PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

Ile kukurydzy importuje Polska?

Komentarze 39

user Amixx 2022-12-02 15:15:05
Tak się składa ,że wojny nie da się wygrać tam coś pod stołem z putinem sobie przede wszystkim załatwić. A wiadomo co ruskie mają surowce od których uzależnienie gospodarek tych krajów jest olbrzymie. Zresztą to nic nowego wielka machina wojenna Hitlera też była uzależniona od kopalin ze wschodu stąd słynny i mega niefortunny rajd na Kaukaz który pogrążył armie Hitlera. Putin calymi latami jeszcze to uzależnienie podsycal i w końcu właściwie te kraje są jak narkomani nagle pozbawieni działki więc oczywiste jest że będą robić wszystko by towar dostać a ze sa to kraje bogate to są w stanie zaboli za ten towar dużo więcej niż kiedyś. Nie zmienia to faktu jest to naganne moralnie i po prostu podłe ale co mówi UE że to Polska jest niepraworzadna to jest dopiero totalnie kuriozum, że kraj który właściwie sfinansował armię Putina i robił wszystko by zatuszować występki Putina teraz nas piętnuje za jakies ...to tak jakby morderca i złodziej był oskarżycielem w sądzie.
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-02 14:29:58
Amixx Ja Ci pisze że poza PiSem to nikt nie chce Ukrainy w UE ani w NATO a ty znowu z Rosją wyskakujesz?Rosja też tam aspiruje? Ty masz informację z TVP info i nie masz pojęcia jak inni dogadują się z Rosją pod stołem. Ukraińcy dla zachodu to jest tylko tanie mięso armatnie a PiS bardzo by chciał z nas zrobić takie samo na co my mówimy nie. Ty jedz bronić swoich braci co jeszcze tutaj robisz?
Zgłoś
user Amixx 2022-12-02 08:05:23
Póki co jest wojna więc oczekiwanie jakiejś poprawy, stabilizacji cen jest naiwne, nikt na to nic nie poradzi tylko .trzeba ta wojnę zakończyć nie po myśli Rosji a nie pitolic ,że nie ma takiego kraju jak Ukraina bo Rosja właśnie dostaje bolesna lekcje historii ale jej car dalej bredzi swoje na trupach tysięcy swoich rodaków o wielkiej rosji po jakimś nowym porządku swiata no to nie ma innego lekarstwa na to tyko trzeba to gniazdo os z Kremla wypalić żywym ogniem. Wtedy dopiero nastanie pokój i stabilizacja więc dopóki wojna trwa lepiej nie będzie nie oszukujemy się.
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-02 09:10:55
Odemnie też minus. Miłego dnia Ukraińcu bez swojego państwa😁
Zgłoś
user Amixx 2022-12-02 10:08:15
Wszystkiemu winna jest tylko i wyłącznie Rosja ,to przyznaje każdy wolny od onuckowych kraj ,rząd i naród więc obszczekiwanie Ukrainy jest po prostu podłe i bezrozumne. To jest dokładnie ta sama fałszywa retoryka jaka stosuje Putin wobec Polski bełkocząc o jakiejs sprowokowanej przez Polske niemieckiej agresji w 1939r. Zaliczanie się do grona wyznawców takich chorych teorii tworzonych zresztą przez Rosję na wew. użytek no to chluby nikomu nie przynosi a raczej wieki wstyd i hanbe. Zawsze można jednak zmądrzeć, przemyśleć ,bprzyznac się do błędu i chociaż odszczekac to co się nabazgralo bo na przeprosiny dla Polaków to pewnie ma co liczyć.
