PARTNERZY PORTALU

Komentarze 12

user Leszek 2021-10-04 14:08:01
Czytam o winie myśliwych. BARDZO PRZYKRE. W którym normalnym kraju nie ma myśliwych i od ilu wieków istnieją? Tak się tworzy klimat i opinię o tej grupie ,która jest krytykowana.Otóż z uwagi na pandemię od jesieni 2020r. był zakaz polowań zbiorowych. Nawet dwóch nie mogło wyjść razem w teren na dziki. Tak więc myśliwym związano ręce niosącym pomoc hodowcom i producentom trzody chlewnej. Kolejne pytanie , to dlaczego wilk jest pod ciągłą ochroną , który zjada też dziki i przemieszcza się w ciągu doby dużo dalej niż dzik. Czyż nie jest też wektorem tej jednostki chorobowej? Ubijanie zdrowych świń ( w promieniu 1km) jest dla mnie niezrozumiałe. Obróbka termiczna mięsa gwarantuje bezpieczeństwo konsumenta. Ale ... Moim zdaniem największym zaniedbaniem było brak postawienia płotu na samym początku na wschodniej granicy. Odpowiedzialnych brak. Proszę pooglądać "obrazki " z rzezi zdrowych zwierząt w gospodarstwach przyległych i wczuć się w psychikę tych LUDZI.
Zgłoś
user Jan 2021-10-09 01:30:19
Leszek, czytając twoj komentarz to wniosek nasowa mi się taki, najprawdopodobniej to jesteś lekarzem weterynarii który jest myśliwym, a prywatnie hoduje swinki. Zdecyduj się chlopie nad którąś z profesji i pisz z widzenia tej wybranej
Zgłoś
user W. 2021-10-03 15:38:40
Walka z asf została przegrana już na samym początku nim się na dobre zaczęła , wystarczy że przytoczę wypowiedź doktora Jazdzewskiego , który na żądanie hodowców świń z powiatu Sokólskiego o konieczności przeprowadzenia odstrzału dzików , odpowiedział że " nie będzie odstrzału dzików bo to nic nie da ..., a na ich miejsce i tak przyjdą dziki z Białorusi i Litwy "" ( kuriozalna teza ) . Tak więc mamy tu brak konsekwencji w działaniach , bo z jednej strony wybijamy świnie , a z drugiej zostawiamy w spokoju roznosiciele zarazy - dziki . Również środowiska naukowe i to wysoko postawione były przeciwne strzelaniu do dzika i publikowały listy otwarte w obronie dzika . Wszelkie Próby ograniczenia populacji dzików kończyły się medialną nagonką , zdjęciami leżących pokotem zakrwawionych dzików i podpisane w stylu ""wielka rzeź dzików"" czy"" sto tysięcy dzikich ma zostać zamordowanych "" , jeszcze parę reportaży podobnej treści w liberalnej telewizji i społeczeństwo zostało przekonane , że źli myśliwi i ciemni chłopi chcą wyrżnąć dzika dla własnej przyjemności .i z wrodzonej głupoty . Nikt nie przekonał ludzi w Polsce , że bez depopulacji dzika nie uda się opanować zarazy . Tak więc nie zgodzę się z redaktorem naczelnym , że nie moralne i nie etyczne byłoby pokazanie bez cenzury leżących nierzadko setek świń , loch i prosiaczków które zostały zabite i pójdą do spalenia , należało pokazać dramat hodowców świń i zrobić to bez cenzury , nagrać film i puścić w telewizji jak wygląda na żywo likwidacja ogniska w chlewni , to w moim przekonaniu jedyny sposób aby zagrać na ludzkich emocjach i pokazać cała prawdę oraz zmienić nastawienie opinii publicznej .. . Jedno zdjęcie reportera Cartera gdy sfotografował dziewczynkę i czekającego na jej śmierć sępa poruszyło opinie publiczną , czy to zdjęcie było etyczne ??? są co do tego wątpliwości , ale jednak grając na ludzkich emocjach i trafiając do sumienia zdobiło dużo , aby zwrócić uwagę na klęskę głodu w Somalii . Nie da się oczywiście porównać głodu i śmierci do tego co dzieje się gdy pojawi się asf tym niemniej jednak nie można przejść obok tego obojętnie i udając że się tego nie widzi . Takie jest moje zdanie.
Zgłoś
user Jan 2021-10-09 01:40:39
I taki komentarz to aż chce się czytać, bo jest logiczny, sensowny, o rzeczywistej sytuacji, I nie naskaiwaniem na jedną czy druga stronę, tylko propozycją pokazania realiów obu stron, a widzowie niech sami wyciągnął wnioski... pozdrawiam, chciało by się tu więcej takich rozsądnych 🤜🤛
Zgłoś
user nn 2021-10-02 14:44:03
Nadzór nad gospodarką łowiecką, w tym inwentaryzacjami zwierzyny, zatwierdzaniem planów łowieckich kół sprawują Lasy Państwowe. Koniec i kropka. Tam szukać praprzyczyn tej sytuacji. Wśród ludzi, którzy w zarówno nadzorują, jak i są (najczęściej ) zapalonymi myśliwymi. W artykule nie pada nawet wzmianka. Lasy Państwowe!!! drodzy redaktorzy.
Zgłoś
user ASF są winni myśliwi 2021-10-01 19:54:51
gdyby nie było myśliwych, to by nie było ASF. Rolnicy nie życzą sobie, aby w Polsce byli myśliwi. Ale nikt nie słucha rolników. Świat bez myśliwych byłby lepszy, na świecie powinni żyć tylko rolnicy, bo rolnicy zbawią świat ode złego i żywią Polskę. Myśliwi to całe zło tego świata i myśliwi to ASF.
Zgłoś
user Jan 2021-10-01 20:26:03
Dobrze się czujesz?
Zgłoś
user psychiatra 2021-10-02 13:00:02
Potrzeba ci dobrego psychiatry, miejsce na oddziale ci znajdę
Zgłoś
user 3x tak 2021-10-02 14:04:34
Mam znajomego psychologa może dać namiary ??? Nie zwlekaj zbyt długo z wizytą bo może już dla ciebie za późno ...
Zgłoś
user Jon 2021-10-08 13:55:31
Ciebie już dopadł ASF i nic z tył nie zrobisz nie ma lekarstwa.
Zgłoś
user Jon 2021-10-08 13:58:40
Ci co dają łapkę w górę to też do lekarza cały oddział szpitalny wypełnicie
Zgłoś
user mag57 2021-10-01 16:06:35
To jest konsekwentna realizacja .
Zgłoś