PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 117

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user RolnikzMazur 2022-01-02 07:58:26
W zakładzie z koniczynką dużo rada nawojowała ? A Sprawa podobnego typu. Nie dostali informacji o które wnosili i dynamicznie pozbył się ich emeryt z podwórka. O czym mało kto wie, w pakiecie niesforne urwisy dostali również szczegółowe bardzo częste kontrole mleka, obory, oczywiście przypadkowe i jeszcze inne szykany. Rada zamiast trzymać się w kupie to każdego pojedynczo kupili za śliwki robaczywki. Czy ktoś pochylił się nad tym problemem, pomógł rolnikom, nie do końca ? Druga sprawa, jeżeli już szykany mają miejsce to finansowo uderzą niepokornych rolników bezzwłocznie. Możliwości jest kilka różne dziwne wyniki badania mleka, wypowiedzenie umowy bo klasyka działanie na szkodę (to zawsze się sprzedaje). Są regiony gdzie rolnik nie ma wyboru nad innym podmiotem skupującym, a wypowiedzenie umowy oznacza niebyt produkcyjny. A każdy jest zaczepiony kredytowo lub przez ARiMR. Dodatkowo kary umowne, które mogą zostać nakładane są też bez zbędnej zwłoki na brygadę muszkieterów. Rolnik zanim dowiedzie swoich praw gdziekolwiek to zostanie bankrutem. W wielu mleczarniach których nie musze tu wymieniać ludzie żyją jak w baśni braci Grimm. Wielbią swoich faraonów niczym bogów. Zmiana prawa spółdzielczego, niewiele da. Towarzystwo z domu emeryta ma się bardzo dobrze nie tylko oni ale też całe ich klany rodzinne. Wszak coraz słychać różne skandale obyczajowe. Gdy grunt zacznie się palić pod nogami przekształcą spółdzielnie na inne typu spółek, "przymiarki gdzieniegdzie podobno już były" jeszcze wmówią rolnikom że to dla ich dobra.
user kronika kryminalna 2022-01-02 09:21:54
w jednej spółdzielni wsadzili do aresztu ( chyba w Kielcach) na 48 godzin kobitke z laboratorium i wyśpiewała wszystko jak na spowiedzi! Mocodawcy laborantki dostali po 3 lata w zawieszeniu na dwa! A ona sam rok bez zawieszenia. Taki life
user Radca Częstochowa 2022-01-02 19:44:21
Mogła w każdej chwili zgłosić się do prokuratury i złożyć wyjaśnienia! I wtedy by nie poszła do więzienia! Niemądra ze zaufała mocodawcom z „układu” a nie wymiarowi sprawiedliwości
user zainteresowana 2022-01-02 09:23:43
święte słowa. ino co proponujesz kolego?jaie działania? może jakieś stowarzyszenie , albo chociaż nieformalne spotkania rolników z różnych spółdzielni celem podjęcia wspólnych działań ?
user ochrona prawna 2022-01-02 09:32:04
wystarczy 5-6 kumatych spółdzielców plus jeden dobry prawnik! I można tak pojechać z prezesikami , że ruski miesiąc popamiętają!!!
user radca prawny diabła 2022-01-02 11:40:24
§ 14 jeśli rolnik podejrzewa, że jest korupcja w zarządzie powinien pie.r.d.z.i'e'lną'ć Siem w łeb pałkom! § 9 jeśli laborantka kręci na parametrach w porozumieniu z zarządem będzie uniewinnienia a zarząd będzie nadal zarabiał ponad 1 300 000 rocznie § 666 członek spółdzielni który zapyta prezesa o techniczny koszt wytworzenia śmietany przerobowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 § 666 i pół jeśli członek rady nadzorczej zapyta prezesa o powody ujemnego bilansu jednostek tłuszczyk podlega wy.pi'er'dzie,l'e'niu ze spółdzielni . Wypowiedzenie umowy MUSI BYĆ DOSTARCZONE spółdzielcy kurierem za minimum 80 zł na koszt spółdzielni
user ech 2022-01-02 11:48:01
najśmieszniejsze jest to że to wszystko jest prawda!
user Rolnik z wielkopolski 2022-01-02 12:24:18
Jeśli naslano weterynarię to to jest, służba cywilna, Wykorzystana niezgodnie z prawem. Ale co w porumnaniu do kretów rządu.