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-02 11:14:06
Amixx Nie popieram agresji Rus na Ukr ale Ukraina sama sobie winna. Gdyby to było suwerenne państwo to miało by prawo dążyć do UE i NATO ale to taki twór pod nogą Moskwy to musiało się tak skończyć
Zgłoś
user Amixx 2022-12-02 11:43:21
Gdzie ty te brednie wyczytałes ...normalnie nie wierzę ,że ktoś mający siebie o zgrozo za polskiego patriote może takie brednie na modlę kremla wypisywać ....słów brak na takie żałosne ujadanie .P.S Ukraina już kandyduje do UE i aspiruje do NATO i nikt nie ma prawa tego kwestionować łącznie z Rosją.
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-02 12:24:17
Amixx Po za rządem PiSu to jakoś dziwnie nie słyszałem aby inne państwa widziały Ukrainę w UE czy w NATO ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zgłoś
user Amixx 2022-12-02 13:16:43
No popatrz nie widziałeś a popatrz nie widziano tez rosyjskiej delegacji na szczycie państw OBWE w Polsce bo Rosję jako kraj terrorystyczny wprasza się z salonów, a tam gdzie Rosja wtrynia się na bezczelna jak w ONZ spotyka ja ostracyzm i pogarda oczywiście za wyjątkiem takich wasalczych wobec Rosji krajów jak Wenezuela, Kuba Syria czy Somalia oraz oczywiście Białoruś która też zapewne widzisz pod ruskim butem
Zgłoś
user Edek 2019 2022-12-02 18:17:42
czy ty nie nawołujesz do wojny???to jest w Polskim prawie karalne... możesz sam się zaciągnąć i walczyć o wolność twojej Ukrainy, ale powinieneś mieć na to zgodę ministra - życzę powodzenia
Zgłoś
user Rolnik z wlkp 2022-12-01 22:41:11
Amixx. U mnie w kraju - Polsce jest wojna gospodarcza (wyniszczenie hodowli trzody, obecnie duszenie cen zbóż, rzepaku, kukurydzy). My rolnicy musimy walczyć o swoje (czyli zysk) w przeciwnym razie zbankrutujemy, Ty natomiast możesz walczyć na wojnie jeżeli masz ochotę, wystarczy się zapisać. Chcę kupić taniego węgla, nawozu, paliwa. Po co nam tanie zboże poniżej kosztów produkcji? Chcesz nas wykończyć?
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-01 20:21:03
Amixx mnemonic Napisze wam jeszcze raz, nie ma czegoś takiego jak kraj Ukraina to jest tylko sztuczny twór bez własnej historii pod batem Moskwy. Czas znikać bo redakcja spuściła swoje dwa burki które tylko głośno szczekają.
Zgłoś
user mnnemonic222 2022-12-01 20:49:49
@tigej Dla ciebie nic nie ma tylko zsrr, czyli sztuczny twór w którym żyjesz i trolujesz jego propagandę. Ty piszesz dokładnie to co twój klaun wowa i jego poprzednicty a zwłaszcza stalin, tylko oni to mówili o Polsce... Obudż się, zapisz się do szkoły i psychiatry, bo już zaklinasz rzeczywistość. Ty chyba o Polsce to piszesz bo przez takich jak ty ruskojęzycznych, nie ma tu historii ani języka. Sam to udowodniłeś... Wracaj do psów i ich spuszczania się, ty tylko wyzywasz i znikasz jak zawsze zresztą. Stop ruskim trolom i tigejom ze zrytymi beretami.
Zgłoś
user Amixx 2022-12-01 22:31:38
Tak to jest gdy nie da się dłużej pluć pod wiatr historii a mózg totalnie zlasowany ruską propagandą potrafi powtarzać tylko bełkot Łagrowa P,S. Nie ma większego sztucznego kraju niż FR , kraju któremu serce wyrwał mały wowa z kremla
Zgłoś
user Amixx 2022-12-01 19:34:16
Jeśli prawda jest to Rosjanie wywołali ta wojnę a to jest prawda to nie ma faktycznie o czym dyskutować ....ta wojnę trzeba zakończyć a żeby to zrobić to trzeba ją wygrać, nie zremisować tylko wygrać możliwie najszybciej. Wojna zawsze jest kosztowna i jakiekolwiek opinie ,że możemy się od tego odseparować i żyć sobie spokojnie bo jesteśmy w NATO są nie tylko niepoważne ale wręcz zdradzieckie. Wszystko co zle w tym czasie nas uderza jest tylko pochodna tej rosyjskiej agresji a więc jakiekolwiek próby przerzucania winy na kogoś innego są tylko demagogia i wpisywaniem się w kremlowska propagandę..
