skończą się dopłaty to tacy leniwi jak ty będą prawdziwymi dziadami-darmozjadami...
Zgłoś
user Rolnik 2021-05-15 22:35:42
Miernytonik proszki ci się skończyły, a może ty jesteś ten małorolny dorabiający do swoich paru hektarów których nie chcesz sprzedać prawdziwemu rolnikowi? Nie chcę żadnego socjalu tylko piszę o bolączce polskiego rolnictwa, czyli zbytniemu rozdrobnieniu. O tysiącach hektarów marnujących się w rękach małorolnych, żyjących z dopłat. Zamiast wprowadzić tę ziemię do obrotu, zabiera się ją dużym towarowym gospodarstwom. To jest jakaś paranoja. Te wszystkie małorolne gospodarstwa które nie są w stanie utrzymać się z własnej produkcji są kulą u nogi polskiego rolnictwa. Ale czy to rozumiesz?
Zgłoś
user Średni 2021-05-15 23:47:37
@Rolnik A co pieniążki Ci się skończyły aby kupować kolejne hektary czy bank już nie chce dawać? Ty możesz siebie nazywać tym prawdziwym rolnikiem. A Ci niech zostaną właścicielami ziemskimi a nawet małorolnymi jeśli Ci to ulży. Chciał byś zagrabić ich ziemie za grosze i to Cię boli. Ale ciężko bo mają kilka hektarów których nie chcą sprzedać bo pracują i mają utrzymanie z czego innego i jeszcze dopłatę i dzierżawę nie raz biorą. To jest Twój ból a nie tego kilkuhektarowca który żyje teraz lepiej niż nie jeden duży rolnik. To jest Twój ból i Twój problem. Problem prawdziwego rolnika.
Zgłoś
user Rolnik 2021-05-16 09:47:03
Nic mnie boli i mam się dobrze. Piszę o bolączce polskiego rolnictwa, o hamulcu w rozwoju gospodarstw towarowych. A o mnie się nie martw, mam spory zapas gotówki i zdolności kredytowych które nie mam na co wykorzystać.
Zgłoś
user Średni 2021-05-16 10:03:39
Rolnik Ty może masz sporo ale wolnego czasu na pisanie tutaj i trolowanie pod różnymi nickami.
Zgłoś
user Rolnik 2021-05-16 14:22:29
Nic nie trolluję tylko piszę prawdę. A co do wolnego czasu to prawda, mam go sporo bo już jestem obrobiony i do rozpoczęcia zbiorów gdzieś w połowie lipca zostały mi tylko zabiegi ŚOR wieczorami. Może przejdź na produkcję roślinną to też będziesz miał więcej czasu?
Zgłoś
user mnemonic222 2021-05-16 19:21:26
@trolnik To chyba twoje proszki się skończyły dlatego o nich piszesz, siedzisz tu 24 godziny na dobę i trolujesz oraz spamujesz. Ja nie jestem małorolnym tylko ty, dlatego tak się tu tłumaczysz, sądząc po twoich komentach to nie masz z czego żyć i żyjesz z socjalu, z dopłat ci nie starcza, dlatego płaczesz że ktoś ma ziemię a ty nie i nawet kupić nie możesz, bo nikt nie chce sprzedać. Dlatego mogę śmiać się z takich jak ty. Gdybyś się uczył to byś pracował a nie udawał rolnika i płakał w internecie że nie masz z czego żyć a pracować sam przyznałeś nie chcesz. Nawet w internecie ludzie wyzywają ciebie i twoja rodzinę od dziadów. A ty możesz co najwyżej opowiadać swoje androny o "rolnictwie" i jak sam przyznałeś składać donosy na sąsiadów bo mają coś czego ty nie masz. Nie uczyłeś się, nie opracujesz, żyjesz na socjalu i tu dzień i noc tworzysz swoje "forum", nie wstyd ci ??? Przez takich jak ty prawdziwi rolnicy są pogardzani przez resztę społeczeństwa, wracaj do swoich tokarni, idź do szkoły i pracy to może się nauczysz jak się pracuje i żyje. Żal mi takich ludzi jak ty, po prostu żal. Znów pokazałeś, że nie jesteś rolnikiem, tylko małorolnym trolem, który tu podszywa się i używa takiego nicku żeby ludziom zrobić na złość.
Zgłoś
user Rolnik 2021-05-17 14:07:54
Miernytonik a białe myszki też widzisz tak jak mnie 24 godz na forum?. Od zimy tu nie zaglądałem, ale widzę, że ty tu non stop urzędujesz. Powiem ci tak, możesz mnie nazywać jak chcesz jeśli ci to pomaga rozładować twoje frustracje. Pozdrawiam. Aha, nie zapomnij się skonsultować z lekarzem lub farmaceutom.