user stado z mazowieckiego 2022-01-02 13:40:25
ja oddaje do prywaciarza od wielu lat. cały czas mam cenę średnio o 12-15 groszy wyższą niż bym miał w spółdzielni.trzebapamietac,że spółdzielniach często jest marnotrastwo i mleko ucieka na boki.uprywaciarza nie bo prywaciarz dba o swój interes i dba żeby mieć surowiec mleczny.prywaciarz sam nie nie będzie okradał.teraz tez prawie nikt nie odchodzi od prywaciarzy a zarządy spółdzielni wypuszczają nawet tych co maja 200 krów.
user RWz 2022-01-02 14:07:29
Zachęcam, aby nie trywializować tego tematu i dramatu członków rady nadzorczej OSM Włoszczowa, którym wypowiedziano umowy na dostawę mleka. Przecież każdy spółdzielca, każdy hodowca może być tak samo potraktowany . Również w innych spółdzielniach. Przypominam to, o czym już wielokrotnie mówiłem: problem braku rzeczywistego nadzoru w polskich spółdzielniach mleczarskich jest problemem systemowym. I właściwe - od zawsze. Nadeszły czasy kiedy samo w miarę sprawne logistycznie skupowanie mleka i przetwórstwo surowca mlecznego w miarę higieniczny sposób już dalece nie wystarcza! Teraz potrzeba kompetencji systemowych i zarządzania z prawdziwego zdarzenia, zarządzania opartego o fakty, a nie o wrażenia emocjonalne "genialnego prezesika". Mamy dzisiaj do czynienia z sytuację, kiedy nienadzorowane , niekontrolowane zarządy często ulegają swoistej degradacji i braku zmotywowania do wysiłku , braku zmotywowania do wyznaczania ambitnych celów i osiągania ich. W zamian mamy "udzielne księstwa" , w których prezesi zatrudniają na kluczowych stanowiskach swoje dzieci, szwagrów , zięciów itd itd. Powstaje całkowicie nienadzorowany , niekontrolowany "układ", który CAŁKOWICIE POMIJA INTERES ROLNIKÓW. Warto , aby jak największa ilośc spółdzielców, hodowców zdała sobie z tego wreszcie sprawę i przestała nastawiać się, że jakoś to będzie!
user Brawo RWz 2022-01-02 14:23:34
Nic dodać nic ująć! Szacun!
user Szepanikn 2022-01-02 17:43:33
Dziś już wyraźnie licie jak w tym gównie wszystko się kręci dookoła dla kasy
user Polak 2022-01-02 05:45:37
Manipulacja na parametra mleka to norma. I jeszcze ten instruktor co jeździ i mówi jak weźmiesz odemnie pasze to ci poprawie.
user qnodiw 2022-01-02 09:18:08
Ja znam nawet nazwisko tego "pracownika". Ale podobnie jak hodowcy nie chcę procesu wytoczonego przez "adwotaka diabła". Wszystkie nazwiska będą ujawniane, ale w odpowiednim czasie!
user Heniek Zawada 2022-01-02 11:44:37
ja znam rolnika co zna znam tego "pracownika" On jest bezczelny i wciska hodowcom na siłę ten swój kit. A jak ktoś nie kupi od onego to zara mu tłuszcz w mleku spada z 4,3 % do 3,5 %. a jak się rolnik upomni o te jednostki tłuszczowe to j'e'b! i mu bakterie rosna z 80 tys do 300 tys a somatyka do 10000000
user radca prawny diabła 2022-01-02 13:23:22
§ 48 jeśli jakiś rolnik nie kupi od pracownika działu skupu , który prywatnie sprzedaje różne rzeczy, więc kto od takiego pracownika nie kupi towaru podlega karze grzywny, obniżenia tłuszczu i białka w mleko o 50% oraz możliwości wypowiedzenia mu umowy na dostawy mleka w trybie natychmiastowym § 51 pracownik , który prywatnie sprzedaje spółdzielcom rozmaite towary , ma również prawo zastraszać i zniesławiać nielubianych przez zarząd i prawnika zarządu ( nazwisko znane redakcji) członków rady nadzorczej
user Mietka 2022-01-02 17:47:46
Jaki to instruktor to facet który załatwia swoje interesy w terenie i popiera tego u góry chodząc mu w tyłek
user Dostawca do spódzielni mleczarskiej 2022-01-01 21:12:54
Dostawca mleka do spódzielni mleczarskiej Jak można odmówić informacji o płceniu radnym za mleko?Tam musi być kanał
user Rej 2022-01-02 09:19:42
jak jasnie pan z radcą prawnym nie chce przekazać informacji swoim chłopom pańszczyźnianym, to nie przekaże! Wszystko w temacie!
