PARTNERZY PORTALU

Komentarze 51

user Baniol 2021-10-14 07:21:26
Dziś suszymy kukurydzę wilgotność 32-34 plon na jednym Polu 8 t mokrej na drugim 9.5 koszty suszenia w tamtym Roku to jakieś 60 zł tona suszymy gazem połączony Z piecem na słomę. Kiedyś jak zaczynaliśmy suszyć Na samym gazie to co 4 dzień gazu szło Koło 6 tyś litrów po 2.3 teraz gas jest po 3.6 słaby to zysk były Po modernizacji i dołożenia pieca na słomę to gazu Idzie Koło 45% mniej Dla przykładu podam jak w tamtym Roku kupiłem 125TON mokrej qq za 60 tyś za tonę jakieś 480 płaciłem plus mój koszt suszenia 8 TYS to 68tys wydałem i miałem wtedy 100 ton suchej Którą sprzedałem pół roku później za 900 netto 90000-68000 = 22000 zysku robota przy tym to Koło 5 dni więc warto o ile masz tanie koszty suszenia . Pozdro
Zgłoś
user Zaradny 2021-10-13 11:29:15
Nie ma się co spieszyć. 230 hektarów qq na ziarno. Niech sobie leży i czeka do wiosny. Zobaczymy co się wydarzy na rynku zbóż. Pszenicy mało, pozostałe zboża niewiele. Plony raczej średnie. Muszą ceny iść w górę. Zima zapowiada się spokojna jak nigdy dotąd. Nawozy zakupione po niskich cenach jeszcze w czerwcu. Wapno leży do rozsypania. Poplony na innych polach wyrosły zacnie. Czekanie na dopłaty pozostały. A krowiarze cały rok przy bimbkach będą zasuwać.
Zgłoś
user Marek 2021-10-13 07:14:35
No cóż dzisiaj suszenie wydaje się nie opłacalne ale nie można wykluczyć że sucha kukurydza za parę tygodni będzie kosztować 1100-1200 netto/t z gospodarstwa i wtedy już jest to dobry piniondz a koszty suszenia wszędzie w europie są wysokie.
Zgłoś
user Max wlkp 2021-10-13 09:55:05
Tak, większe prawdopodobieństwo jest że zarobi się na przechowaniu niż na suszeniu. Jak ktoś ma możliwość sprzedania po 650 mokrej i kupna suchej po 950 to lepiej kupić suchą i nie ma roboty z suszeniem, które napewno tanio nie wyjdzie.
Zgłoś
user Boźydar 2021-10-12 22:49:21
Sprzedałem 20ton owsa po 510 gęstość 41 także za całego tira zainkasuje 10 tyś gdzie tu oplacalność
Zgłoś
user Łukasz 2021-10-13 10:57:21
Jaka lokalizacja
Zgłoś
user Jarek 2021-10-12 22:46:37
A ja mam pierwszy rok suszarnie i nie wiem co mam zrobić. Wychodzi ok 400 litrów gazu na zasypiam 13 ton.
Zgłoś
user Cornking 2021-10-12 23:32:32
Nie susz
Zgłoś
user pal starymi oponami 2021-10-13 07:08:12
będzie taniej
Zgłoś
user Rolnik Hobbysta 2021-10-14 08:46:05
Jak to co ? Wg Twoich danych wychodzi Tobie ok 100zł kosztów suszenia na 1tonę - kupujesz mokrą po 600, sprzedajesz po 900 netto, coś tam zostanie.
Zgłoś
user Przemek 2021-10-14 13:51:05
110 zł za gaz, dodaj koszty amortyzacji suszarni i oblicz ubytek masy. Ktoś zorientowany ile to może wyjść?
Zgłoś
user Zzz 2021-10-12 22:27:55
Chłopy uwielbiają się chwalić ale gdyby suszowe rozdawali to by płakali że prawie nic nie udało się zebrać. Po części dobrze was dojechali z tymi nawozami bo teraz będziecie zbierać połowę tego co naprawdę zebraliscie.
Zgłoś
user Jacek a 2021-10-12 23:07:24
A ty będziesz skomlal w sklepie że drogo. Poczekamy zobaczymy
Zgłoś
user Zzz 2021-10-12 23:21:38
Wystarczy prawdę powiedzieć i już się odgrażają takie zawzięte. Ty będziesz skomlał jak Cię przycisną z cenami nawozów, środków ochrony, paliwa, części, podatek rolny. Ale chwalicie się dalej.
