PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 73

user Max Wlkp 2023-01-23 16:57:07
Każdy kto kupił i kupuje zboże musi mieć umowę, więc organy państwowe powinny sprawdzić kto i ile kupił tej wycofanej chemii i karmi społeczeństwo
Zgłoś
user Leon Lipinski 2023-01-23 16:19:43
Co powinna zrobić UE w zakresie rynków rolnych w Polsce? To nie jest zmartwienie pierwszo- planowe UE , a rządu RP. Co prawda mamy Polskiego Komisarza do spraw rolnictwa UE, ale na niego nie mamy co liczyć. To Rząd RP może wyłączyć Polskie Firmy z Handlu zbożem z Ukrainy i świadczyć tylko tranzyt. Obecnie sprawy zaszły już tak daleko, że rynek Polski jest rozregulowany i zawalony Ukraińskim zbożem, że nie wystarczy tranzyt, czyli odizolowanie Polskiego rynku od Ukraińskiego zboża, ale też są konieczne natychmiastowe podjęcie działań: a więc zwiększenia polskich rezerw strategicznych zbóż, aby Elewar otrzymał pieniądze na zakupy zboża od Polskich Rolników oraz utworzenie dopłat do eksportu Polskich zbóż. nie innej możliwości osiągnięcia jakiejkolwiek stabilizacji na rynku zbóż. Takie działania w obecnej sytuacji muszą wymusić rolnicy na Polskim Rządzie.
Zgłoś
user PosadySwoimLudziom 2023-01-23 13:18:13
powtarzam jeszcze raz - większość skupów należy do psl-owskich działaczy. Skupy powstały w czasach gdy psl rządziło polską lokalną ( do dzisiaj rządzą w wielu powiatach ). kupy nie powstały w ostatnich latach. psl podburza wieś licząc na powrót do koryta. chłopi ogarnijcie się - tak wysokie ceny zbóż już nie wrócą, popatrzcie na giełdę Matif. psl mówi: teraz wy nas ponieście a potem na was pojedziemy, psl to banda oszustów Zgłoś
Zgłoś
user Sapek 2023-01-23 09:50:22
Z tego co wynika recesja to nie tylko spadek PKB (to ma nastąpić tylko w 1 kwartale tego roku). Ale też zahamowanie wzrostu gospodarczego. Tzn będzie ten wzrost ale mniejszy niż do tej pory i takie właśnie są prognozy. I to też jest recesja. Przynajmniej tak by wynikało z definicji. Poza tym prognozy to jedno a Partyka co innego. Już taki jeden prognozował że zboże nie stanieje. Moim zdaniem niekontrolowanym eksportem i tym samym psuciem naszego rynku (podkreślam słowo niekontrolowanym) Ukraina trochę podcina gałąź na której sama siedzi.
Zgłoś
user Sapek 2023-01-23 10:04:55
Miało być praktyka a nie Partyka
Zgłoś
user Max Wlkp 2023-01-23 08:49:03
Właśnie rozmawiałem z kierowcą, który pracuje w tym pseudo ,,tranzycie" mówi że nie ma żadnych badań zboża tak jak to jest w przypadku kupna od Polskiego rolnika, duże kurniki z Wlkp kupują całe wagony, przeładunek w błocie po przez przyczepy przeładowcze bez żadnych badań, nawet za pusty transport jadący po zboże firma płaci bo jest okazja kupić taniej. Tak że jemy już tą wycofaną chemię a media milczą.
Zgłoś
user Amixx 2023-01-23 09:13:13
Tak sensacja roku normalnie ,w tym sensie to od dawna jemy ten syf bo ziarno z krajow pozaunijnych trafia do UE od dawna . Pytanie czy są przekraczane normy UE i tu odpowiedź jest zapewne dwuznaczna bo te normy są w UE bardzo liberalne czyli UE po prostu pozwala na to w imię ograniczenia cen dla masowych konsumentów ale jest na to prosty i skuteczny sposób czyli kupować i jeść tylko produkty lokalne jak dawniej i w tym kierunku trzeba iść tylko czy nasz rolnik albo badylarz nie podsypuje Bóg wie czym też gwarancji nie ma. Trzeba by kupować prosto od małych producentów nie nastawionych na masową produkcję i duży zysk inaczej ryzyko jest zawsze że coś będzie nie tak. Dobry czyli zdrowy i naturalny produkt jednak tak tani jak masówka nie będzie nigdy i nie wystarczy go dla wszystkich więc większości pozostaje też tylko tania masówka Bóg wie z czym.