user tajemne moce 2022-01-02 21:54:23
jak on siem nazywa? Czy to tajemnica ?
user Bojkot antychłopskich mediów! 2021-12-30 22:27:47
Apeluję i Wzywam Polskich Rolników do bojkotu TPR-u! -------------------------------------------I do natychmiastowego zaprzestania czytania tego! Jak chcą popierać tylko prezesów i krajowe związki rewizyjne , a rolników tak mało szanują. Skoro to jest tygodnik dla pseudo- jaśniepanów , to niech tylko prezesi ich czytają! Przyzwoici rolnicy powinni odpuścić sobie ten tygodnik juz na zawsze! ------------------------------------------------------------------------- (...) Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz Ni dzieci nam germanił, Orężny stanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił. Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie damy miana Polski zgnieść Nie pójdziem żywo w trumnę Na Polski imię, na jej cześć Podnosi czoła dumne. Odzyska ziemi dziadów wnuk! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!
user Art 2021-12-31 01:17:47
Coś to dęte. Toż tpr żadnego związku nie popiera już dawno. A tyle co się nakrytykował to jak nikt inny ;) ;) ;)
user Proporcjum Mocium Panie 2021-12-31 09:18:40
co INNEGO pokrytykować prezesika jakiegoś związku rewizyjnego "pod publikę" , a co innego OLAĆ OSTENTACYJNIE SYSTEMOWO ZASZCZUWANYCH ROLNIKÓW. Tygodnik ten nie jest do końca w porządku . Przynajmniej w tej sprawie. I kierownictwo tygodnika o tym doskonale wie. Poziom zastraszenia rolników w niektórych mleczarniach jest niewyobrażalny. Rolnicy nawet boja niejednokrotnie przeczytać dokładnie na przykład umowę na dostawy mleka , bo jakiś pracownik dz. skupu albo "czeka" na podpis. Najlepiej jakby każdy rolnik- spółdzielca miał swoje prawnika do kontaktu z zarządem spółdzielni . Ta sytuacja zastraszonych rolników jest niewyobrażalna! Więc ODMOWA PRZEZ TYGODNIK opublikowania LIstu Otwartego Trzech członków rady jakiejś spółdzielni jest ŻENUJĄCA! To nie jest też tak , że codziennie jacyś zdeterminowani ( zrozpaczeni hucpą ?) członkowie rady nadzorczej piszą listy otwarte. To jest jednak spore wydarzenie. A jeśli do tego doda nie POWSZECHNĄ WIEDZĘ o systemowym odsuwaniu spółdzielców od nadzoru , od kontroli , od JAKIEGOKOLWIEK WPŁYWU NA SPÓŁDZIELNIE, no to chyba taki List otwarty jest jednak sygnałem , prawda? Poziom i jakość lustracji ustawowych w spodzielniach w Polsce , to jest odrębny temat i też wymagałby dokładnego zbadania. Jest pole do popisu dla wielu dziennikarzy. Wiadomo przecież że mówiąc delikatnie wiele , bardzo wiele faktów świadczy fatalnie o lustracjach.
user Do Art 2021-12-31 09:24:01
Z rozmów z panami Kulińskim , Matuszczykiem i Janduła wynika, że oni bardzo cenili TPR oraz jego szefów i dziennikarzy. Nawet to hasło : "Zawsze po stronie rolników" jest związane ze sporym artykułem /wywiadem z p.Matuszczykiem, który chyba jako pierwszy użył tego bardzo udanego zwrotu. Tym większe jest ich rozczarowanie, że prezesi mając pieniądze "rozdają karty" wszędzie w mediach, prokuraturach , samorządach itd. NAwet w TPR ich list otwarty nie nie ukazał! Najwyższy czas aby przywrócić właściwą pozycję Polskich Rolników . Chyba coraz więcej z nas widzi, że w tym starym , "układowym" systemie branża będzie miła bardzo poważne problemy.
