PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 22

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user z ostrej amunicji pomiędzy blokami 2021-12-13 22:55:35
ze ślepej amunicji dzika się zastrzelić nie da. Można strzelać z ostrej również w samolocie , ale takiego sprzętu myśliwi nie posiadają. Organizatorem odstrzału w mieście jest Ratusz (burmistrz czy inny starosta), i to na nim "ciąży" ustawowy obowiązek zabezpieczenia terenu, straży, policji i karetki. Strzelający ma zastrzelić i tyle. W tym przypadku strzelający dał się wkręcić, bo był głupi. I "beknie" za to mocno, art 160 kk.
user Bartek 2021-12-13 09:44:23
Nikt normalny w dobie asf nie kwestionuje redukcji dzików do minimum ale w tym konkretnym przypadku chodzi o elementarne podstawowe zasady bezpieczeństwa albo w zasadzie ich brak. Gość napier... z ostrej amunicji pomiędzy blokami. Gdyby chociaż była informacja i apele że w tym dniu i o tej godzinie będą odławiać dziki, proszę nie wychodzi z domu itp. gdyby chociaż milicja i pogotowie ratunkowe było zabezpieczone ale nie bo po co, miasto się wypina no nie my tylko myśliwy, myśliwy że dostał zlecenie i hoooj. Nikt za nic nie odpowiada w ty chorym kraju. A jak się coś stanie to ta polska nadgorliwość wychodzi wszystkim bokiem.
user Stary🤕🤕🤕 2021-12-12 20:20:10
W odstrzału redakcyjnym i sanitarnym możliwość oddania strzału przebudowy 150 m raczej nie obowiązuje, a myśliwi z PZŁ muszą się oduczyć. Poza tym przecież mamy wzorcowy model łowiectwa przykład dla całej Europy ba ha ha ha ha ha ha ha ha 🤣🤣🤣🤣🤣
user mądry pomysł 2021-12-12 14:12:23
na osiedlu, gdzie mieszka córka Pana Ministra i wnuczek Pana Ministra będzie odstrzał, po zabezpieczeniu terenu przez WOT, Policje, Straż Graniczną i Straż Pożarną.... Na osiedlu, gdzie mieszka Pani Józia z warzywniaka, nie będzie odstrzału, bo myśliwi tego nie będą robić.
user Olek 2021-12-12 08:25:23
A tak konstruktywnie: co zrobić z dzikami z miasta? Prawo unijne o ASF zabrania relokacji z odłowni. Społecznie odbiór jest podzielony. Połowa karmi i daje imiona druga żąda od miasta reakcji. Urzędy przerzucają się pismami. Czy jest mądry pomysł?
user Hodowca 2021-12-11 21:40:13
Dzików będzie mało dopóki nie rozszarpią kogoś ważnego. Jakiegoś posła, komisarza albo innego. Wtedy nagle zrobi się za dużo. A to że nam zwykłym ludziom a szczególnie rolnikom zagrażają to Wysokiej Rangi nie rusza. Swoją drogą zastanawiam się czy szlabany przed Sejmem i ministerstwami są na tyle nisko że już wkrótce dzik się nie prześlizgnie? Wtedy ochrona będzie strzelać czy łapać? :-)))
user Koniec Polskiej Chodowli Trzody 2021-12-11 21:08:43
Osoba która strzelała do DZICZKOW pokazała że można skutecznie tępić szkodniki. Do tej pory w miastach wyłapywano je i wywożono do lasu na szyszki ale one nie takie głupie i ryja rolnika na polach i roznoszą ASF. Teraz złośliwie, żeby w miastach był porządek to by pełne śmietniki żywności nie lerzaly i to przyciąga SZCZURY, LISY, DZIKI, KUNY na darmowa stołówkę. Teraz ceny w sklepach nie jednego nauczą szacunku do chleba.
user GregoryKupet 2021-12-11 20:38:26
Tak po prawdzie to wszyscy dali ciała: pseudomyśliwi strzelający na osiedlu wśród ludzi, urzędnicy którzy nie dość że tego pseudomyśliwego zatrudnili to jeszcze jak zwykle nic nie wiedzą, nic nie potrafią upilnować i zawsze zwalają winę na innych. Myśliwi też się nie popisali skoro w dobie ASF doprowadzili swoje obwody łowieckie do takiego stanu, że dziki wchodzą do miast.
user Leszek 2021-12-11 17:30:24
W Krakowie,po awanturze wywołanej przez Agrounie zakazano praktycznie działania odłowni. Myśliwi polować nie mogą. Dziki latają po osiedlach. Oby nie było nieszczęścia.
