PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 117

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast poprzez naciśnięcie !
user Korek 2021-12-28 21:10:32
Tak Ardanowski zachęcał d zwiększenia nadzoru właścicielskiego a do rady przy Prezydencie zaprosił, "Drogiego Prezesa' z Wielkopolski jako przykład jak zarzady Maja postępować z niepokornymi rolnikami żeby wszystko było po staremu. Ta Spółdzielczość to szaambo rolnika pałują kobiety na strajkach też.
Zgłoś
user ciekawski, ale nie z OSM Włoszczowa 2021-12-28 19:15:22
Radni napisali w liście otwartym : "Na ich decyzję wpłynął również szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu samej rady nadzorczej, do których zaliczyli: - Uprawdopodobnioną nielegalność sprawowania funkcji przewodniczącego rady nadzorczej przez Tadeusza Koniecznego." ----------------------------- czy ktoś może wytłumaczyć o co chodzi? Co autor miał na myśli pisząc, że jest uprawdopodobniona nielegalność?
Zgłoś
user Końskie 2021-12-28 19:23:07
właśnie!!!!!!! nie zauważyłem tego a to ważne jest bo nie wiadomo o co może chodzić chyba że jakaś zagwozdka prawna. nielegalnie to znaczy że nielegalnie. chyba wiedza co piszą
Zgłoś
user fev 2021-12-28 19:48:04
w sądzie wszystko będzie wyjaśnione .nikt nie ujdzie sprawiedliwości i poniesie zasłużoną kare
Zgłoś
user Dostawca 2021-12-28 11:07:31
Przykład  cieszcie się że weterynarii wam nie nasłali jak w OSM w Wielkopolsce "Drogi  Prezes" Spółdzielczość i prezesi Koło ,Czarnków ,Sieradz i wiele innych zawsze mogą obniżać sztucznie rentowność przez decyzje(nietrafione decyzje i celowe działania ) ,którymi powinien się zająć prokurator. Potem przyjmują odpowiednią gratyfikacje i pozwalają na przejęcie przez duże podmioty.Nie dość ,że tratują jak własny folwark to potem go sprzedają .Do tego czasu mają nawet swoje gazety w postaci dodatku do TPR.
Zgłoś
user ef 2021-12-27 10:57:39
rolnik w ich oczach to zero jest niestety. Za nic mają rolników
Zgłoś
user rol 2021-12-27 10:45:33
głupoty tu wypisują tylko.a czemu ci niby odważni radni bali się prezesów że nic nie wyjaśnili co oni tam wyjaśnili nic .bali nie swojego cienia a na walnym tez nikt nic nie mówił nie nie wypowiedział tylko nie śmiali głupowowato po kontach.jak można zaufać takim tu mowa że niby członkom organu.smiech tylko śmiech .prezesi tylko spojrzą na nich a te muszkieterowie już do kibla muszą biegać szybko co by zdążyli
Zgłoś
user U2 2021-12-27 10:51:22
a Ty taki odważny że co żeś zrobił, co??!?!?!?! Oni przynajmniej z nazwiska i imienia z otwartą przyłbicą może za mało, ale coś próbują jednak przeciwdziałać złu. A Ty tylko w gębie odważny.
Zgłoś
user Kola 2021-12-27 09:45:07
My dostawcy z Osm w Kole też próbowaliśmy przemówić do 'Zlotego Prezesa'w liście otwartym i co i nic nadal świeci przykładem w radzie prezydenckiej.
Zgłoś
user Wojciech 2021-12-28 10:59:24
Jaki prezydent taka rada
Zgłoś
user Zespół 2021-12-26 18:17:21
Welcome to Malibuuuu. Malibu welcome too. Welcome to Włoszczowa. OSM Włoszczowa too. Welcome to ser Perłuuuu. Perłu Welcome too. Najlepsze masło tuuuu. Osełka Malibuuuuuu. Szok jest tuuuu. Jedna lepszych Spółdzielń to Włoszczowuuuu. Uuuuuuuuuuuuu walczą ze sobą scyzoryków dwóch. Nie ma racji nikt tuuuuu. Nikt nie skorzystaj tuuuu. Popatrzy ludzi tłuuuuuuuummmmm.
Zgłoś
user Fakty a opinie 2021-12-26 13:03:15
Ci Odważni Spółdzielcy powinni informować jak najszerzej spółdzielców o faktach. Ważne żeby rolnicy nie dali sobie wmówić ze fakty to opinie. Wielu pseudoprezesow często posługuje się taką „obroną” w konfrontacji z FAKTAMI: a to jest tylko Pana opinia . Na przykład jak jest stwierdzona strata na jakimś produkcie albo strata na danym odbiorcy handlowym , to nie wolno dać sobie wmówić , ze to jest „pana opinia!” Itd itp
Zgłoś
user Własność i Godność 2021-12-26 12:29:04
Zgadzam się z Trójką Spółdzielców, ze ważne jest przełamanie tego powszechnego lęku! Wszyscy się boją „prezesów”: - rolnicy - pracownicy - dziennikarze - wydawcy i w ogóle MEDIA - cześć władz branżowych - związki rewizyjne ————————— LUDZIE! OGARNIJCIE SIĘ ! PRZESTANCIE SIĘ BAĆ! WALCZCIE O SWOJĄ WŁASNOŚĆ I O SWOJĄ GODNOŚĆ !