Zgłoś
user lemiesz 2022-12-01 19:58:42
Amixx jak chcesz tę wojnę wygrać to bierz karabin i na Ukrainę i nie denerwuj rolników , bo masz same minusy i nie możesz zrozumieć że sam siebie tylko uświadamiasz że masz rację
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-01 19:13:51
Mnemonic napisał "Rosjanie są bestialscy teraz a nie 80 lat temu" No ciekawą historię nam tutaj mnemonic tworzysz bo tak samo Ukraińcy jak i Rosjanie byli wtedy bestialscy ale ty widzisz tylko swoich braci z Ukrainy. A komentarze usuwają bo ich prawda boli jak ciebie mnemopierdku.
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-01 18:14:32
Amixx Nie ma z tobą o czym dyskutować. Ty wspomniałeś o bestialstwie Rosjan na Ukraińcach ja wspomniałem dla równowagi o bestialstwie Ukraińców na Polakach po czym komentarz został usunięty. Amixx wiesz jaka jest różnica miedzy tobą a piszącymi tutaj rolnikami? Taka że przeciętny rolnik traci przez import syfu z Ukrainy tysiące czy dziesiątki tysięcy złotych a Ty i mnemonic nie tracicie nic ponieważ macie stałą stawkę od trolowania 20 zł / godzinę
Zgłoś
user Rolnik z wlkp 2022-12-01 16:43:43
Pytanie czy amixx jest rolnikiem? Jeżeli tak to gdzie ma gospodarstwo? W Polsce czy w ua? Może dlatego tak popiera ten import.
Zgłoś
user Amixx 2022-12-01 12:21:28
Ludzie miejcie trochę wstydu i empatii , nie bądźcie cynicznie wyrachowanymi o bólu szkopami i nie zamieniajcie naszej przyjaźni z Ukrainą na worek kuku i ruskich srebrników. Rosję ktoś musi pokonać i mało tego upokorzyć więc lepiej by zrobiła to Ukraina z naszym wsparciem niż żebyśmy my sami musieli to robić . Od dawna jesteśmy strona tej wojny może nie formalna i nie możemy się chować za NATO bo zbyt blisko tego jesteśmy. Musimy się angażować co zresztą czynią i inne kraje ale my jesteśmy największym krajem tak blisko Ukrainy a tylko ona nas oddziela od bandyckich kacapskich łap więc nie wygrzebujmy trupów z przeszłości bo dziś jest zupełnie inna sytuacja i to nam w niczym nie pomoze.
Zgłoś
user xxx04 2022-12-01 13:42:35
Ukraińcy już pokazali tą "przyjaźń" Powołując na wiceministra MSZ człowieka o skrajnie antypolskich poglądach, wyraźnie popierającego działania Bandery. Rownież wtedy, gdy Zelenski kłamał nt. Rakiet,ktore uderzyły w Polskę. Otóż nie jesteśmy stroną tego konfliktu i lepiej dla nas, żeby tak zostało. Wy pisiorki chcielibyście wciągnąć Polskę w tą wojnę, co mi się w głowie nie mieści. Może zmieniłbyś podejście, gdyby w Wołyniu zamordowali kogoś z Twoich przodków. Przestańcie wzbudzać na Polakach jakieś poczucie przynależności do UA, więcej rozumu w działaniach życzę. Mam nadzieję, że UA wygra wojnę, ale Ukrainiec nigdy nie będzie moim bratem, ja historię pamiętam, zresztą obecne działania też budzą niesmak, delikatnie mówiąc.
