PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 36

user Amixx 2022-12-28 16:38:25
łoo panie ale drogie te pompy, drogie jak pierun tylko jak się tak rozejrzeć to prawie każdy nowy dom bez pompy nie powstaje, na wsi też a niby taka bieda , tak nic nie płaci, zboże tanie, jabłka świnie jedzą a te to już całkiem kaput , kredyt drogi ale pompa must have
Zgłoś
user Rolnik 2022-12-28 18:24:31
łoo panie lepiej założyć piec na wungiel po 3700zł, albo pelett po 2700zł. A może "taniutki" gaz który może być w każdej chwili zakręcony.... Płacz i płać raty do banku albo marznij bo taki jest efekt 7 lat dobrej zmiany.
Zgłoś
user farmerek 2022-12-22 09:22:54
Protest na 400 ciągników a w mediach cisza , znów będzie zdziwienie jak w W-szawie zaczna płonąć wozy transmisyjne resortowych telewizji .Media pokazują że rolnictwo to koła gospodyń więskich co przytuliły po 4 tysiace złotych i teraz gotują ,szyją i śpiewaja , ale by na protest tylu rolników nie wysłać chociaż kamery ???? Może zobaczymy ten strajk w TVN Turbo , nazwą to zlotem traktorów w Czerniczynie .Rządzący nie rozumieją jednego że im bardziej olewają temat tym bardziej rośnie frustracja rolników .W W-szawie już nikt nie będzie apelował czy prosił .Trzeba przyznać że zgranie rolników jest i liczebnie i organizacyjnie bo można było w Hrubieszowie zrobić dym ,zablokować tory ale wtedy TVP by się znalazło i zrobiło materiał jak to rolnicy blokują pomoc humanitarna dla ukrainy . Teraz to rolnicy rozdają karty że wykazali się dobrą wolą . Oczywiście pomoc humanitarna na placu gdzie miał być strajk odbywa się dopiero dzisiaj ,dopiero dziś kolumny dowożą dary a protest był 20.12.2022 czyli dwa dni wcześniej ale media by rolników zjedli jak by strajk nie był przniesiony w inne miejsce .
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-21 12:12:25
Kowalczuk najpierw twierdził że żadnego przywozu ziarna nie ma a ceny nie spadną i mogą być tylko wyższe. A teraz jak słyszy że mają być protesty to chce łagodzić skutki czegoś czego ponoć nie było?
Zgłoś
user Krzysztof Madej 2022-12-21 08:45:39
Wielki ministrze Kowalczyk kiedy pan przestanie pleść głodne kawałki jak pan śmie polskiemu rolnikowi robić wodę z mózgu nie wiem czy będzie pan czytał ten komentarz ale jak tak to niech się pan walnie w dekiel o jakim zbożu ukraińskim pan mówi co Ukraińcy uprawiają chyba te ogródki między nogami nic poza tym doskonale pan wie że zboża nie są ukraińskie tylko są koncernów niemieckich holenderskich portugalskich angielskich i francuskich niech sobie wywożą do swoich krajów Adam niech pozostawią naszą robotę jesteście po prostu śmieszni i za to przepieprzycie te wybory że nie potraficie dbać o polskiego chłopa chcesz pan więcej wiadomości to panu je przedstawię całe życie nie dbał nikt o chłopa polskiego no i pański szef wyraźnie jeszcze mówi że chłopu nie wolno popuścić bo by się bardzo panoszył a przed wyborami rzuci mu się ochłap tą razem może być inaczej
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2022-12-21 08:37:05
Jakiego przewozu?!?!?!? Przecież to jest import naniewyobrażalną dotąd skalę!!!!! A przede wszystkim wcale nie wspiera Ukrainy, tylko międzynarodowe agroholdingi które cały przychód wywiozą poza Ukrainę. Ale wiem dlaczego tak się dzieje - nasze kombinatory też mają tam ziemię i dla nich to doskonała okazja do dużego zarobku. Pal licho że traktowane zakazaną u nas chemią i częściowo GMO - Polacy już nie taki syf jedli.....
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-21 08:16:03
sylwet Ciekawe czy proukrainski portal usunie Ci komentarz
Zgłoś
user Nikodem Dyzma 2022-12-21 08:15:10
Tak tępego ministra to chyba w całej galaktyce nie ma. Zabrakło Śp Andrzeja L on by się nie (...) tylko by to zboże wysypał na drogi i tory. Kowalczyka (...) z Morawieckim bo to niszczyciele polskiego rolnictwa duszą inflację naszym kosztem. Tym zbożem zabijają nasze rolnictwo. Wysokie ceny paliw nawozów to jest zachłanność naszego (ukraińskiego) rządu dlatego dbają o swoich pompują tam pieniądze. Duda i Morawiecki na Ukrainie byli w wojnę nie bali się a do rolników nikt nie przyjechał bo się z nami nie liczą. Musi być ogólnopolski strajk. Oni dla nas litości nie mają my też nie możemy mieć dla nich teraz to już jest walka o być albo nie być polskiego rolnictwa.
Zgłoś
user Max Wlkp 2022-12-20 22:55:45
Ponad 400 ciągników na proteście a w tv cicho. W agrobiznesie pokazali mały protest rolników oszukanych przez lokalny zakład, ministerstwo oszukało wszystkich rolników w Polsce, że to będzie tylko tranzyt. Rządowa telewizja to wiadomo, że nie będzie nagłaśniać protestu przeciwko sobie, ale konkurencja TVN czy najbardziej optymalny Polsat też nie zauważa problemu a później się dziwią, że rolnicy coś zablokują.