Zgłoś
user Pracownik 2021-12-26 08:48:27
Tak w skrócie tu prezesem powinien na dzisiejsze czas zostać wcześniejszy vice Prezes P Sakwa, to mądry i ułożony w tej dziedzinie o X lat człowiek. Z którego zrobili Błazna pani i dwóch prezesików plus derektór skupu mleka. Wszystkie siły włożyli w to by go pozbyć stanowiska i dokonali swego pozostawiając firmę rodzinną nie Spółdzielnie. Chłopy obudźcie się bo sami sobie winni i weźcie się w garść jeszcze macie szansę być Spółdzielnią nie zależną . Wytrwałości Życzę i przemyśleń.
Zgłoś
user Lutek 2021-12-26 09:09:39
Jeszcze tego Dudecka przydupasa powinniście się pozbyć
Zgłoś
user SR 2021-12-25 22:10:10
I dlatego słusznie przewidują Trzej Spółdzielcy - autorzy Listu Otwartego, ŻE WIĘKSZOŚĆ ZE 150 SPÓŁDZIELNI WKROTCE UPADNIE LUB ZOSTANIE PRZEJĘTYCH ! Dlaczego? Dlatego ze są zarządzane przez słabe , nienadzorowane, niekontrolowane zarządy!
Zgłoś
user RS 2021-12-26 02:00:57
PRAWDA,PRAWDA I tylko PRAWDA
Zgłoś
user Rafał 2021-12-25 17:39:11
Gratuluję odwagi i wytrwania przy swoim dla producentów mleka z OSM Włoszczowa. Nie dziwi mnie, że nie znaleźli wsparcia wśród pozostałych członków spółdzielni. Bardzo często rolnikom wydaje się, że problemy które któryś z nas dostrzega na „górze”, jego nie dotyczą. Dotyczą i to jak…problem w tym, że bardzo często dochodzi to do naszej świadomości, kiedy jest już za późno na cokolwiek i albo interes trzeba zwijać, albo godzić się na „jakiś układ” dla dobra tak zwanego „ogółu”. Takie postępowanie nie jest rozwojowe, a nasze mleczarnie przetrwają tylko wtedy kiedy będą dostosowane do potrzeb rynku i kiedy właściciele (czyli my producenci mleka) będziemy wiedzieć co się dzieje i dlaczego. Zmiany wszędzie są trudne, tak więc życzę chłopakom wytrwania i dalej dbania o wspólne interesy, pewnie już w innej mleczarni, skoro zostały im wypowiedziane umowy odbioru mleka. Jesteśmy świadkami początku końca spółdzielczości. Za kilka lat nie pozostanie nic po tej formie prowadzenia firmy, która skupuje, przetwarza i sprzedaje nasze mleko. Wszystko pójdzie w kierunku przekształcenia spółdzielni w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wtedy będziemy mogli tylko sobie westchnąć „ach to były czasu…to były czasy kiedy była spółdzielczość…” i tyle…No chyba że się obudzimy, tak jak to właśnie zrobiło tych trzech rolników z OSM Włoszczowa i razem będziemy dbać o nasz biznes. Bo spółdzielnia, to nasz biznes, nas spółdzielców, nie czyjeś tam, tylko nasz, wspólny i każdego z osobna…
Zgłoś
user GR 2021-12-25 21:00:14
Mądry komentarz! Zgadzam się, ze w 99% przypadków reakcja rolników jest za pozna! Symbolicznym dowodem na to jest , ze zarzad tu straszy sądem tych trzech walecznych radnych z OSM Wloszczowa! A swoją droga jeśli lustracja była opóźniona o 2 lata to nie świadczy to najlepiej o zarządzie.
Zgłoś
user Mirek 2021-12-26 09:23:45
A po co lustracja w firmie rodzinnej za dużo by było widać
Zgłoś
user RWz 2021-12-25 23:32:34
Potrzebny jest nowy model spółdzielczości mleczarskiej. Model , który uwzględni fakt, że spółdzielnia należy do spółdzielców ( że jest ICH WŁASNOŚCIĄ) oraz uwzględni fakt, że mamy juz XXI wiek i niezwykłe wręcz, wielostronne przemiany na świcie i wynikające z tego wyzwania przed społecznościami. Taki model ( a raczej modele) są w Polsce opracowywane. Z żalem stwierdzam, że zaangażowanie aktualnych liderów spółdzielczych oraz mediów jest znikome. Można nawet powiedzieć, że środowiska zarządów spółdzielni i mediów rolniczych zachowują się infantylnie wobec wyzwań współczesności.
Zgłoś
user HM 2021-12-26 09:30:28
I tu mądry człowiek wie co trzeba zrobić by zostać w czołówce Spółdzielczości popieram na 100%
Zgłoś
user Tyg roln 2021-12-25 09:56:12
ZAWSZE PO STRONIE PREZESÓW! Zawsze po stronie Krajowego Związku !