user W. 2021-12-11 16:33:32
Na Wałbrzych Moje Miasto jest inna wersja tych wydarzeń , trudno tak do końca wierzyć dla TVN24 czy Wyborczej z wiadomych względów , natomiast należy zadać sobie pytanie czy urzędnicy którzy zlecili ten odstrzał to idioci i jak niby miałby wyglądać bezpieczny odstrzał w mieście ? Przecież to jest niewykonalne . ...Jeżeli zależało miastu na bezpieczeństwie to powinni zlecić wyłapanie dzików , wywóz do lasu i tam dopiero kulka w miękkie i po kłopocie. Tak byłoby bezpieczniej , tyle że koszty wzrosły by kilkukrotnie , ale czy można oszczędzać na bezpieczeństwie ludzi ??? Moja siostra mieszka w Gdyni i tam mają też problemy z dzikami , ale takich miast jest przecież dużo więcej i ten problem musi ktoś rozwiązać , no albo niechaj obrońcy dzików adoptują może dzika i prowadzają go na smyczy , to też jest jakieś wyjście z sytuacji . ...I ostatnie słowo do red. Tomczyka - ja rozumiem że komentarz , który pan usunął był do pewnego stopnia dla pana obraźliwy , tym niemniej jednak przedstawiał inny punkt widzenia tej sytuacji ....no ale jak to mówią " pana małpy i pana cyrk"
user Grzegorz Tomczyk 2021-12-11 20:12:15
Szczerze mówiąc żadnego komentarza nie usuwałem. Specjalnie podałem źródła informacji w swoim tekście, by Czytelnicy "mogli wziąć poprawkę". Prywatnie nie uważam, by rozwiązaniem było odławianie dzików i wywożenie za miasto, bo to syzyfowe prace pozbawione sensu, szczególnie w dobie ASF. Z drugiej jednak strony, zlecenie przez miasto zadania myśliwemu wykluczonemu z koła za nielegalne działania nie było dobrą decyzją. Podobnie jak strzelanie bez żadnego zabezpieczenia terenu, przy chodzących w pobliżu ludziach. Jeden niecelny strzał czy rykoszet i mogłaby stać się tragedia.
user W. 2021-12-11 22:20:53
Skoro pan nie usunął komentarza to moje pretensje są bezzasadne i PRZEPRASZAM .... Strzelanie do dzików w mieście to proszenie się o tragedię i gdzie jest wyobraźnia tych którzy na to pozwolili ??? Teraz jest afera i, jeden będzie zrzucał winę na drugiego.... . Lepiej złapać dzika i wywieźć , ale nie wypuszczać na wolność , tylko kulka w serce i " martwy dzik to dobry dzik " Tyle że to kosztuje więcej kasy i czasu , więc wygląda na to że wynajęto tego myśliwego ala " Predator " by odwalił czarną robotę za parę złotych , nawet nie sprawdzając dokładnie kim on jest .Moim zdaniem ewidentnie wina urzędników , ale to jest tylko moje subiektywne odczucie . Sąd oceni kto zawinił .
user mija się z prawdą 2021-12-11 22:17:40
usunął mój tekst
user Odstrzał redukcyjny w mieście 2021-12-11 16:22:26
w Wałbrzychu do listopada tego roku odstrzelono na terenach miasta 86 dzików. I w całej Polsce również w miastach kilka tysięcy. ..Ostrzał redukcyjny nie jest polowaniem i nie mają zastosowania przepisy dotyczące polowań….. w polskim prawie istnieje jeszcze odstrzał sanitarny, redukcyjny czy humanitarny, czy tez uśmiercania zwierząt chronionych (tez odstrzał) – ale te inne odstrzały nie są polowaniem…. Polowanie to odstrzał w ramach rocznego planu łowieckiego (RPŁ) zatwierdzonego przez Lasy Państwowe. … w Wałbrzychu Miasto podpisało umowy z 8 myśliwymi na odstrzał, między innymi z tym myśliwym, który strzelał na osiedlu… Mieszkańcy osiedla prosili Magistrat aby dziki odstrzelić. Znalazła się jedna „obrończyni praw zwierząt”, niejaka Marta W. „aktywistka towarzystwa opieki nad zwierzętami” która sprawę chce doprowadzić do kryminału dla strzelającego. Dokładną i rzetelną informację podała telewizja w dniu 10 grudnia w serwisie informacyjnym wieczorem. .. Ocena zachowania myśliwego w świetle artykułu 160. § 1. k.k. będzie należała do prokuratora i sądu.
user Kill 2021-12-11 12:11:47
To lepiej jakby to stado wpadło w te dzieci wracające ze szkoły i zrobiło im krzywdę?
user oczywiście 2021-12-11 14:40:52
dzików nie wolno strzelać, nigdzie !
user Fox 2021-12-11 15:31:07
My na wsi musielim przywyknąć dzięki tym z Eko ochrony dzików to i miastowe dają radę. Co? Moje dzieci inne niż te z bloku że dzika bać się nie muszą?
user Krzysztof 2021-12-11 11:42:18
A tym bara...policjantom to w terenie zabudowanym strzelać wolno?
user Fox 2021-12-11 15:32:15
Oni strzelają do ludzi A ustawa zabrania polować tylko na zwierzęta w określonej odległości od zabudowań