PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Na tym trzeba się znać 2021-05-28 23:11:17
  Przy małej wartości długu - prawo (kodeks cywilny) nakazuje komornikowi , prowadzić egzekucję z najmniejszą uciążliwością . No to niech ktos mi powie po jakiego ch... suja opowieści o nowelizacji , w sytuacji kiedy żaden nadzór judykacyjny (prawny ) sądu nad tym nie panuje ? Jest art. 759 kpc , który jednioznacznie zobowiazuje sąd do uchylania czynności komornika , które stanowią - wg. prawa - uchybienia ( Tylko Taki Ziobro musiałby się faktycznie wziąć za nadzór w sądownictwie , a nie realizować swoje urojenia. No ale na tym trzeba się znać i nadzorować , a nie plątać się po konferencjach. Pza ty,; komornikom żyje się dobrze , czy się stoi czy się leży - 10 procent komornikowi się należy , bez wyroku i klauzuli wykonalności . Ot tak , na pstrykniecie palcem czyli od pierwszej minuty po złożeniu wniosku - przez wierzyciela o egzekucję ).
  • Jak 10 % 2021-05-29 00:28:18
   Jak 10 procent , nawet gdy nic nie wyegzekwuje , a dłużnik jest bez majątku ? To kto mu zapłaci ?
   • Co taki wie 2021-05-29 17:21:34
    Zapłaci ten , kto nie otrzymał zapłaty , uzyskał wyrok i złożył wniosek o egzekucję . Przecież komornik nie będzie robił za darmo . Następnym razem - rolnik - zastanowi się komu bydło sprzedaje . Podobnie z Bielmlekiem , najpierw umów i deklaracji nie czytają (bo wszystko wiedzom) , a potem jęki przed bramą i kamerami . Zreszta reporterzy to też hołota , która swoimi programami niczego albo niewiele uczy . W szkole ma być jeszcze więcej historii o żołnierzach przeklętych i czegoś tam jeszcze ale co to jest Rzeczywista Stopa Kredytu ? A co taki Czarnek o tym wie ?
 • Żeby się nie wydało 2021-05-27 23:29:43
  Prowadziłem kiedyś (25 lat temu) biuro doradztwa , głównie rolnikom , którzy popadli w długi w bankach . W każdym - z wielu - przypadku , zadłużony rolnik zawierał z bankiem ugodę (aneks do umowy). Bywało różnie . Zlikwidowałem doradztwo ponieważ wiekszość z tych rolników nie miała czym opłacić mojego starania . Najciekawsze z opłat : trzy skibowy pług (jak nowy), dwa tygodnie pracy na kombajnie , jałówka (roczna bo i umorzenie odsetek było znaczne ) , dozgonna wdzięczność (starsza pani - przy każdym przypadkowym spotkaniu ) przypominała mi , że odmawia za mnie Litanię do Matki Boskiej Loretańskiej . Potem przyszły izby rolnicze , z obsługa prawna ale jakoś doradztwo zadłużonym się nie rozwinęło. czasem myślę , że ludzie wstydzą się chodzić po radę , żeby się nie wydało ...
 • Ceres 2021-05-27 20:37:50
  Komornik wykonuje wolę wierzyciela na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Nim dojdzie jednak do egzekucji komorniczych dłużnik ma wiele możliwości jeśli ma dobrą wolę i chęć spłaty. Myślę jedna, że w ODR-ach zimą powinni prowadzić zajęcia z matematyki i ekonomii dla tych rolników co w szkołę kamieniami rzucali zamiast się uczyć. Bardziej mnie martwi trudna wręcz dramatyczna sytuacja wierzycieli, ale tu empatia ma tylko jedną stronę. Radzę się zastanowić czy wierzyciel to tylko słowo czy też jednak człowiek który został okradziony!!!