Zgłoś
user Amixx 2022-12-01 14:05:02
Tu nie ma albo albo jak ktoś dziś jest anty ukraiński to jest też antypolski , a jeśli ktoś sobie wyobraża to tak nie pomagajmy Ukrainie , badzmy neutralni to jest dziecinnie naiwny ponieważ to skończyłoby się bardzo szybko i bardzo niedobrze dla nas. Oczywiście ta wojna nas mocno obciąża bo wojna kosztuje ale niestety bierność oznacza niewolę. Tymczasem ile razy słychać retorykę pachołków fur dojczlanda o rzekomym wpychaniu Polski w objęcia Putina przez polski rząd a najśmieszniejsze jest to ,że takie tezy wygładzają ci co jak byli u władzy to sami chcieli resetu z Rosją taka jaka ona jest czyli z ludobójczym reżimem,który jak zawsze zaczyna od mordowania elit krajów mniej pokornych. Ogólnie narracja ruskiej propagandy umiejętnie wykorzystuje słabości zachodu , wyolbrzymia je i manipuluje historia by poróżnić narody jej nie sprzyjające i to dokładnie dotyczy Polski i Ukrainy. Proszę nie powielać kłamliwych też tej narracji bo ona sprzyja dziś tylko Kremlowi.
Zgłoś
user mnnemonic222 2022-12-01 19:14:22
@xxx04 Ty nie będziesz decydował kto jest ministrem w obcym państwie, ty nawet tu nie decydujesz cco się dzieje - nie ośmieszaj się. Przestań z tą polityką, ty nawet historii nie znasz, idąc twoim tokiem rozumowania to może napisz coś o rosji, niemczech, czy izraelu, co tam mówią o Polsce. Potrafisz ??? Pewnie nie... Nikt oprócz ciebie nie kłamie ty powtarzasz propagandę wowy-po to tu jesteś. Jesteśmy stroną konbfliktu bo pomagamy, nie wiesz to nie pisz. Jesteś pisuarem i wszystkim to wmawiasz, bo ci za to płacą, nie wypiera się. Przestań z tym wołyniem, ty nawet nie wiesz gdzie to jest, może nie bierz kasy z UE, bo niemczy zabili kilka milionów Polaków. Wracaj do szkoły, jesteś zakłamany i głupi. Ty masz poczucie przynależności do rassiji putina dlatego tak cię boli prawda, rozumu nie masz bo wierzysz w propagandę. Twoim bratem nie są żadni Polacy, Ukraincy, Czesi itd. bo ty nie jesteś słowianinem, tylko jak twój ulubieniec wowa wszystkich masz za nic - sam się do tego przyznałeś. Ucz się historii nie propagandy, bo zawsze będziesz płuł na swoich a wysługiwał się obcym. Stop ruskim trolom i spamerom bez rozumu.
Zgłoś
user Amixx 2022-12-01 10:47:22
No dobra załóżmy, że aż tak nisko upadliśmy moralnie i umysłowo zeby zamknac granice z Ukrainą i więcej jej nie pomagamy bo podobno pomogliśmy już dość czyli tak jak niektórzy tu sobie śpiewają i zycza. Co wtedy bo to oznacza,że nie bronimy Ukrainy więc chcemy jej upadku jak Niemcy. Miałoby to też bardzo daleko idące inne negatywne konsekwencje w wielu sferach ,które nawet trudno sobie dziś wyobrazic słowem to byłoby czyste szaleństwo i prosta droga do upadku nie tylko Ukrainy ale i Polski a więc ten kto do tego namawia musi być też albo szalony albo beznadziejnie nierozgarnięty.
Zgłoś
user xxx04 2022-12-01 11:50:55
Oczywiście, że nie bronimy Ukrainy, bo nie jesteśmy na szczęście jak na razie stroną w tym konflikcie. Resztę już sobie wyssałeś z tylnej części ciała, sam sobie dopowiadasz farmazony, że Polacy chcą upadku UA. Właściwie to żadnych konkretów nie podałeś, więc dyskusja nie ma sensu. Szkoda, że tak bardzo Cię nie interesuje los POLSKICH rolników.