Zgłoś
user Max Wlkp 2023-01-23 17:04:52
Tylko, że u Nas nikt tego nie bada bo to z Ukrainy, a Polski rolnik musi mieć umowę, spełniać parametry itp.
Zgłoś
user Sapek 2023-01-23 07:59:45
Amix nie kłam. Według prognoz na lata 2023 i 2024 Polskę czeka recesja. Dopiero prognozy do 2030 są bardziej optymistyczne ale w takim długim ujęciu wiele nieprzewidzianych sytuacji może się wydarzyć.
Zgłoś
user Amixx 2023-01-23 08:59:37
Czyich prognoz bo MFW przewiduje tylko osłabienie tempa wzrostu gospodarczego Polski ale nie recesję. A o niepewności rynkowej pisze tu od dawna i wszyscy podkreślają ,że dziś to wojna jest głównym czynnikiem tej niestabilności i nieprzywidywalnosci w gospodarce. Kacapi zamarzyło się bowiem gospodarcze podporządkowanie sobie Europy i pełny szantaż surowcowy bo wiadomo ma tego od groma i chciała się ustawić na min kilkadziesiąt lat. Kacapia już się wzbogaciła na tyle by odważyć się zaatakować duży choć dość biedny kraj europejski a co by było za 15-20 lat gdyby NS i inne pracowały pełną parą to proste byłaby nie do powstrzymania. Dziś jest jedyna być może w historii szansą pokonać kacapskie zło i to nie na naszym terytorium i nie nasza krwią więc nie można tej szansy pod żadnym pozorem zaprzepaścić bo będziemy tego żałować przez dziesiątki lat. Powoli inne kraje też rozumieją ,że nie ma możliwości powrotu do normalnych stosunków na żadnym polu z kacapia która zawsze była i będzie krajem bandyckim i terrorystycznym różnica jest tylko taka ,że to największy terrorysta świata ale jak jego pokonamy to te mniejsze same podupadna.
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-23 09:22:37
Amixx Niech pokonują kacapów nie mam nic przeciwko ale nie uważasz że gdyby ta chmara młodych byczków z Ukrainy co uciekła (wykupiła się ) do Polski wróciła i walczyła o swój kraj? Atakujesz tutaj Polaków masz pretensje do polskich rolników a zobacz ile tych ruskich onuc uciekło z podkulonymi ogonami z Ukrainy po lepsze i spokojne życie w Polskę gdzie teraz balują i się dobrze bawią i się śmieją że Ukraina im nic je dała. Miej do nich pretensje ich nawracaj te ukraińskie ruskie onuce.
Zgłoś
user Sapek 2023-01-23 09:24:33
Ty zanim zaczniesz o czymś pisać to najpierw przeczytaj definicje
Zgłoś
user Alfred Miodowicz 2023-01-22 21:24:08
I jeszcze jedno, Piłsudski powiedział cyt. ,,Podczas konfliktów zbrojnych strzeżcie się agentur" Będzie dużo osób próbować poróżnić nas z Ukraińcami i negować naszą pomoc dla nich.
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 21:37:01
Oglądam TVPiS tam cały czas o tym przestrzegają. Zwłaszcza przeciwnicy PiS to wszyscy zostali okrzyknięci ruskimi agentami i onucami.
Zgłoś
user Viper 2023-01-23 06:15:44
Amixx ty jesteś tutaj agentem aby dzielić Polaków i wpajać nienawiść jednych na drugich. Rząd PiS też czerpie krocie na tej wojnie i jakoś o tym nie wspominasz. Znaleźli sobie powód aby podnieść ceny wszystkiego na niespotykaną skalę i wmawiają obywatelom że tak trzeba zaciskać pasa podczas gdy sami opływają się w luksusach.
