PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 52

user Sven Svenson 2023-01-19 12:21:15
Niestety mimo tego jak rządzą Ci nieudacznicy nadal mają poparcie wyborców. Widzę to po własnych rodzicach, widzą że PiS źle rządzi ale i tak na nich zagłosują żeby Tusk nie przejął władzy... Tak się kończy oglądanie codziennie TVP... Ciężkie czasy się szykują jak PiS utrzyma władze i będzie dalej brnąć w socjale
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-19 11:12:30
I trafiłeś w punkt kolego pomimo jawnego robienia was w konia pytam co z tym zrobicie? Odpowiedź brzmi nic. Co najwyżej znowu zagłosujecie na jedyną słuszną partie która zawsze dbała i dba o interesy rolnika. Na wschodzie nawet jak zboże oddadzą po 800 zł i tak będą głosowali na jedyną słuszną.
Zgłoś
user Amixx 2023-01-19 11:25:07
Ale się wysilasz az robisz się czerwony jak burak i nic onuca dalej nie chce z ciebie wyjść panie kunfederat
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2023-01-19 12:29:36
Co ty pieprz sz? A myślisz że to rolnicy na nich głosowali? Na wschodzie jest poprostu więcej emerytów i socjalu. Druga sprawa - zobacz co wczoraj mówiły skrajne dla siebie telewizje- TVP i TVN. Obie twierdziły, że rolnicy są przeciwko pomocy Ukrainie, co wcale nie jest prawdą. I ta jedna pseudoinformacja utwierdziła mnie w przekonaniu że czy ludzie wybiorą PiS czy opozycję, to nic się nie zmieni.....
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-19 13:01:41
Jerzy Bąk Niby nie jesteś za PiSem ale mówisz tak jak Oni. Kto nie głosuje na PiS to jedyny wybór to PO z TVNem. Więc sam sobie laurkę wystawiłeś. Trzeba mieć trochę odwagi aby przyznać że głosowało się na PiS a teraz w tyłek się od nich dostaje.
Zgłoś
user Kasza Bobeł 2023-01-19 14:17:01
Na wschodzie w większości nie rolnicy głosowali na pis tylko ten cały wiejski socjal, którego tu jest w brud
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2023-01-20 07:17:05
Stamixx- no i właśnie takie jest myślenie większość Polaków, które cały czas jest wspierane przez media. Albo PiS albo PO- no bo przecież nie ma innej opcji. Nie rozumiesz że ty wybierasz tych samych ludzi? Właśnie po jednakowej narracji z tych dwóch skrajnych telewizji powinieneś wyciągnąć wnioski. Niestety tego nie zrobiłeś, bo media tak ci podpowiedziały. Ja akurat nie głosowalem ani na jednych ani na drugich.
Zgłoś
user Amixx 2023-01-20 08:49:55
Te inne partie same od siebie rozsądnych ludzi odrzucają bo gdy tylko posłuchać wypowiedzi jakis prominentny działacz partyjny np kunfederacki ,który od razu podkreśla,że owszem niby jest za pomocą Ukrainie ale jak to określa eufemistycznie rozsądną i nie osłabiającą naszego potencjału no to przecież mówi przez ogródki ,że trzeba działać jak Niemcy miesiącami rozważać czy coś wysłać czy nie, robić dobre miny do złej gry by zwiększać szansę putina na zwycięstwo. Niestety ten pozal się boże polityk od siedmiu boleści nie pojmuje nawet ,że to byłaby również wielka katastrofa dla Polski pod każdym względem i dlatego w tej sprawie nie można się wahać z żadną pomoca, liczyć ,że za nas zrobią to inni a później robić głupie minki i wyszukiwać dziury w całym byle się ociągać ,odwlekać i nic nie robić. Tacy ludzie przerażają swoją niedojrzałością do polityki i absolutna niezdolnością do odpowiedzialnego i roztropnego rządzenia krajem przy jednoczesnym wielkim parciu na koryto i władze tylko dla wladzy. Dla mnie kunfederacha to dziwaczna, szkodliwa i kompletnie zbędna grupka parapolitykow z ukrywanymi mniej lub bardziej prokaxapskimi ciągotami.
Zgłoś
user Kasza Bobeł 2023-01-19 10:58:07
Już w czerwcu zeszłego roku została podpisana umowa na bezcłowy przywóz zbóż z ua po czym "nasz" minister powiedział, żeby rolnicy magazynowali plony bo będzie drożej. Minister z pełną premedytacją oszukał ludzi a celem tego było, żeby duże elewatory zbożowe pozostały puste i czekały na zboże ze wschodu. Tragedią jest to, że partia ma nadal ponad 30% poparcia i w większości na wsi...
