PARTNERZY PORTALU

Komentarze 8

user Zadowolony ten Zadowolony 2021-07-31 14:29:26
@Tomasz Masz całkowitą rację. Też widzę że co chwila nowe ciągniki kupują a ziemia jak się jakaś zwolni bo kolejne mniejsze gospodarstwo upada i idzie do pracy to biją się by brać w dzierżawę. Tam normalny rolnik nie ma szans bo jak zaproponuje normalny czynsz to przyjdzie Krowiaczek i przebije byle tylko mieć więcej.
Zgłoś
user Prorok 2021-07-31 13:33:05
Trzy lata temu wyszedłem z jakichkolwiek dofinansowań unijnych. Gdybym zrealizował wszystkie projekty przed pandemią, to za zobowiązania, których nie mógłbym zrealizować, bo wzrost poziomu przychodów dzięki środkom unijnym jasno był określony w umowie, gospodarstwo poszłoby pod młotek albo bank w białych rękawiczkach załatwiłby temat wekslem in blanco, dołączanym do każdej umowy ARiMR. Pandemia - pandemią, a umowa - umową. Teraz mam spokojną głowę - co wyprodukuję, to sprzedam, a że lichwiarzom z postkomuny uwłaszczonym na majątku państwowym, to to już mi snu z powiek nie spędza i to, że na zamordyzm unijny nie wystarczy, też. Dla mnie wystarczy i ani ja, ani moja rodzina głodna chodzić nie będzie. A ci, co nabrali środków i w pakiecie zobowiązań, będą kąsani przez urzędy do ostatniego tchu. Chyba, że eurokołchoz upadnie.
Zgłoś
user Polak 2021-07-31 05:30:31
Coraz jest trudniej się na wsi unia naciska coraz bardziej szkoda mi nerwów jeszcze 8 lat zostało do przekazania gospodarstwa dla córki czy synom już nie m rady zaczynam patrzeć przez pętlę. Na rząd żle nie powiem ale Unia Europejsk to Niemiecy zbrodniarze wyśli na wolność odsiedzieli wyroki i60 latach stworzyli Unię te same myślenie jak coś zrobić to damy fundusz a ROLNIK (...). Niemcy znów coś knują
Zgłoś
user DAn ☼ 2021-07-31 00:44:20
Jeżeli celem restrukturyzacji jest to, o czym mowa nie wprost: "W przypadku operacji, realizowanych w gospodarstwach prowadzących produkcję trzody chlewnej, na obszarach wyznaczonych w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF), koncepcja restrukturyzacji gospodarstwa powinna zakładać zaprzestanie produkcji trzody chlewnej, co najmniej do dnia upływu 5 lat od wypłaty pierwszej raty premii." źródło, gov_pl, to chyba wiecie, o co chodzi z Wami, rolnicy? Czy się nie domyślacie? Należy bezwzględnie ograniczyć kredytowanie kosztem drogich jakby ze złota wykonanych maszyn, a nawet części areału, jeżeli nie ma innego sposobu. Puki czas.
Zgłoś
user Tomasz 2021-07-30 22:40:21
Ciągniki za pół bańki i dzierżawy po 3 tys ha. Jaka bieda?
Zgłoś
user Gosc 2021-07-30 19:27:56
Juz sie nie da tego sluchac pandemia co za glupota telewizjjjjja to jest pandemia
Zgłoś
user brzoza 2021-07-30 16:43:03
Przedruk wybiórczy z projektu strategi WOPR MINROL bez zmian i przeóbek. Rolnictwo jest nieopłacalne , dochód nie nadąża za średnia krajową a nawet przyrost jest mniejszy. Dochód gospodarstw do 50 ha jest zapewniony tylko dzięki płatnością. Gospodarstwa bardzo małe i małe mimo niskiej produktywności i dochodowości odpowiedzialne są one za ponad 34% wartości produkcji gospodarstw towarowych i gospodarują na blisko 50% użytków rolnych.. Potrzeba: Zmniejszanie różnic w dochodach między gospodarstwami rolniczymi o różnej wielkości, Konkluzja polityka rolna UE dla rolnictwa w Polsce okazała się tragiczna. Likwidacja małych gospodarstw pozwoliła by podnieść produkcję o 28% co postuluje PO a czemu chce zapobiec PIS. Jak wskazuje doświadczenie nowa 7 latka raczej pogłębi zapaść rolnictwa ponieważ od rolnika ważniejszy jest a) klimat i środowisko; b) zdrowie publiczne, zdrowie zwierząt i zdrowie roślin; c) dobrostan zwierząt. a najważniejsza jest neutralność klimatyczna a nie rolnik którego można zastąpić robotami i informatyką .
Zgłoś
user Swojskie klimaty 2021-07-31 13:38:01
Ważna jest jeszcze cisza na wsi i brak zapachów wiejskich, żeby mieszczuch, co sobie działkę na wsi kupił, mógł się relaksować na łonie natury i z pieskiem na spacer chodzić.
Zgłoś