Zgłoś
user Rolnik 2022-12-20 23:09:21
W TV Trwam był obszerny materiał. Reszta cisza, żeby nie urazić ukraińców. Taka poprawność polityczna.
Zgłoś
user Rolnik z wlkp 2022-12-20 22:25:14
Jak sam nie możesz to poproś kogoś żeby zaprowadził Cię do medyka albo chociażby znachora.
Zgłoś
user Rolnik z wlkp 2022-12-21 03:51:39
Uderz w stół a nożyce same się odezwią. Jeszcze jest szansa, spróbuj może jeszcze pomogą - życzę powodzenia i wytrwałości w tym świątecznym okresie. Jak zauważę poprawę to będziemy mogli ze sobą popisać. Jeszcze raz proszę spróbować. W takim stanie nie mamy o czym dyskutować.
Zgłoś
user Rolnik 2022-12-20 21:12:05
Słuchajcie, 2 czerwca na łamach Farmera opublikowano artykuł pt. "Jaki wpływ na nasz rynek może wywołać pomoc w eksporcie zboża z Ukrainy?" Była tam rozmowa z wiceministrem rolnictwa Lechem Kołakowskim. Cyt. "Na pewno logistycznie pomożemy w sprzedaży ukraińskiego zboża, ale też uważam, że część tego zboża powinniśmy zagospodarować, przetworzyć, np. w postaci mięsa i eksportować – uważa Lech Kołakowski. Zdaniem Kołakowskiego możliwość zakupu tańszego zboża z Ukrainy może zwiększyć naszą produkcję zwierzęcą. W jego opinii warto wykorzystać tę szansę, gdyż o wiele bardziej opłacalny jest eksport mięs niż zbóż. Niższe ceny ziarna pozwolą obniżyć koszty produkcji zwierzęcej, ale z drugiej strony spowodują mniejszą rentowność gospodarstw zajmujących się wyłącznie produkcją roślinną." Jak widać plan został wdrożony w życie.
Zgłoś
user Tiger2 2022-12-20 20:56:46
Jakie to my mamy obowiązki pomocowe wobec Ukrainy Kowalczuk? Jakie "ewentualne skutki" przywozu ziarna z Ukrainy jeśli to jest fakt że spadek cen właśnie tym jest spowodowany. W te brednie to jedynie Amixx i Mnemonic tylko wierzą
Zgłoś
user Kasza Bobeł 2022-12-20 21:09:02
Oni za pisanie tych bredni dostają dolary, wierzą tylko w mamona
Zgłoś
user Kasza Bobeł 2022-12-20 20:52:05
Mamy wobec nich zobowiązania? A dlaczego w takim razie Ci nasi przyjaciele nadal utrzymują cła na większość naszych produktów?
Zgłoś
user farmerek 2022-12-20 19:23:54
Bo z Kowalczukiem trzeba rozmawiać jak na ukrainie , jest scena z filmu "ogniem i mieczem" gdzie kozaki mówią "Proszą o (...) bo jak nie to sami wezmą " Dziś rolnicy grzecznie "poprosili" o zamknięcie granicy - bo jak nie to następnym razem sami zamkną " Może to Kowalczuk zrozumie .
Zgłoś
user Max Wlkp 2022-12-20 19:09:41
Mają odwagę jechać na Ukrainę a do Hrubieszowa się boją? Hmmm ciekawe 🤔
Zgłoś
user jan nowak 2022-12-20 18:53:40
Póki nie stanie cały kraj w protestach to te cwaniaki pisowskie nic nie zrobią z tym przemytem zboża i rzepaku , tak to jest przemyt bo miał być tranzyt a co się dzieje to widać . Dzieje się tak bo Pis chce zdusić inflacje kosztem rolnika i im to tanie zboże z Ukrainy pasuje ale w sklepach jakoś efektu nie widać . Zawsze Państwo jechało na garbie chłopa .
Zgłoś
user Amixx 2022-12-20 20:42:33
Ostatnio szerzy się tu ta dość dziwna koncepcja bo cena zboża ma się nijak do inflacji- rząd owszem stara się jak może gasić inflację ale zupełnie gdzie indziej i cena zboża ma w tym naprawdę marginalne znaczenie a tu przedstawia się to jako jakiś istotny oręż rządu w walce z inflacją- gdyby tak było to inflacja już by wyraźnie spadła . Natomiast rolnicy jeśli są oskubywani na cenie zboża to ewidentnie przez z skupy i to zupełnie bezkarnie bo po tyłku za to od chłopów i ich przedstawicieli dostaje tylko polski rząd, rzekomo wszystkiemu winny - istny zbożowy kabaret.
Zgłoś
user Rolnik 2022-12-20 21:04:41
Amiś wszystko idzie zgodnie z planem rządu. Wiceminister rolnictwa Lech Kołakowski na łamach Farmera "Na pewno logistycznie pomożemy w sprzedaży ukraińskiego zboża, ale też uważam, że część tego zboża powinniśmy zagospodarować, przetworzyć, np. w postaci mięsa i eksportować – uważa Lech Kołakowski. Zdaniem Kołakowskiego możliwość zakupu tańszego zboża z Ukrainy może zwiększyć naszą produkcję zwierzęcą. W jego opinii warto wykorzystać tę szansę, gdyż o wiele bardziej opłacalny jest eksport mięs niż zbóż. Niższe ceny ziarna pozwolą obniżyć koszty produkcji zwierzęcej, ale z drugiej strony spowodują mniejszą rentowność gospodarstw zajmujących się wyłącznie produkcją roślinną."
Zgłoś
  • 1
  • 2