PARTNERZY PORTALU

Komentarze 4

user Stanislaw 2021-09-11 16:58:49
A czy nasza Spółdzielnia w Piatnicy też otrzyma zwrot za sprzedane mleko za które nie otrzymała od bielmleku zapłaty. Tacy to są operatywne aż ich senator załatwił A tak jemu już ufali.
Zgłoś
user Aneta 2021-09-06 21:12:35
Należałam pod Jędrzejowską Spółdzielnie i po przeczytaniu artykułu nadal nie wiem kto i za co ma dostać pieniądze. Może ktoś będzie tak miły i mi to wytłumaczy.
Zgłoś
user Chłop 2021-09-06 12:27:42
Pomoc mają otrzymać ci którzy przedstawią wszystkie faktury za mleko od 2016 roku a nie wszyscy mają komplet , ci którym po przeliczeniu specjalnym do tego przelicznikiem wyjdzie dochód na minusie , a to jest naprawdę taki super przelicznik że wielu rolników nie kwalifikuje się do pomocy i jeszcze rolnik musi znajdować się na liście wierzytelności czyli ten kto wystąpił na drogę sądową . Ale nawet jak rolnik wystąpił na drogę sądową to i tak to mało zmienia bo ogrom rolników jednak nie miało założonej wierzytelności . Mógłby może pomóc sądowy nakaz zapłaty o który rolnicy wnosili ale sąd jednym rolnikom przyznawał ten sądowy nakaz zapłaty by drugim odrzucić , to było chyba tylko takie widzimisię sądu komu dał a komu nie . Tak że do tej pomocy kwalifikuje się na dzień dzisiejszy bardzo nie duża grupka rolników .
Zgłoś
user Łukasz 2021-09-06 12:20:04
ARiMR w Toruniu informowała, że ROTR Rypin nie jest objęty wsparciem bo dotyczy ono tylko działających spółdzielni. Właściwe miejscowo Biuro Powiatowe ARiMR za to nic o programie wsparcia nie wiedziało i odsyłało wszystkich zainteresowanych z pytaniami do oddziału regionalnego czyli do Torunia. Również w zakresie zapłaty za mleko rolnicy z tej spółdzielni mieli nie być objęcie wsparciem ponieważ mleczarnia upadła przed wskazanym w programie okresem referencyjnym.
Zgłoś