W żniwa pszenica była po 700 teraz ponad 1000, rzepak 2300 teraz 3000, żyto 600 teraz 850. To ile sucha kukurydzą będzie kosztowała za 3 miesiące? 1300 czy biorąc pod uwagę sytuację na świecie 1500?
Z tony mokrej wychodzi ci 800 kg suchej x 950zl wychodzi 760zl po odliczeniu amortyzacji i czasu wychodzisz na zero
ZgłośPrzeliczyłem coś tam wypisoł... 2021-10-08 09:16:22
Te matematyk... Liczone na szybko przy twoich cenach. tona mokrej 600 zł. Ubytek masy po suszeniu tony z 30% do 13% to 0,2 t. Czyli zostaje 800 kg suchej. 0,8 * 1000 = 800 zł za suchą. 800 - 150 (koszt wysuszenia wg Twoich danych) = 650. Plus do tego koszty związane z przeładunkiem, dowozem, amortyzacją suszarni, pracą najemną, albo swoją nawet. Jakoś tak średnio....
Straszyć to Ty sobie.... pier...isz jak obłąkany , tak samo miało zabraknąć wszystkiego jak wybuchł covid lecieliśta jak głupki do sklepów i co ? Przywieźli za chwilę nowy towar.
O papier do (...)..... też się bili bo nie będzie i co półki jakoś pełne maseczki 2zł a teraz 8gr z tego nawozu to chyba zupy nie ugotują a za nowymi plonami trzeba poczekać rok
Komentarze