Zgłoś
user Krzysiek 2021-12-24 14:56:41
Panowie Janduła, Kuliński i Matuszczyk , popularni Trzej Muszkieterowie polskiego mleczarstwa , zasługują na szacunek i uznanie! Jako jedni z pierwszych w Polsce odważyli się i spróbowali skontrolować i zobaczyć co tak naprawdę dzieje się w ich spółdzielni. Z tego co wiem to spodziewali się rozmaitych nieprzyjemności i szykan, ale nie aż takich… Jednego chyba 2 czy 3 tygodnie od momentu zadania pierwszych poważniejszych pytań , odwołano ( oczywiście „bez” żadnego związku z pytaniami i próbami nadzoru….wiadomo;) z funkcji przewodniczącego rady i niedługo po tym oczywiście odnaleziono w jego mleku , ni stąd ni z owąd antybiotyki. WIadomo - nie miało to związku z próba nadzoru…wiadomo;) A potem jak w filmach Hitchcocka napięcie rosło i dotyczyło już Całej Trójki Muszkieterów. A Oni nie zrażeni nieprzyjemnościami starali się robić swoje. I konsekwentnie działali jako członkowie organu nadzoru wbrew przeciwnościom i trudnościom, wbrew rzucania im Z RÓŻNYCH STRON kłód pod nogi. Brawo Panowie Muszkieterowie! Z tego co wiem przygotowali jeszcze sporo niespodzianek… Wg mnie Muszkieterowie z OSM Włoszczowa poradzą sobie , ale czy zarząd przetrwa ten konflikt? To szczerze wątpię.
Zgłoś
user Dobrosielski 2021-12-24 11:48:22
Proszę Państwa, to co nie dzieje akurat w tej spółdzielni nie jest niczym niezwykłym. Powszechna jest słabość nadzoru właścicielskiego w polskich spółdzielniach mleczarskich ( zresztą ...nie tylko w polskich). Tu akurat mamy do czynienia z sytuacją kiedy to trzech wykształconych ( wszyscy z wyższym wykształceniem magisterskim)spróbowało nieco urealnić nadzór właścicielski : zadali kilka trudniejszych pytań, byli dociekliwi i dość konsekwentni. Przy okazji wyszły na jaw rozmaite PRAKTYCZNE absurdy prawa spółdzielczego: z jednej strony bowiem dość trudno jest usunąć spółdzielce ze spółdzielni a z drugiej łatwość pozbycia się tej Walecznej Trójki z rady nadzorczej poprzez...wypowiedzenie umów na dostawy mleka - jest porażająca! Prawo Spółdzielcze i w szczególności Statuty są podane przez zarządy i "pod zarządy". Tj oczywista oczywistość jak mawia Klasyk. A reszta to jest tylko konsekwencja. Zgadzam się w pełni np. ze stwierdzeniem Trzech Członków rady nadzorczej OSM Włoszczowa kiedy mówią, że słabość nadzoru właścicielskiego w polskiej spółdzielczości mleczarskiej jest przyczyną słabego zarządzania, braku motywacji dla zarządów i często prowadzi do sporych nieprawidłowości. Warto pamietać , że po roku 90' do dzisiaj , sporo ponad 300 spółdzielni mleczarskich zniknęło z rynku! Nie ma się co oszukiwać: przyczyną upadków zawsze była niska jakość zarządzania, a ta niska jakość zarządzania niemal zawsze wiąże się właśnie z brakiem należytego nadzoru właścicielskiego. Słabość nadzoru właścicielskie ma charakter obiektywny, ponieważ w spółdzielniach nadzór właścicielski opiera się li tylko o nadzór wewnętrzny, który prowadzony jest przez rady nadzorcze. A w radach nadzorczych zasiadają głównie obiektywnie nieprzygotowani do nadzoru , zapracowani w swoich gospodarstwach, rolnicy. ----------------------------------- Oczywiście zarządy nie mają obowiązku , aby wykorzystywać tę naturalna słabość rad nadzorczych, ale wiele z nich niestety wykorzystuje to to i to brutalnie. Interes rolników chyba nigdy nie jest realnie brany pod uwagę. Tylko "do siebie, do siebie!". Są wyjątki jak Mlekowita, Piątnica i kilka innych, gdzie jakość nadzoru idzie w parze z jakością zarządzania, a to przekłada się na wielki sukces danej spółdzielni. ------------------ a przy okazji tego Listu Otwartego członków rady nadzorczej OSM Włoszczowa wyszło , że wiele tzw rolniczych mediów nie jest w stanie nawet udostępnić na swoich łamach czy stronach internetowych tego Listu- tak są prouzależniani od "reklam za które płaca prezesi"! Na przykład jest taki tygodnik "niby rolniczy" , który szafuje hasłem : "zawsze po stronie rolników". Jednak w tym wypadku odmówił tym Walecznym Rolnikom z OSM Włoszczowa publikacji ich Listu Otwartego. Więc należy raczej powiedzieć: "ZAWSZE PO STRONIE PREZESÓW!"
Zgłoś