  • Trzeba długo żyć 2021-05-27 23:35:41
   Ja byłem dłużnikiem egzekwowanym (19 lat) i jednocześnie wierzycielem egzekwującym (w trzech przypadkach : 14, 16 i 17 lat . We wszystkich skutecznie . Także w Niemczech ; prezes spółki - Niemiec - zgarnął przychody z dwóch miesięcy i wyjechał do domu. We wszystkich przypadkach płacili - po wielu procesach- członkowie zarządów spółek (nie zgłosili wniosków o upadłość we właściwym czasie ).
 • Z doświadczenia 2021-05-27 12:42:14
  Spłaciłem dług jako poręczyciel . Chciałem przejąć działkę rolną za dług . Nie było kogo się poradzić. Mój dłużnik (kuzyn) , tak się zdemoralizował , że po kilku latach stwierdził , że dług uległ przedawnieniu. Wreszcie trafiłem na człowieka , który wskazał mi , że dług jest zabezpieczony hipoteką i się nie przedawnił . Dużo by pisać ale tak na dobrą sprawę , to temat rolniczych długów jest kompletnie nieznany . Mało kto ma pojęcie .
 • Wodnik 2021-05-27 08:31:19
  Gdy wziął kredyt na zakup maszyn, pysznił się jak paw. Gdy doszło do spłaty a nie miał czym płacić, chodzi z pyszna. To są skutki cwaniactwa i chamstwa chłopów względem innych rolników. Kredyty się spłaca albo się dynda.
  • rybka 2021-05-27 09:15:30
   Gdy wziął kredyt na zakup maszyn, był rozwijającym się rolnikiem. Gdy doszło do spłaty a nie miał czym płacić, stał się pyszałkiem. To są skutki cwaniactwa i chamstwa względem rolników. Kredyty się spłaca albo się jest dymanym. A dając kredyt bank jest tak samo odpowiedzialny za jego spłatę, jak rolnik - w końcu bank bada zdolność kredytową. Jeśli źle zbadał, to dlaczego chce spłaty, jak następuje okoliczność nieprzewidywalna? Dobrze jest komuś pożyczać, a jeszcze lepiej łupić.
 • Straszny widok 2021-05-26 22:39:01
  Straszna ta ilustracja ale to chyba nie rolnik na tej pętli i chyba nie komornik bo oni mają sie raczej dobrze , jak to wynika z "Państwa w Państwie"
 • A kogo 2021-05-26 19:16:38
  A kogo obchodzą dłużnicy , forumowiczów to nie dotyczy . Jak nabrali kredytów , to niech płaczą . Trzeba umieć liczyć, a jak nie to do roboty w mieście . Tam wystarczy przejść przez badanie lekarskie .
 • Nie ma wstydu 2021-05-26 19:12:37
  Czy Państwo wiedzą , że jeszcze 8 % komorników ma tylko średnie wykształcenie ? A sędzia jak nie ma wyników w pionie gospodarczym lub cywilnym , to idzie "na zsyłkę " do pionu egzekucyjnego ? Pion egzekucyjny to "hańba". Na studiach prawniczych - postępowanie egzekucyjne jest zaliczane na podstawie obecności. Rozpatrywanie zażalenia na postanowienie ze skargi - na czynności komornika , rozpatrują sędziowie z tego samego wydziału (jako II instancja) , w którym orzekali w sprawie skargi . Ktoś mi powie , ze sędziowie z tego samego wydziału będą orzekali przeciwko sobie ? Przecież każda zmiana postanowienia ze skargi jest odnotowywana w ocenie sędziego jako porażka . Może Oni i są uczciwi . No może są ale jak czytam konkretne orzeczenia (publikowane w internecie ), to zastanawiam się czy - wielu z tych sędziów - nie ma wstydu .
  • mnemonic222 2021-05-26 20:28:36
   Ty pewnie nie masz ani wstydu, wykształcenia nawet podstawowego i to na podstawie obecności, a już na pewno wiedzy...