Zgłoś
user Obywatel 2021-10-12 23:45:45
My jakoś damy radę ale wy mieszczuchy cienko was widzę będziecie szukać jedzonka
Zgłoś
user Dawid 2021-10-13 06:36:48
Sprowadzą z zagranicy jak teraz
Zgłoś
user Zzz 2021-10-13 07:15:22
Obywatel Niby jak dasz radę? Ziemie sprzedasz? Niski KRUS miasto za Ciebie zapłaci? Zresztą nie o tym mowa tylko o waszym chwaleniu się a później płaczecie że drogo. Jak suszowe to się okazuje że niczego z pola nie zebraliscie. Dlaczego do tych zarzutów się nie ustosunkujesz tylko kolejny bamber co potrafi się tylko odgrażać? Jesteście naprawdę głupi że się tacy chwalicie. Dochód z GUS przecież też liczą na Oko a jeszcze bamber się pochwalić i później płacz że prawie 4 tys z hektara. Ty dalej nie widzisz waszej głupoty?
Zgłoś
user Jedzenie 2021-10-13 07:27:26
Jedzenia nie zabraknie. Bedzie tylko lepiej szanowane
Zgłoś
user Krzysztof 2021-10-13 11:39:58
O. Czyśby poprzedni nick się znudził albo moderator zablokował? Gdzie się pchasz trollu malutki. popracuj z rok na wsi , nawet w luksusowych warunkach , nowym kombajnie czy ciągniku. i drżyj że wszystkiego dopilnowałeś a przed żniwami grad Ci wszystko wymłócił, a jak zebrałeś i sprzedałeś to czekasz na pieniądze. Wtedy pogadamy
Zgłoś
user Slomek14 2021-10-12 22:11:57
To zależy czy ktoś mi zasponsoruje
Zgłoś
user Marcin Lesner 2021-10-12 22:11:12
Ja koszę mokrą i zwalam w garażu i tak sobie leży. Po co tam suszyć
Zgłoś
user po_rolniczemu 2021-10-12 19:49:04
w rolnictwie NIC się NIE OPŁACA !
Zgłoś
user Grzegorz 2021-10-12 19:38:28
Witam serdecznie wszystkich ja osobiście suszę koszta drogo 86 ton mokrej qq zużyłem 1960 litrów ropy kupa kasy ale myślę że warto dziś kukurydza sucha po 950 netto myślę że przebije 1100 a co do zbioru ten rok był bardzo łaskawy sam miałem ponad 9 ton suchego ziarna a wilgotność powiem wam że zaskoczyła mnie kukurydza Pioneer p4388 średnio wczesna pierwszy raz na moim polu 26 % byłem na polach doświadczalnych DeKalb i oni na prawdę mają po 15 ton ale to odmiany późne i bardzo późne nie w moim terenie ale nawet 20 ton nie zrekompensuje ceny mocznika pozdrawiam serdecznie GM trzymajcie się
Zgłoś
user Szybki 2021-10-12 18:07:31
Ja też sprzedaje mokrą jak leci. Ponad 20 ton z ha to sie oplaci.
Zgłoś
user Jan 2021-10-12 18:43:37
A w tej bajce były smoki?
Zgłoś
user Miki2 2021-10-12 19:21:13
Były to one kosiły a zgadnij czym sypały na przyczepe.
Zgłoś
user Szczepan 2021-10-12 19:17:24
20 ton... Ze słomą 🤣🤣🤣
Zgłoś
user Bazyl 2021-10-13 18:49:21
Czytaj ze zrozumieniem!
Zgłoś
user Jacek a 2021-10-12 23:10:10
Razem z łodygami
Zgłoś
user Przemek 2021-10-14 13:54:17
Smoki były podpiete do suszarni i suszyły ogniem qq ;-)
Zgłoś
user Miki2 2021-10-12 17:16:57
33% z pola dziś suszę co będzie za tydzień nie wiem. A gdzie sprzedać tą zakiszona kukurydzę?
Zgłoś
user Max wlkp 2021-10-12 16:53:00
Koszt opału i energii na wysuszenie 1 tony to 100zł teraz. Dochodzą koszty usługi około 50zł. Otrzymać 650 zł za mokrą lub doliczyć 150zł kosztów suszenia i sprzedać 800kg po 1000 to wychodzi na ZERO. Jeżeli sprzeda się powyżej tysiąca to się opłaca suszyć, sprzedając poniżej suszenie nie ma sensu.
Zgłoś
user Exrol 2021-10-12 16:41:33
Sprzedaje mokra jak leci 650/t 13t/ha
Zgłoś
user Milimetr 2021-10-12 19:28:51
Ha , ha, ha
Zgłoś
user on 2021-10-12 16:30:49
trzymać ,kto moze, nie sprzedawac!! cena wystrzeli po nowym roku
Zgłoś
user Jan 2021-10-12 18:42:50
Mam jeszcze 24 ha na pniu i powiedz jak mokry plon przechować, kolega wyżej wyliczył koszty suchego ziarna.
Zgłoś
user Lutek 2021-10-12 19:27:51
cena wystrzeli zaraz po skończonych zbiorach !
Zgłoś
  • 1
  • 2