Zgłoś
user Viper 2023-01-22 20:20:12
U nas Rolnicy twierdzą że to jest portal ukraiński. Cenzura jakby każdy komentarz przez Kijów przechodził.
Zgłoś
user Alfred Miodowicz 2023-01-22 20:18:20
Znam trudną historię Polsko Ukraińską moi dziadkowie i rodzice przeżyli to na własnej skórze. Ale (...) dzicz to jeszcze większe zagrożenie, jak ukraińcy się nie wybroniął to w następstwie będziemy mieli wojnę u nas i będziecie wtedy uprawiać spaloną ziemię, przedsmak to konflikt na granicy z Białorusią. Kto tego nie widzi to jest ślepy na historię. Dlatego nasz Polski rząd dobrze robi pomagając Ukrainie.
Zgłoś
user Amixx 2023-01-22 20:26:11
niestety są tacy ludzie odporni na wiedzę i nawet najboleśniejsze lekcje historii ale w dobie internetu jakby ich bardziej widać, są krzykliwi i uwielbiają obnosić się ze swoją ignorancją,
Zgłoś
user Viper 2023-01-22 20:49:57
Jak będą chcieli to zrobią z Polską to co z Ukrainą. A jeszcze prezydent Duda się chwali że rozbroił własną armię to obawiam się że będzie duża łatwiej z Polską jak z Ukrainą.
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 20:57:50
@Alfred @Amixx chyba nie jesteśmy aż tak zagrożeni skoro tyłu młodych byczków z UA zamiast walczyć to znalazło bezpieczną przystań w Polsce i balują na całego. Tylko mi nie mów że to pojedyncze przypadki, może w twojej wiosce tego nie widzisz.
Zgłoś
user Sapek 2023-01-22 21:02:23
Jeśli dalej będzie taka koniunktura to ta ziemia prędzej znów będzie odłogiem leżeć. Jak to już w historii Polski miało miejsce 30 lat temu. Poza tym tutaj nikt nie twierdzi że mamy przestać pomagać Ukrainie. Tylko że jeśli Polska ma dalej pomagać to sama musi stać dobrze ekonomicznie bo jeśli nasze rolnictwo czy podstawa gospodarki padnie to dobrze nie będzie. Więc nie wiem kto tu jest ignorantem...
Zgłoś
user Amixx 2023-01-22 21:21:22
Sprytna taktyka nie mówić wprost olejmy Ukrainę, niech zginą ci banderowcy tylko uderzać w tony ekonomiczne typu my na tym tracimy, to naszym kosztem i krzywdą lub warunkować tak pomagać ale nie naszym kosztem- nie naszym no to czyim eskimosów lub wzbudzać zawiść patrzcie ludzie Ukraina ginie ,my im pomagamy a " te młode byczki ukraińskie" tu w Polsce na nasz koszt sobie balują - jasne jakieś krasnoludy walczą niesłychanie mężnie i bohatersko z orkami kacapskimi tam na wschodzie a w czyim interesie jest taka narracja to każdy rozsadny chyba zdaje sobie sprawę bo na pewno nie polskim.
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 21:30:45
Amixx Ty już sam sobie przeczysz, piłeś coś dzisiaj? Raz piszesz że to Ukraina może nas tylko obronić dlatego musimy im pomagać bo inaczej jak przejdą Ukrainę zostanie u nas spalona ziemia a za chwilę piszesz że nie mają szans bo za nami stoi USA i NATO. To w końcu Amixx zdecyduj się bo teraz zostałeś już tylko klaunem na tym portalu niegodnym do odpisywania co najwyżej aby śmiać się z ciebie. Sapek ma rację jak Polska padnie gospodarczo to żadne NATO nam nie pomoże a sami chcieliście Rosję wykończyć gospodarczo by nie miała zdolności bojowej tym czasem to wygląda że prędzej my się rozbroimy. Oj Amixx kompletnie się teraz skompromitowałeś. Jak my nie zaczniemy od tego by Polska była silna to żadne zbawianie świata kosztem swojego narodu na dobre nam nie wyjdzie. I to są słowo kogoś komu Ty Amixx do pięt nawet nie dorastasz.
