PARTNERZY PORTALU

Komentarze 4

user Po co 2021-06-10 17:50:44
Niech mi ktoś powie ; co wynika z tych trzydziestu lat (jak tylko pamiętam) - ględzenia , o gospodarstwach rodzinnych ? Przecież to jest jakieś od nowa odgrzebywane truchło.
Zgłoś
user Zawracanie d... 2021-06-10 15:18:06
No no, Fundusz Gwarancyjny . To może najpierw by pomógł rolnikom , którzy już stracili pieniądze ? Jak ? Niech wystąpi na Radzie Ministrów by Premier kopnął w d..ę ministra Ziobro i przyspieszył reformę sądownictwa gospodarczego , a nie że syndyk nabija sobie kasę pod nadzorem i błogosławieństwem sędziego , który prowadzi 200 - 300 spraw - w jednym referacie (i nie ma pojęcie o niczym , bo zwyczajnie nie jest tego - w takiej ilości - w stanie opanować . Była mowa o tym , ze wiele spraw gospodarczych mogliby przejąć notariusze . No chyba nie ma lepszych specjalistów od prawa handlowego i gospodarczego , przecież na co dzień mają z tym doczynienia (przewalanki z komandytowej na akcyjną , z ogranicznej w druga stronę , z pełnomocnictwami , prokurami, zabezpieczeniami wypłacalności . Są notariusze (jeden na czterdziestu) sędziami dyscyplinarnymi , znają prawo karne . To co stoi na przeszkodzie by jedna ustawą rozszerzyć ich uprawnienia ? Robią stwierdzenia i działy spadku, testamenty, obrót wekslami , zakładają i likwidują spółki, przyjmują pieniężne depozyty , robią protokoły (dowody ) ze stron internetowych gdy są naruszane interesy osób i przedsiębiorców (a nawet z sms -ów). Itd itp. Tylko ktoś z polityków musiałby się na tym znać , a nie ciągle pier..ćź o lgbt i aborcji albo pouczać Cichanouską z kim ma sie spotykac i gdzie udać sie po pomoc
Zgłoś
user Stan. 2021-06-10 15:01:44
Znów pier...lą nie na temat , a jak jest temat ważny , to go omijają wielkim łukiem . A co jest ważne : 1. likwidacja ograniczeń w obrocie gruntami. 2. likwidacja zakazu posiadania gruntów , po przejściu na emeryturę (posiadania , nie własności bo można być właścicielem tylko trzeba oddać innemu rolnikowi (także nierolnikowi ) w posiadanie , czyli pod uprawy lub pod rekreację czyli odłogowanie , "z ptaszkami ") . 3. likwidacja zakazu budowania się w odległości mniejszej niż 10 wysokości wiatraka wraz z promieniem kołą zataczanego przez skrzydło , 4. zakaz importu produktów roślinnych i hodowlanych , które nie są poddane rygorom Unii Europejskiej , 5 obligatoryjna produkcja - wyłącznie - na kontrakt (z ceną podaną w kontrakcie) . 6. scalanie i wymiana gruntów (a nie 17 działek , a powierzchnia 5,4 ha ) . 7. wycena służebności pod linie przesyłowe wg. ustawowych kryteriów (a nie tak jak - prywatnie - zleci operator sieci, bez odszkodowania za spadek wartości gruntu, bez zdyskontowanego udziału w podatku, bez odszkodowania za utrudnienia w uprawach przy słupach . Itd ; Weźcie się ": baca 56 (chyba najlepiej wykształcony i myślący na tym forum), brzoza , Lewar , zadowolony i inni (których wpisy coś wnoszą , albo chociaż tylko prowokują do dyskusji) do opracowań i szczegółowych propozycji . Sugeruję też pisanie do zarządu KRIR (pisanie o potrzebie opinii do umów na "dzierżawę " pod fotowoltaikę - dało całkiem ciekawy efekt ).
Zgłoś
user dużo im daj 2021-06-10 12:02:53
Puda oni chca dużo brać
Zgłoś