   • Marecki (ten drugi) 2021-05-26 22:26:19
    Czytam Twój wpis (pamiętam że jesteś na forum dość aktywny ) , a potrafisz napisać coś na temat artykułu, wyrazić swój pogląd co do jego treści ? Kwestionujesz treść wpisu - tego gościa od nicka Nie ma wstydu , a potrafisz wytknąć mu jakiś błąd w wiedzy lub rozumowaniu ? Potrafisz poważnie czy tylko tak jak pod dyskoteką : z głupkowatym śmiechem .
   • mnemonic222 2021-05-26 23:07:50
    @Marecki (ten drugi) To nie są żadne "wpisy", tylko komentarze i żadne "forum", tylko portal. Przestań tworzyć nową (wirtualną...), rzeczywistość. Jak chcesz forum to je załóż, tam piszcie swoje żale, kalumnie, "opinie", "posty", "polemiki". Twój kolega od wstydu, chyba sam go nie ma, żyje w swoim świecie, wyzywa ludzi, których nie zna, bo boli go, że ktoś pracuje, a on widły widzi tylko. Niech skończy studia, zda egzaminy, zostanie sędzią, prokuratorem, asesorem, komornikiem, popracuje zobaczy ten miód. Przez takich jak on rolnicy są uważani przez resztę społeczeństwa, za ludzi nie mających pojęcia o normalnym życiu, bo żyją w swoim świecie, bez szkół i pracy. Ludzie tu wchodzą, wyśmiewają i oceniają wasze kocopoły i androny dla naiwnych spod dyskoteki z głupkowatym uśmiechem. Sami coś w życiu zróbcie, a potem oceniajcie innych, a nie szukacie winnych swojej głupoty życiowej. Nie macie wstydu i tyle...
   • ? 2021-05-27 07:17:58
    Mnemonic, w komentarzach porażasz głupotą i tego nie widzisz?
   • mnemonic222 2021-05-28 17:52:10
    @? Ty porażasz swoim nieudacznictwem i głupotą życiową, dlatego tworzysz, tu ze swoimi kumplami te trolskie "komentarze". Ludzie to widzą i tak was oceniają. Troluj dalej, widać, że jesteś "porażony" i tak się zachowujesz...
 • Kto sie na tym zna 2021-05-26 16:41:55
  Wcześniej (w 2016 , za "dobrej zmiany ") posłowie uchwalili ustawę , w wyniku której Komornik ma w zasadzie - ustawowo - zabezpieczoną prowizję od opłaty w wysokości 10 % dochodzonej kwoty i naliczanych odsetek ustawowych , zarówno od dłużnika (co często jest bezskuteczne ) ale także od wierzyciela. Przy czym opłata jest naliczana - po nowemu - niezależnie od roku, w którym wszczęto postępowanie egzekucyjne nawet 19 lat temu (taki ustawowy chwyt). Liczę , że do kieszeni komorników od dwóch lat idzie rocznie kilkaset milionów złotych , bez specjalnego wysiłku (pani senator Lidia Staroń, czy Pani o tym wie ?) . Jednym z działającym na rzecz komorników jest urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości niejaki Uliasz , a wspierającym Go - profesor Marciniak z Łodzi . Obaj szkolą sędziów i komorników , bezpośrednio i kolejnymi opracowaniami (komentarzami , produkowanymi wręcz hurtowo) . Nawiasem mówiąc , aktualnie opłatę od egzekwowanej kwoty pobiera (uwaga !) Skarb Państwa , a komornikowi wypłaca prowizję od uzyskanej (m.in. od wierzycieli ) opłaty. Więc "oddłużanie " rolników , to pic na wodę , propaganda dla frajerów . Warto przypomnieć, że banki mają ustawowe prawo do przejmowania kredytowanych nieruchomości za zwolnienie z długu i prawo do sprzedaży (w tym na kredyt) wspomnianych nieruchomości ale kto się na tym zna ? No chyba nie Ardanowski . Wyszedł z izb rolniczych ale co one mogą , ze Szmulewiczem na czele ? (Poza tym, że bałwochwalczo popierał w wyborach - kandydata na prezydenta ).
  • Pytek 2021-05-26 16:53:46
   A co ci się prezydent nie podoba ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.60.144
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.