Zgłoś
user Średni 2021-05-17 15:37:26
Rolnik na moje to jesteś zwykły troll który pod różnymi nickami pisze dokładnie to samo. Rolnik roślinny, bogacz, kpiący sobie z mniejszych rolników i uważający ich za niepotrzebny gorszy sort. Wielki znawca rolnictwa na wielkich parkach pola z super nowoczesnym sprzętem ciągle wyrobiony i piszący tutaj od rana do wieczora to samo pod różnymi nickami. Te 300 l wody już spałeś do opryskiwacza?
Zgłoś
user mnemonic222 2021-05-17 19:38:35
@trolnik To twoje białe myszki, pewnie mieszasz leki z alkoholem i dlatego masz zwidy. Ty siedzisz tu 24 h na dobę siedem dni w tygodniu i trolujesz pod każdym artykułem, nawet sam do siebie piszesz. A potem piszesz, że od "zimy" cę nie było, to kto to pisze ??? Przestań robić z siebie jeszcze bardziej chora osobę, już ludzie cię od trolków i spamerków wyzywają a ty dalej swoje "forum dyskusyjne" tworzysz. Już nawet na portalach cię wyśmiewają, a ty tu dalej trolujesz i rozładowujesz swoją frustrację małorolnego chłopka. Co dalej donosy piszesz ??? Ty naprawdę skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, bo tracisz kontakt z rzeczywistością, zaklinasz rzeczywistość, piszesz sam do siebie, a potem wypierasz się bo cię nie było. A co zamknęli cię przed świętami tak jak twoich kumpli, co poznikali, przyznaj się ????
Zgłoś
user Rolnik 2021-05-15 12:40:15
Zlikwidować KRUS, wprowadzić rachunkowość i sprawa się sama rozwiąże. Zostaną tylko rolnicy, a ci udający szybko oddadzą ziemię.
Zgłoś
user Robert 2021-05-15 10:56:46
A może zlikwidować dopłaty w całej Unii a dopłaty wewnątrz krajowe traktować jako pomoc nielegalną a zapewnić socjal najuboższym a nie robić sztuczny obrót pieniądza i zaniżać ceny rynkowe a umowy poza Unię waloryzować do średniej unijnej. Mniej skomplikowane mniej urzędasów potrzeba i mniej cwaniaków będzie.
Zgłoś
user Jarek 2021-05-15 11:19:14
Każdy zostanie najuboższym, żeby tylko żyć za darmo.. Mylisz pomoc z utrzymywaniem...
Zgłoś
user Marek 2021-05-15 09:47:01
A ja się pytam dlaczego artykułów o dzierżawie pod fotowoltaike nie można komentować? Dlaczego temat ten jest przedstawiany jako super interes dla rolnika, a rzeczywiście to wszystko trochę inaczej wygląda.
Zgłoś
user zxc 2021-05-15 10:40:15
To tak samo jak o artykule o tuczu nakładczym , taka to wolność słowa wystarczy zapłacić i już nie ma krytyki
Zgłoś
user As 2021-05-15 09:35:30
W PSL pewnie sami mają sporo ziemi i tylko dopłaty czerpią więc coś tutaj nie pasuje.
Zgłoś
user Inez 2021-05-15 09:18:58
A to pan Kalinowski wprowadził PL do UE i od razu trzeba było powiedzieć rolnicy z Marszałkowskiej nie mogę mieć dopłaty i po problemie
Zgłoś
user Maniek 2021-05-15 09:11:35
Nie wiem w czym problem. Przecież nikt nie karze rolnikom dzierżawić pola bez umowy i dopłat. Sam po pomocy suszowej(dla właściciela gruntu) zrezygnowałem z 10 ha najgorszej ziemi, bo nie mam zamiaru paś komuś brzucha. Lepiej uprawiać swoje 20 ha niż 60 ha bez dopłat.
Zgłoś
user Zadowolony ten Zadowolony 2021-05-15 09:31:30
Mądre słowa Maniek. Tak płaczą a przecież nikt ich nie zmusza brać czyjąś ziemie w dzierżawę i oddawać dopłatę. Zresztą teraz też problemu nie ma bo dopłata i tak należy się temu kto ja naprawdę uprawia. A że głupki oddają ja w cenie dzierżawy? Teraz się plują a nawet nie zdają sobie sprawy jakimi głupkami są skoro się na to godzą. Powtarzam nikt nikogo nie zmusza, mogą uprawiać tylko swoją własną ziemię. Ale głupi i chytry zawsze się znajdzie i najpierw się na wszystko zgodzi a potem płacze.
