PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 9

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user brzoza 2021-12-23 12:12:40
Prawdą jest że to nie PO obsadziło stanowiska w lasach państwowych więc należy się spodziewać totalnej krytyki niemającej powiązania z rzeczywistością . Dodatkowo w przypadku wygrania wyborów przez opozycję nastąpi prywatyzacja i wyrąb lasów co jest ekonomicznie uzasadnione , więc problemy z UE będą tylko w przypadku jeżeli będziemy chcieli racjonalnie gospodarować .
user Lesniczy 2021-12-23 10:16:07
Lasy Państwowe to patologia ! Podobno wynik ekonomiczny nie jest ich priorytetem a pensyjki rosną z roku na rok o czym pisał chociażby NIK. Polityka LP powoduje że na rynku brakuje surowca bo ten jest na pniu sprzedawany ogromnym podmiotom które następnie spekulują ceny na rynku ,LP są wygodne i wolą sprzedać surowiec od razu w danym roku aby mieć gwarancję ekonomiczna następnie pod koniec roku wywala się pieniądze na nagrody niepotrzebne inwestycje itd tylko po to aby nie generować dużego zysku który może przykuć uwagę ministerstwa albo opinii . Efekt jest taki że 9 mld złotych rocznie przychodu jest zwieńczony zaledwie kilkuset milionami zysku. Gdzie są miliardy złotych z sprzedaży drewna ?
user Drzewiarz 2021-12-25 20:50:27
Taaaaak, oczywiście - dla was LP mają służyć dostarczaniu taniego surowca, żebyście mogli inkasować 300% marże. Żal mi was, szybko pójdziecie na dno i to już niedługo.
user Grzegorz 2021-12-23 07:53:30
Lesnicy uwlaszczyli sie na skarbie narodowym. Kasa , wyremontowane lessniczowki i oddane za zlotowke,imprezki,polowanka,darmowe miesko.0,5 mld nasadzen a ile jest w tej chwili ciecia.Skala na polnocy jest nie wyobrazalna. Sami lesnicy sa zdumieni.Za komuny polowa siedzialaby.Widac ze spiesza sie przed sankcjami unijnymi. Rolnikom nikt niczego za darmo nie dal ,od 17 lat musimy spelniac warunki unijne pod grozbami nawet karnymi jak w Piotrkowie. Zwykly Kowalski swoje drzewo moze wyciac od listopada do lutego a lesni nie zwazajac nagniazdowania kwiecien maj rzna na okroglo. Nie korzystaja ze wsparcia unijnego a mogliby ale wtedy Unia prowadzilaby kontrole a wtedy mieliby tak jak my rolnicy.Nie placze nad losem rolnika ale niech beda traktowani jak wszyscy prowadzacy dzialalnosc.Pod wzledem plac Lasy sa tuz za Orlenem i KGHM.Latwo pracuje sie jako monopolista,na majatku panstwowym i za nic sie nie odpowiada jak soltys u Pawlakow.
user Robert 2021-12-23 19:33:09
Co ty pieprzysz człowieku ,dopłaty do gruntu świń krógruntów, świń, paliwa krów ,bioasekuracji, krzyczy, ulgi ,preferencje. Jak pada to dajcie bo mi wymokło ,jak nie pada to dajcie bo wyschło. Cholerne chłopki. Wara wam od lasów wsiowa patologio.
user leszek 2022-01-07 17:46:10
Od, których? Tych zagrabionych rolnikom i ziemianom po 1945 roku?
user Bogumil 2021-12-22 19:55:30
Nie do końca można się z artykułem zgodzić: objęcie 10 %lasow w Polsce ochroną ścisłą może właśnie okazać się dla LP bardzo dobre wręcz wpłynąć na lepszy wynik finansowy... Jak? Otóż wystarczy nie użytkować lądów deficytowych czyli takich w których cena pozyskania przewyższa cenę sprzedaży a mamy takich lądów w Polsce sporo np cała krośnieńska dyrekcja czyli lady nazwijmy to górskie ( po co ciąć skoro to dziś przynosi debet?) Poza tym przemysł drzewny nie musi wcale z powodu wyłączenia 10 procent lądów cierpieć po prostu LP powinny promować miejscowych odbiorców a nie sprzedawać drewno firmom które to drewno wywożą z kraju i tyle, wiadomo zarobią mniej może ale jako firmie państwowej bądź co bądź zysk finansowy nie powinien przysłaniać innych celów.
user abra 2021-12-22 17:04:37
martwią się o polskie firmy przerabiające drewno a sami niedawno ograniczali dostepność surowca na rynku preferując eksport nieprzerobionego drewna. Ogromnym skandalem był np. fakt, że nieprzerobione drewno dębowe czyli najbardziej wartościowe, wyjeżdżało z Polski na Ukrainę gdzie po obróbce było sprzedawane na całym świecie z porządnym przebiciem gdy w tym czasie branży drzewnej w Polsce ograniczano dostep do surowca wszelkimi sposobami. Pewnie dojnozmianowcy zainwestowali na Ukrainie i tam uwłaszczają się na polskim drewnie by w ten sposób uniemożliwić jakąkolwiek kontrolę nad tym ich dorabianiem się. Inaczej nie da się tego wytłumaczyć aby sprzedawać drewno dębowe na Ukrainę mimo, że w Polsce branża gotowa kupić wszystko na pniu za każde pieniadze. No ale w Polsce zawsze ślad zostaje kto komu i za ile a na Ukrainie to jak kamień w wodę.
user Piotr 2021-12-22 14:35:53
Zniszczy Lasy Państwowe ? A może uprzywilejowana kasta leśników martwi się o swoje wysokie pensje i utratę stanowisk? Kij ma zawsze dwa końce. Leśnicy ciągle podkreślają swoją rolę w ochronie środowiska. Lecz tak naprawdę gospodarkę stawiają nad dobrem bioróżnorodności.