PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 10

user lutek 2023-01-19 22:07:12
Przypominam, że importując ukraińskie ziarno pomagamy agroholdingom będącym w rękach kapitalistów z zachodu, a nawet kapitałowo powiązanych poprzez spółki z Cypru oligarchom rosyjskim.
Zgłoś
user PosadySwoimLudziom 2023-01-19 14:30:49
powtarzam jeszcze raz - większość skupów należy do psl-owskich działaczy. Skupy powstały w czasach gdy psl rządziło polską lokalną ( do dzisiaj rządzą w wielu powiatach ). Skupy nie powstały w ostatnich latach. psl podburza wieś licząc na powrót do koryta. chłopi ogarnijcie się - tak wysokie ceny zbóż już nie wrócą, popatrzcie na giełdę Matif. psl mówi: teraz wy nas ponieście a potem na was pojedziemy, psl to banda oszustów
Zgłoś
user Rolnik 2023-01-18 15:44:10
"Nie wiemy, ile jest tego, ile tego" jak to nie wiecie? przecież podobno wszystko jest pod pełną kontrolą, każda partia jest badana, są faktury i dokumenty przewozowe. Pełnomocnik rządu Rafał Mładanowicz mówił że import bezpośredni stanowił ponad 80 proc., a tranzyt zaledwie 16 proc. Ale jak pan minister ma powiedzieć że polskie zboże wyjeżdża z kraju a w to miejsce trafia ukraińskie które nie było wyprodukowane w standardach obowiązujących każde polskiego i europejskiego rolnika.
Zgłoś
user Amixx 2023-01-18 15:22:19
Ceny zbóż dołują wszędzie w całej UE ziarno leci w dół i będzie lecieć wg trendów giełdowych ale jak to jest że mimo tych wszystkich dotacji ,doplat do upraw, do nawozów, paliwa, pomocy suszonej itd. nie potrafimy zdzierżyć konkurencji rolnictwa biednej Ukrainy czy to ewidentna kompromitacja na hańba dla polityki rolnej UE. No ale jak ten się myśli za lewe pieniążki , te wszystkie podejrzane mocno rezolucje,dyrektywy mogły być przecież zgodne z życzeniem sponsorów kto wie czy nie z Kremla.
Zgłoś
user Rolnik 2023-01-18 15:45:37
Trudno żeby nie taniało przy takiej podaży taniego zboża z Ukrainy i Rosji.
Zgłoś
user Artix 2023-01-18 16:15:30
Unijna polityka rolna już dawno zapędziła się w kozi róg. Chcą taniej i zdrowej żywności. W dzisiejszym świecie jest to nierealne, albo albo, inaczej nie będzie. Chcą wysoką unijną jakość równać ceną z ukraińskim syfem. Nie damy rady utrzymać wysokiej jakości i konkurencyjności cenowej z Ukrainą. Oni mogą stosować tani mocznik my nie, oni mogą tanie środki my nie, kwestia jakości ziem. Oni w dobrze zarządzanych gospodarstwach zbierają 16-18 ton suchej kukurydzy, u nas 12 to ludzie skoczą do nieba z radości . Wiesz co będzie w dłuższej perspektywie? Jeśli utrzymają się koszty unijne i ceny ukraińskie to młodzi ludzie nie będą zostawać na wsi, pójdą do miasta i będą brać pensje np. za takie wypisywanie głupot jak ty. A wtedy unia będzie zmuszona do dużych zakupów żywności na rynkach światowych i one nie będą takiej jakości jak obecnie. Świat produkuje tanio a nie proekologicznie. Ekonomia jest nieubłagalna.
Zgłoś
user Warmiak 2023-01-18 16:16:03
Ależ ty qurła głupi jesteś ukraińskie rolnictwo Korzysta z technologii europejskiej maszyn I kapitału menadżerami są Holendrzy , Niemcy itd a włascielami cała śmietanka Światowa . Chińczycy Rosjanie Jankesi A do tego czarnoziemy najlepsze na świecie
Zgłoś
user Amixx 2023-01-18 16:35:18
O tym właśnie piszę, uważamy się za pępek świata jako UE a tymczasem nasze rolnictwo jest po prostu całkowicie niekonkurencyjne wobec ukraińskiego o tak będzie nawet jak ona wejdzie do UE więc argument ,że my musimy a oni nie jest słaby i faktycznie za chwilę nasze wsie opustoszeją a większość żywności będziemy importować no to gdzie tu nasze bezpieczeństwo żywnościowe bo z Ukrainą jest ten problem ,że geopolitycznie jest jeszcze gorzej ulokowana niż Polska więc uzależnienie się od jej rolnictwa jest ryzykowne bo dopóki rosja będzie istnieć Ukraina jako wolny kraj będzie zagrożona. Między innymi to jest jeden z aspektów przemawiających za szybkim włączeniem Ukrainy do NATO najlepiej zaraz po wojnie bo jedynie to może jej dać realne gwarancje bezpieczeństwa.
Zgłoś
user Jacek 2023-01-18 14:50:14
A minister dalej swoje. Wstyd mi za takiego ministra rolnictwa. Celowa polityka na doprowadzenie polskiego rolnictwa do upadku i zniewolenia nas rolników. Ale my będziemy to pamiętać przy wyborach na jesieni.
Zgłoś
user Rolnik 2023-01-18 15:58:11
Minister w sprawie importu z Ukrainy wije się jak piskorz. Tak samo w tej audycji wił się w sprawie pieniędzy jakie pobierał poseł PiS za kierowanie podkomisją ds pomocy niepełnosprawnym. Komisja przez całą kadencję spotkała się dwa razy, nie wypracowała żadnych założeń a pan Dobrzyński kasuje z tego tytułu 800zł miesięcznie dodatku funkcyjnego. Wg. Kowalczyka to jest powszechne zjawisko i zostało przeniesione z poprzednich kadencji...
Zgłoś