PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 5

user Rolnik 2022-12-28 08:46:16
Proponuję napisać jeszcze jak kształtują się w Europie ceny paliw bez podatków. Dałoby to czytelnikom pełen obraz jak Polacy są oskubywani przez państwowy monopol paliwowy. Identyczna sytuacja jest na nawozach.
Zgłoś
user Amixx 2022-12-28 09:08:41
Logika chłopka roztropna ale no niestety każdy średnio rozgarnięty ekonomista czy manager tylko wyśmieje takie porównanie bo jest zbyt wiele czynników różnicujących koszty pozysku i przerobu ropy w poszczególnych krajach i nie można na podstawie takiego zestawienia wysnuwać tego typu wniosków chyba że jedynie w celach czysto propagandowych czy politycznych bo na tej niwie każde głupstwo przejdzie ale do kogo to retoryka ma trafic bo jeśli totalna opozycja chce tylko aż tak nierozgarnięty elektorat przyciągnąć to tylko wypada współczuć .
Zgłoś
user Rolnik 2022-12-28 13:04:19
Amiś wiadomo że ten średnio rozgarnięty ekonomista czy manager wyciśnie z klienta ostatnią złotówkę zasłaniając prawem popytu i podaży ale jak do tego ma się budowany przez PiS mit Daniela Obajtka? Jak się mają te bajeczki o budowie multienergetycznego koncernu gdy się okazuje że cała Europa ma tańsze paliwa. Uważasz że te "upadłe" Niemcy mają niższe koszty produkcji? Przecież nikt teraz nie powie że daliśmy wam 500zł a odebraliśmy 1000zł...
Zgłoś
user Amixx 2022-12-28 13:27:55
Ale z ciebie bajkopisarz chwytasz się jakiś propagandowych przekazów,naciaganych tez i danych wyssanych z palca przez żadnych poważnych ekspertów nie potwierdzonych , a przecież w necie , na portalach aż roi się od dziwnych, podejrzanych artykułów na zamowienie ze z góry założona teza np. typu Orlen grabi Polaków patrzcie bo ile tam a ile u nas rzekomo wychodzi paliwo bez podatku. Nic z tego nie wynika poza politycznym bełkotem ale nic się z niczym nie wiąże tak dobrze jak gavno z polityką i dobrze to sobie zapamiętaj,że niestety jak będziesz brał za pewnik takie rzekomo ekonomiczne wyrwane z kontekstu dane okraszone politycznym przekazem to zawsze z tego tylko zapamiętasz teze, ktora autor tych w gruncie rzeczy politycznych wypocin chce ci podsunąć, w tym wypadku ,że Orlen grabi Polaków a w innych krajach jest raj bo tam nie rządzi PIS, niektórzy przecież tęsknią tu za cenami paliw czy nawozów na Białorusi, która jawi się jako taki raj utracony przez tych złych puisorow.
Zgłoś
user Rolnik 2022-12-28 13:54:24
Amiś to są oficjalne, ogólnodostępne dane Komisji Europejskiej o cenach paliw w UE. Zresztą pisałem o tym więc nie będę się powtarzał. Twarde liczby o cenach paliw w Europie rozbijają w drobny pył propagandę głoszoną przez ciebie i PiS.
Zgłoś