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 21:40:00
Amixx w takim razie co robią tutaj te ukraińskie młode byczki co przyjechały tutaj balować? Dlaczego nie chcą walczyć i jak udało im się wykupić🤔
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 23:35:27
Amixx Powiem Ci tak chociaż i tak szkoda na Ciebie klawiatury, ty możesz sobie tutaj wyzywać od "ścierki kacapskiej" na co masz przyzwolenie Redakcji, gdybym ja coś podobnego napisał o Ukrainie to od razu usunięte i blokada konta. Ale pocieszę cię że prawie nikt tego portalu nie czyta poza kilkoma może rolnikami jak to pisałeś bardzo małej grupy społecznej. Także spróbuj wyjść do szerszej grupy ludzi ze swoimi mądrościami bo tu nie masz żadnej siły przebicia. A rekordowe to masz ceny środków do produkcji rolnej sztucznie zawyżane przez twoja ukochaną partie ignorancie. Dla ciebie pomoc w zwożeniu syfu z Ukrainy kosztem polskiego rolnika pomagasz zagranicznym korporacją jest ok to nie mamy nawet o czym mówić. To tylko delikatnie ujęta twoja osoba bo inaczej zaraz by usunęli. Na żywo to bym ci powiedział kim jesteś ty ........
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 20:04:33
Amixx Sam jesteś zakłamany. Może najpierw powinno się zapytać Polaków o zdanie czy dalej chcą wspierać i pomagać Ukrainie w takim stopniu jak dotychczas a nie decydują za kogoś? Oj Amixx obawiam się że wyniki mogły by Cię zdziwić. Zbawiać Świat kosztem swojego własnego narodu to może robić tylko głupiec.
Zgłoś
user Amixx 2023-01-22 20:20:47
Tak genialny pomysł jak kogoś napadają bandziory to referenda robić, rozważać za i przeciw niczym kanclerz niemiec , poczekać aż bandziory zrobią swoje i nam się dobiorą do d... polityka w tym stylu jest bardzo na rękę bandziorom kacapom
Zgłoś
user Viper 2023-01-22 20:21:37
Jeśli chcą tak bardzo pomagać to niech później nie płaczą że zboże będą teraz sprzedawać w cenie ukraińskiego. W życiu nie ma półśrodków.
Zgłoś
user Warmiak 2023-01-22 19:35:00
Powino wprowadzić się etykiety informujące O pochodzeniu surowca w mące ,oleju Paszach niech konsumenci mają wybór Czy kupywać towar wyprodukowany w standardach UE czy z pozostałymi Sr ochrony wycofanymi UE
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 18:08:50
Sapek masz rację tylko odpowiednie służby powinny tego pilnować. Jest chleb z ukraińskiej mąki to niech będzie oznakowany my kupimy polski a taki skupnik czy Amixx wybiorą patriotycznie ukraiński.
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-22 15:56:12
Słupnik po części masz tutaj rację ale w takim sensie że powinno na te chwilę być do wyboru w piekarni kto chce kupić chleb z Polskiego zboża a kto z Ukraińskiego a nie wszystko sprzedawać jako polskie. Zapewniam Cię że wielu w dużych miastach jednak wybrało by półkę z napisem polski chleb i ten ukraiński.
Zgłoś
user Sapek 2023-01-22 17:00:43
Dokładnie. Minister mówi że rynek światowy ustala ceny zbóż. Ale jeśli Polska produkuje towar lepszej jakości przy wyższych nakładach i obostrzeniach to taki towar powinien być oznaczony jako polski i konsumenci powinni mieć wybór. Tak jak z szeregiem innych towarów np. chociażby piły spalinowe. Możesz wziąć marketówę za 400 zł albo Husqvarnę ale wtedy dopłacasz za jakość
Zgłoś
user Pomorze 2023-01-22 13:46:21
Jak nigdy wcześniej nie chodziłem na wybory tak teraz nie mogę doczekać się nadvhodzacych wyborów. Podziękuję obecnemu nieRZĄDOWI za to co zrobili z Polski rolnictwem
Zgłoś
user Skupnik 2023-01-22 13:20:08
Ta sonda jest sfałszowana, bo powinno być do wyboru otworzyć bardziej granice.
Zgłoś