Zgłoś
user bij 2021-05-15 09:00:42
oszust kalinowski jak cały PSL ,sprzedali nas za garści srebrników ,teraz chcą ODBIERAĆ ziemie ? oszust goni oszusta ,jak zostałem zmuszony do likwidacji hodowli trzody ,teraz tylko obsiać i zebrać ,bez nawozów /drogi/ ot tylko żeby chwast nie rosły ,to OSZUST mówi że ja nie rolnik ,,,,,,,PSL to oszuści w czystej postaci
Zgłoś
user Kamil 2021-05-15 08:58:43
Najlepiej jakby dopłaty były dla prawdziwych rolniķów, ale nie łudźmy się, zbyt wielu polityków, milionerów i ludzi z układów ma ziemię na dopłaty, w Polsce i w całej uni. No chyba że złodzieje wymyślą tak żeby udupić tych małych rolników lub tych co siedzą na krusie, bo swoich interesów nie ruszą. Dopłaty też powinny zostać odcięte obszarnikom, szczególnie tym niemieckim, a dodane mniejszym polskim ale prawdziwym rolnikom a nie dopłatowcom. Ale o tym możemy sobie najwyżej pomarzyć, bo polityka uni i zgodnie rządu pis/po, małych chce wykończyć a stworzyć kołchozy podległe niemcom
Zgłoś
user Rolnik 43 2021-05-15 08:19:56
Super pomysł... Rolnikiem jest ten, który w 100% pracuje i utrzymuje siebie i rodzinę z pracy na roli, płaci tylko KRUS. Każdy pracujący poza własnym gosp. rolnym nie powinien dostawać żadnych dopłat ani wsparcia z UE i Krajowego Budżetu. Dotyczy to także współmałżonków, jeśli pracuje poza rolnictwem....
Zgłoś
user Średni 2021-05-15 08:54:52
Coś Ci się chyba pomyliło w tej ..... głowie. Jeśli ktoś pracuje na dwa etaty to też za jeden nie powinien otrzymać wypłaty? Jeśli uczciwie prowadzę swoje gospodarstwo i pójdę sobie trochę dorobić to w czym problem? A rozumiem mam oddać za darmo swoje średnie gospodarstwo temu większemu bo ten nie może ujechać? Takiego 🖕
Zgłoś
user Rolnik Mazowieckie 2021-05-15 08:16:07
Dopłaty do produkcji. (Kilograma zboża, mleka mięsa) i po temacie.
Zgłoś
user MS 2021-05-15 08:55:38
Może jeszcze chcesz dopłatę za każde wyjście do wychodka?
Zgłoś
user Piotr 2021-05-15 12:29:17
Ciekawy pomysł To by była taka mobilizacja do pracy za pomocą marchewki, zamiast kija. Im więcej wyprodukujesz tym więcej zarobisz, przestało by się dopłacać do cwaniaków, którzy przejadą tylko talerzówką posieją byle jak, byle co i czekają tylko na dopłatę, a tak musieliby zacząć sumiennie pracować na roli, by mieć pieniądze. Nie było by problemu z degradacją gleby. Tak samo powinno być z dopłatami do pastwisk i łąk tylko dla hodowców. Ja bym jeszcze zaproponował takie rozwiązanie, że jeśli nie pracujesz na ziemi to płacisz wysoki podatek, tak aby nikomu się nie opłacało trzymać ziemi tylko na KRUS. W takim przypadku taki delikwent musiałby ewentualnie wydzierżawić i to na papierze minimum na 12 lat, albo sprzedaż, przy tym musiały by być kredyty niskooprocentowane na 30 lat, by rolnik mógł w takie grunty zainwestować i wtedy ziemia byłaby tylko w rękach ludzi którzy naprawdę chcą na niej pracować.
Zgłoś
user Henryk 2021-05-15 07:49:49
PSL chce poprawić swoje notowania już raz wyrządzili wysprzedając majątek narodowy obcemu kapitałowi a gdzie byli ci rolnicy co tak głośno krzyczą jak inni rolnicy kupowali ziemie a teraz zazdrość ------- ściska najlepiej jak byś oddał ziemie za darmo razem z dopłatami bo za 1000 zł jałmużny nie da się wyżyć a wiek pracować nie pozwala znam wieś zazdrość i zawiść i tyle
Zgłoś
user Piotr 2021-05-15 07:45:38
W czym Kalinowski ma problem? Dopłaty są przydzielane do ziemi użytkowanej rolniczo. Kto jest rolnikiem? Rolnik mający 20 ha.ziemi na której pracuje i utrzymuje rodzinę, czy biznesmem mający 200ha. i więcej ziemi jako jedno z źródeł dochodu w biznesie zatrudniając ludzi bo jaśnie Wielmożny Pan nie będzie się brodzić. To kto to jest rolnik w owych czasach? Ten co ma ziemię i sam na niej pracuje czy ten co zatrudnia ludzi? Ja np.bym nazwał gospodarstwem do 100ha ziemi,a powyżej przedsiębirstwem rolnym.
