Chłopie myśl trochę. Jak zamawiasz nasiona to mówisz handlowcowi ile nasion potrzebujesz na metr czy hektar? Nie, zamawiasz w dr albo w t. Ilości zawsze są orientacyjne bo dopiero jak przyjedzie ci dostawa to widzisz jaki jest mtz. Chyba ze siejesz pół hektara i sobie jedziesz wybierać worki z nasionami jakie chcesz zakupić i wtedy oglądasz mtz na etykietkach
Na warmii siew jęczmienia to 20/25 wrzesień. Szybkie siewy jęczmienia dają zarobić handlarzom środków ochrony roślin, i o to w tym artykule chodzi a rolnik głupi bajer kupi.
Witam, w zeszłym roku zrobiłam eksperyment jęczmień zimowy Sandra siany w dwóch terminach: 17 września i 1 października. Ten pierwszy pryskany na mszyce 3 razy drugi 1 raz. Różnica w płonie 1200kg na korzyść wcześniej sianego. Pierwszy siew 100 kg drugi 125 kg. Mam jęczmieńia prawie 40ha nigdy więcej nie zasieje po 20 września. Nie polecam tego sposobu osobom które nie pilnują mszyc
Różnie rolnicy sieją a to z uwagi na zasoby finansowe, na odległości do pól oraz warunki pogodowe i glebowe. Mój sąsiad z uwagi na duże odległości do pól 30-40km zasiew wykonuje pod koniec września co oznacza, że mniej obserwuje upraw na mszyce i inne tam... Plon ma zależny nie od terminu siewu lecz od stanowiska, pomimo opóżnień wydajność ma rewelacyjną.
Na mszyce i grzyba ale przede weztstkim mszyce. Zaczeli teraz kosic kukurydze to wszystka mszyca bedzie sie przenosic na świeżo siane zboża i je infekować. Spokojnie do konca wrzesnia sie zasieje no moze koniec przyszłego tygodnia wyjade cos siac.
Komentarze