Zgłoś
user Rolnik z wlkp 2022-11-30 17:31:39
Import płodów z ua do Polski przyczynia się do głodu w Afryce, a niedługo do polskich rolników, którzy nie wytrzymają nierównej konkurencji. Moim zdaniem trzeba strajkować z agrołuni@ lub bez. Trzeba brać sprawy w swoje ręce i zakończyć proceder wyniszczający polskie rolnictwo.
Zgłoś
user Rolnik 2022-11-30 15:25:02
Dane od stycznia do września (a więc przed żniwami kukurydzianymi) pokazują jak drastycznie wzrósł import i eksport. Jeśli do tego dołożymy świeże zbiory w Polsce, import nowych zbiorów z Ukrainy oraz sprzedaż zbóż które za namową ministra Kowalczuka polscy rolnicy magazynowali w jak największej ilości mamy odpowiedz na to co się dzieje dzisiaj w Polsce. A więc mega górkę zbóż oraz rzepaku na rynku, pozapychane magazyny i problemy rolników ze sprzedażą swoich płodów rolnych. To się wszystko przekłada na ceny. Tak się kończą rządy niekompetentnych ludzi którzy zezwalają na import do Polski w cenach dumpingowych olbrzymich ilości kukurydzy ze wschodu przewyższających możliwości eksportowe krajowej infrastruktury... Jak polski rolnik ma wytrzymać taką nieuczciwą konkurencję?
Zgłoś
user xxx04 2022-11-30 14:28:59
Amiś to jak typowy pisowiec, nikt im nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Ciekaw jestem jak te statystyki są naliczane, ale nie mam do nich żadnego zaufania tak samo, jak go nie miałem do statystyk zachorowań na wiadomo co. Przecież nie ma obecnie żadnych instrumentów do liczenia importu zbóż, a to ukraińskie w skupach sprzedawane jest jako polskie. Nic więc dziwnego, że tak to wygląda, papier przyjmie wszystko, ale wypadałoby (w szczególności pisze do ciebie amix) mieć jakiś swój obiektywny pogląd. Skoro na wschodzie nie mogą sprzedać kukurydzy, a tiry jeżdżą na potęgę z UA to o czymś to świadczy.
Zgłoś
user Amixx 2022-11-30 14:59:24
I co ma przyjechać minister i co krążyć po przygranicznych skupach i pilnować żeby te nie ściągały kuku z importu tylko brały od chłopa wojsko wysłać czy co?. O dziwo rolnicy nie widzą problemu w postępowaniu skupów a psiocza jakby to minister wysyłał te tiry po kuku a nie skupy. Rolnicy chcą najwyraźniej aby ktoś odgórnie wymusił coś na tych co importują czyli skupach czyli żeby im ograniczył wolność gospodarcza a to przecież utopia. Oczywiście problem jest tylko pomysłów realnych na jego rozwiązanie jakoś nikt nie podaje no bo chyba nikt nie wyobraża sobie ,że Polska nagle zamknie przejścia graniczne na wschodzie z Ukrainą. Trzeba mieć jakiś realny pomysł jak to rozwiązać tak by za bardzo nie cierpieli i ci co chcą sprzl dać i ci co chcą importować bo sytuacja wiadomo jest ekstraordynaryjna a tak to jest typowe pier o szopenie jakie odprawia cała opozycja w stylu jak wy nie umiecie to oddajcie władze tylko że oni umieją i chcą zrobić jeszcze mniej bo im władza jest potrzebna tylko dla władza.