user On 2022-01-02 17:34:18
Lustracja waszą dzień czy w zależności ile zapłacisz kto tym kieruje
user Prawda 2021-12-31 19:47:25
Tak to prawda list rolnicy OSM koło do, " Drogigo Prezesa" opublikowali w lokalnym portalu. A wydanie gdzie lakonicznie opisane były przekręty Bielmleku i odwołanie zarządu OSM w Łodzi w całe nie były kolportowane do dostawców OSM i pewnie w wielu innych mleczarniach również. Natomiast Dodatek Kolski z laudacją na część prezesa w takiej grubości był ze sobie papieru toaletowego każdy z dostawców zaoszczędził z 2 rolki papieru toaletowego. A taka głupia Agrounia się W tej gazecie promuje. Jakby było mało na stronie niby wywiad z prezesem gdzie opowiada o kosztach, które są smieszne w porównaniu z długami. Przejętego Konina. A toszty te rada, która na to pozwoliła powinna ponieść i tyle w temacie odpowiedzialności rady nadzorczej. Redaktor Wróblewski jest na emeryturze i nie dba o pracowników bo jak Obajtek dogada się z nienieckim właścicielem to karta się szybko odwracać będzie. Niech się uczą już krowy doić.
user Jak żyć w drogich Lexusach I beemwicach?? 2021-12-31 21:18:39
Styropian bardzo podrożał- stwierdził prezes . A to szczególnie dotknęło negatywnie rolników! Bo wiadomo, że rolnicy za legendarnymi działaczami solidarności, lubią się czasem zdrzemnąć w oborze na styropianie, bo ciągnie od dołu! Idzie armagedon cenowy! Dla prezesów szczególnie trudno będzie nie pogodzić z podwyżką cen Lexusów. mercedesów i ciemnych Beemwic. Ciężko będzie prezesom żyć z drogimi lexusami!
user Prorok 2021-12-30 21:57:49
Według mnie Ci trzej uczciwi spódzielcy powinni przygotować się na próbę ich zajechania przez Prezesa przy pomocy prawnika osm.Prezes za to nie zapłaci ani grosza a oni z czego zapłacom?
user Uczciwy 2021-12-30 22:32:03
będą niespodzianki ( nastąpi ściąganie gaci na oczach CAŁEJ POLSKI!)
user Prezesi nam mogą 2021-12-31 21:20:47
Jasiu! powiedz prezesom co oni nam mogą. Prezesy mogą nam skoczyć tam gdzie mogą nas w d'u,p''e pocałować!
user Zmiana prezesa wg mnie będzie b.korzystna 2021-12-30 17:42:42
Rysiek Pizior napisał: "działali na szkodę Spółdzielni i dążyli do zmian personalnych".---------------------------------------- Wg mojej oceny gdyby był inny, lepszy , bardziej kompetentny prezes niż Rysiek Pizior , to zysk w zeszłym 2020 roku by był na poziomie ponad 25 000 000 PLN ( a nie na poziomie 4 mln) , a cena w skupie dla spółdzielców byłaby conajmniej 20-25 groszy /litr wyższa niż średnia krajowa. I dlatego zmiany personalne , zmiana "układu władzy" są wg mnie w spółdzielni potrzebne. Czy to tak trudno zrozumieć?
user Spółdzielcy żądajcie satysfakcji! 2021-12-30 22:35:25
Ci uczciwi radni , których tu Pizior pomawia o działanie na szkodę spółdzielni , powinni zarządać od Piziora przeprosin , a w przypadku odmowy podjąć stosowne kroki prawne. Będę ich do tego namawiał. Uważam, że rolnicy-spółdzielcy maja takie same prawa jak prezesi.
user Ciekawska 2021-12-29 12:49:18
Z Listu Otwartego Spółdzielców-Radnych OSM Włoszczowa: - Tolerowanie używania przemocy fizycznej przeciwko rolnikom-spółdzielcom OSM Włoszczowa przez nasłanych przez zarząd uzbrojonych w pistolety ochroniarzy przed rozpoczęciem posiedzenia Rady Nadzorczej w dniu 25.06.2021. ---------------------------------------------------------------- Gdzie można filmik z tego wydarzenia zobaczyć w internecie? Maci link do tego filmiku
user Pytanie 2021-12-29 12:40:08
Prosze o odpowiedz czy prezes z Bielmleku zostal odwolany czy nadal piastuje stanowisko ?