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2021-05-15 06:12:37
DOPŁATOWCY to MAŁOROLNI NIC NIEUPRAWIAJĄCY ! Jako rolnik wielkobszarowy, którego rodzice w latach 90-tych kupili nierentowny PGR (na trzecim przetargu - bo nie było innych chętnych) - jestem całym sercem za likwidacją tej PATOLOGII, polegającej na wyciąganiu pieniędzy z dopłat przez rzesze MAŁOROLNYCH - NIC NIEUPRAWIAJĄCYCH ! Pragnę sprawiedliwości społecznej polegającej na wyrównaniu szans i wypłacaniu dopłat w takiej samej wysokości WSZYSTKIM ROLNIKOM ! Albo zaprzestania ich wypłacania w całej UE ! Obecny system przyznawania dopłat, to SOCJAL promujący MAŁOROLNYCH NIC NIEUPRAWIAJĄCYCH ! Do likwidacji !!! Przecież te pieniądze pochodzą z podatków innych ludzi ! Więc gdzie tu sprawiedliwość ??? Na polskiej wsi jest dwóch lub trzech rolników, a pozostali, to DOPŁATOWCY ( w liczbie pięćdziesięciu) !!! DOPŁATOWCY I i tak dojeżdżają do miast do roboty, więc po co im dopłaty ???
Zgłoś
user Miś 2021-05-15 07:38:24
Może i ty jesteś pracowity rolnik ale dobrze poszukaj czerwonej książeczki partyjnej u ojca lub ZSLowskiej. W moim regionie PGR było mnóstwo ale dostęp do nich mieli wyłącznie kacykowie partyjni . Oczywiście nikt nie mógł sam wygrać przetargu bo musiał robić spółkę zazwyczaj z kimś z Warszawy (tak zwani z Marszałkowskiej ) . Spółki były różne nawet zdarzyło się dwóch holendrów a nawet Włoch co poszedł w hodowlę bydła ale mowy o uczciwych przetargach nie było , startowałem w pięciu przetargach i jak tylko ktoś pojawił się z poza układu to albo odwoływano przetarg bez przyczyny a potem dopiero się dowiadywałem że jednak się odbył i znajomy wygrywał w trzecim przetargu i nie dlatego że nie było chętnych tylko po prostu robiono dwa fikcyjne by kupić lub wydzierżawić na trzecim za bezcen . Dziś tak ułożeni przedsiębiorcy latają nawet śmigłowcami by nadzorować swoje gospodarstwa bo z Warszawy daleko a nadzorować jakoś trzeba . Kalinowski niestety negocjował wejśćie do UE i obiecał że w Polsce do 2021 roku zostanie 500 tysięcy rolników , teraz próbuje tą obietnicę jakoś zamataczyć i myśli że jak zrobi zapis ustawą to coś zmieni .Równie dobrze mogą wydać dekret że nie ma biedy i wszystkich biednych uznać że są tylko biorcami zapomóg socjalnych więc jesteśmy najbogatszym krajem na świecie ale czy zlikwiduje to biedę ? Nie ! Ale zapis będzie . A rządzący powiedzą "To jest nasze ,przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo "
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2021-05-15 08:51:14
Moja rodzina zdecydowanie antykomunistyczna ! Wywłaszczona przez komuchów nigdy z nimi nie kolaborowała. Jak były do wzięcia tanio PGRy, to trzeba było brać ! A nie BECZEĆ ! Beczałeś wtedy ! Beczysz teraz ! I będziesz beczeć ! Taki Typ :)
Zgłoś
user Wprost 2021-05-15 09:00:16
@pracowity rolnik Nikt tutaj tak nie beczy jak Ty ....
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej 2021-05-15 09:30:18
Poza tym, Drogi Misiu ! Przestań marzyć o socjalu i pracuj w 100 % -tach na swój rachunek ! Dziś nasz Piękny Kraj zaczyna wreszcie kwitnąć po dziesięcioleciach upodlenia, więc trzeba jeszcze więcej pracować na wspólny dobrobyt, a nie marzyć o cudzej własności ! To nie socjal napędza koniunkturę i dobrobyt, a wolny rynek i rozwój naszych indywidualnych gospodarstw !
Zgłoś
user Farmerek 2021-05-15 09:04:54
Oczywiście twoja rodzina to prawdziwi rodacy 😅😂🤣, jesteś JEDYNY Polak który nie uczestniczył w GRABIERZCZEJ PRYWATYZACJI po 90 r,,, wykupiłeś,, PGR że jeszcze URSUSA, FSO nie uratowałeś, TW jak pseudonim 🤫
Zgłoś
user Miś 2021-05-15 09:49:40
@prawicowy rolnik nigdy nie był partyjniakiem, nie należał do żadnych służby . A jaki miał pseudonim ?? ''Furman'' .
Zgłoś