Zgłoś
user xxx04 2022-11-30 18:53:22
Rusz tą swoją mózgownicą geniuszu, nie można wprowadzić cła? Nie można ograniczyć niekontrolowanego importu? Nie można skontrolować skorumpowanej weterynarii? Nie można zaangażować straży Granicznej? Wprowadzić jakichkolwiek standardów? Najłatwiej powiedzieć, że się nie da, ale jak się nie da to po co nam taki rząd? Wolność gospodarczą? Hahaha już dawno jej nie ma, co roku wymusza się na nas ekologię i po co? Skoro później można sobie wszystko z UA ściągnąć. Po co tak bronisz rządu? Jak nieudolnie trzeba rządzić, żeby doprowadzić do takiej sytuacji? Może niech każdy z nas kupi sobie tira i łódkę i zacznie zarabiać na tym procederze. Skoro nikt nie widzi w tym zagrożenia to jest ślepy. Przecież to miało iść do Afryki, pod pretekstem głodu, czy idzie? No nie, kto za to odpowiada, skoro nie rząd?
Zgłoś
user Amixx 2022-11-30 19:25:38
To co wymieniasz abstrahując od tego czy to w ogóle możliwe zgodzie z prawem UE sprowadza się do faktycznego zablokowania napływu ziarna z importu a skala i waga tego co się dzieje na wschód od naszej granicy nie pozwala na to bo polski rząd byłby kompletnie nieodpowiedzialny gdyby to zrobił więc nie zrobi. Jakiekolwiek rozwiązanie nie może zatem sprowadzać się tylko do ordynarnego zamknięcia granicy. Owszem nie będę tu nikogo oszukiwał ani udawał geniusza , że znam jakieś cudowne rozwiązanie gorzej wg mnie nie ma na dziś sposobu ani też nie ma takiej opcji nawet by to zrobić i jesteśmy niestety jako rolnicy skazani na ten być może nie do końca kontrolowany napływ ziarna ze wschodu- taka jest niestety cena naszej walki u boku Ukrainy za rosyjską agresją i nic na to nie poradzimy dopóki się ta wojna nie zakończy i Ukraina nie odzyska dotychczasowych kanałów eksportu ziarna.
Zgłoś
user Max Wlkp 2022-11-30 22:43:57
@Amixx jaka wolność gospodarcza,? Czy Ty możesz jechać na Ukrainę sprzedać lub kupić co Tobie pasuje? Np środki ochrony roślin? Nie ma czegoś takiego. Minister oszukał wszystkich rolników mówiąc, że to będzie tylko tranzyt. Jeżeli tak ważna jest pomoc głodującej Afryce to rząd powinien zrobić wszystko by zabronić polskim pseudo,, biznesmenom" podbierać towar przeznaczony dla Afryki.
Zgłoś
user lemiesz 2022-11-30 13:41:56
Amixx , w powiecie Hrubieszowskim stoi nie koszona kukurydza bo niema jej gdzie sprzedać, w lokalnych skupach po kilkanaście tirów co noc przyjeżdża na rozładunek, a ty twierdzisz że tego importu nie ma , chcesz rolnikom co widzą na własne oczy co się dzieje zmienić rzeczywistość, jutro jedziemy na protest do Lublina bo tam tez twierdzą że import kukurydzy to bajka a wiesz ile próbek jest pobranych do badan ,kilka dosłownie kilka , jak wolny rynek to wolny my tez chcemy korzystać z ich środków ochrony roslin i nawozów to też by pomogło ich gospodarce
Zgłoś
user Amixx 2022-11-30 13:55:23
Artykuł nie odnosi się do twoich lokalnych obserwacji tylko do oficjalnych danych dotyczących importu i eksportu kuku z Polski . Jeśli twoje lokalne obserwacje czy odczucia są inne to nie mam zamiaru ztym polemizować więc protestuj ale statystyk to nie zmieni. Poza tym skupy się tym protestem raczej nie przejmą bo to oni mają przewagę nad rolnikiem iuwazaja że robią laskę rolnikowi,że coś od niego kupią za tyle ile im pasuje. Tak to niestety wygląda i nie rób sobie złudzeń ,że coś się zmieni bo skup zawsze byl i jest góra.
Zgłoś
  • 1
  • 2