user Pizdek 2021-12-30 21:33:20
Toż Bielmek jest w upadłości a prezes ma się b.dobrze mieszka za płotem mterenu Mleczarni gdzie wcześniej postawił na terenie mleczarni a później wydzielił majątek przepisał na dzieci i kasę jest goły ale wesoły i wypoczywa czujnie
user Lucerna 2021-12-30 21:49:11
Przyjaciel kzsm ma się doskonale. Zmienił autko na białe
user 123 bum! 2021-12-30 22:38:43
białe BMW? Bo my tu preferujemy ciemne BMW!
user Lucerna 2021-12-31 01:19:23
Oj nigdy nie jeździł BMW ;)
user a ten tu jeździł 2021-12-31 21:23:25
a ten tu jeździł ;)))))
user kola 2021-12-29 12:31:06
Rada powinna ponosi finansowe koszty decyzji prezesow bo Ci czesto zganiaja na rade ze rada tak zadecydowala w wielkopolsce to juz przerobione nie raz.
user Rolnik polski 2021-12-29 11:27:15
Wielki szacunku dla tych ludzi za odwagę
user PIENIĄDZE BĘDĄ WAŻNE 2021-12-29 12:55:17
SZANOWNI SPÓŁDZIELCY! CZY BĘDZIECIE POTRZEBOWALI PIENIĘDZY NA OCHRONĘ PRAWNA ŻEBY SIE BRONIĆ? CZY BĘDZIECIE POTRZEBOWALI PIENIĄDZE NA ARTYKUŁY SPONSOROWANE SKORO WIELE MEDIÓW "PSEUDOROLNICZYCH" NIE CHCE UMIESZCZAĆ WASZYCH MATERIAŁÓW I STOI ZAWSZE PO STRONIE PREZESÓW? NIE DAJCIE SIĘ ZWALCZYĆ "TAMTYM" PRZEZ BRAK PIENIĘDZY. WIADOMO , ŻE "TAMCI" MAJĄ NIEOGRANICZONE PRAKTYCZNIE ŚRODKI FINANSOWE!!!
user Dobro wspólne 2021-12-29 14:45:14
Rolnicy powinni się złożyć na ochrze prawną i merytoryczną dla uczciwych i walecznych radnych z OSM Włoszczowa! Pamietajmy , że jak dużo tamci maja kasy!
user Kola 2021-12-29 11:23:09
Ardanowski sam bryluje na TPR i KZSM Nie jest mu obcy - ani wrogi.
user Dostawca 2021-12-29 11:16:59
Były minister Ardanowski otoczył opieka w radzie prezydenckie takiego prezesa z Wielkopolski co w d..pie ma dostawców zato ma w garści radę nadzorcza w swoim Osm.
user GR 2021-12-29 10:02:17
minister Ardanowski o raku, który toczy spółdzielnie „Polską spółdzielczość mleczarską toczy rak, oderwanie zarządów od członków.
 Spółdzielnie to atrapy spółdzielczości!” ---------------------------------------------- minister Ardanowski o odpowiedzialności "Członkowie rad nadzorczych ponoszą wyjątkową odpowiedzialność i mają służyć rolnikom, 
 a nie prezesom!”
user Radny 2022-01-04 23:40:04
Minister wiedząc o przestępstwach w mleczarniach nie zgłosił ich do prokuratury tylko ich chronił tak jak swojego kolegę Prezesa z Bielmleku a wręcz stwierdzil,że jest krystalicznie czysty. Obłuda i Zakłamanie władzy.
user Kola 2021-12-28 21:48:57
KRAJOWY ZWIĄZEK SPÓŁDZIELNI MLECZARSKICH ZWIĄZEK REWIZYJNY_co na to.
user Vh 2021-12-28 22:45:07
Prezes płaci - prezes rządzi !
user Mati 2021-12-29 11:42:59
Wywalone
user Junkiert 2021-12-28 21:15:58
Ale już naczelny lustrator w OSM przystępuje do działania pokażcie że nie macie nic do ukrycia i zmieńcie choć raz a zobaczymy jaka jest prawda.
user I imię jego nieznane 2021-12-28 22:44:18
Pojdźta tu wszyscy a prawda Was wyzwoli ! Narazie jest jak jest! Związki ministerstwa prokuratury nic niw zrobią. Niespodzianka będzie większego kalibru niż M.🤫może se wyobrazić ! M. jako cwany lis będzie myślał ze z lewej albo z prawej a to (...)...nie z dołu ! Z tym ze nie na pewno 🤔
user (...) 2021-12-28 22:50:03
NIE z dołu