Zgłoś
user lutek 2023-01-19 10:30:33
Może się powtarzam, ale zapytam ponownie: kto wymyślił durny termin "zboże techniczne", ile tego syfu wyjechało do PL oraz kto odpowie za obecność niedozwolonych substancji z takiego surowca w mące, paszach, itp?
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-19 10:55:21
Ten termin został stworzony na potrzeby obecnej sytuacji aby zboża z takich terenów jak Czarnobyl i ogólnie z terenów Ukrainy pryskane wycofanymi środkami w Unii mogły swobodnie wjeżdżać bez badania na jej tereny bez badania. Gdyby zostały dokładnie zbadane to nadawały by się jedynie do pieca a dzięki tej terminologii zboże idzie na młyny a później na chlebek i mąkę.
Zgłoś
user Sramixx 2023-01-19 10:16:45
Rolnicy musicie zrozumieć że cena zboża nie jest najważniejsza. Jeśli Rosja pokona nas Ukraińców to później zabierze się za was. Także nie narzekać tylko brać się do roboty. Sypać zboże i na najbliższy skup ku chwale Ukrainy.
Zgłoś
user lutek 2023-01-19 10:37:31
Ciekawa propozycja wymagająca dogłębnych przemyśleń. Może najpierw: ukraińscy mężczyźni w wzieku poborowym z terenu UE (i nie tylko) do boju, za ojczyznę!
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2023-01-19 08:04:51
Ja się zastanawiam - czemu on mówi o pomocy w ten sposób Ukrainie? Co Ukraina ma do tych płodów rolnych? Przecież tam zupełnie kto inny produkuje, i zupełnie kto inny sprzedaje. Na dodatek ci ukraińscy rolnicy którzy tam jeszcze mają ziemię, muszą sprzedawać swoje płody rolne do tych wyzyskiwaczy, bo cały ich rynek jest przez nich objęty. Brak słów.....
Zgłoś
user Amixx 2023-01-19 08:25:34
To są ustalenia międzyrządowe po tym jak znacznie ograniczono eksport przez porty czarnomorskie wiadomo z jakiego powodu ale ty oczywiście wiesz swoje jakieś chore teorie żeby to zniszczyć lub dajesz się zmanipulować kacapskie propagandzie która na pewno ostro w tym kierunku działa i rozsiewa takie fejki i manipulacje mające nastawiać zach.spoleczenstwa przeciwko jakiejkolwiek pomocy Ukrainie choćby pod pretekstem ekonomicznym że nie warto, że np polscy chłopi to finansują kto brednie poza tym zboże było i jest jednym z podstawowych towarów eksportowych Ukrainy i zapewniających istotne wpływy do ukraińskiego budżetu .Przemysł to i nie daj się manipulować kacapskim manipulantom bo za chwilę możemy sami stać się ofiarami nie tylko ich propagandy. Oczywiście cały system importu ziarna zawsze można jakimiś środkami poprawić,uszczelnić zwiększyć kontrole ale mowy nie ma o wstrzymaniu pomocy walczącej Ukrainie a wręcz przeciwnie.
Zgłoś
user Rolnik 2023-01-19 08:48:11
Rafał Mładanowicz - pełnomocnik rządu PiS ds. przewozu zboża z Ukrainy wypowiedź czerwiec 2022 " Oni teraz muszą ustalać ceny z wielkimi firmami, bo to one kontrolują kolej i eksport, ceny surowców. W sumie nie ma tam mowy o żadnej cenie, bo już się mówi o tym, że dostaną oni pięciokrotnie mniej niż ta kwota, którą agroholding otrzymują w Europie." Wypowiedź styczeń 2023 "Po drugie, właścicielami niestety, nad czym bardzo ubolewam i ubolewają nad tym także ukraińscy rolnicy, tych płodów rolnych są tzw. agroholdingi. Ten surowiec, który znajduje się na terenie Ukrainy bardzo często należy do firm zagranicznych, europejskich, nawet kapitałowo powiązanych z Rosją, z siedzibami na Cyprze, na Malcie. Ale przypomnę raz jeszcze, bo uważam, że to jest bardzo ważne w kontekście bronienia interesów. No właśnie czyich interesów i przez kogo? ".
Zgłoś
user Amixx 2023-01-19 11:22:21
Powtarzam wpływy z eksportu zboża dla Ukrainy stanowiła istotny zastrzyk środków dla ich PKB gdyż inaczej rząd Ukraiński tak o jego utrzymanie by nie zabiegał więc cokolwiek i ktokolwiek będzie wypisywał na ten temat o jakiś tam pobocznych pojawiających patologiach jak wszędzie jest bez sensu i znaczenia bo to są sprawy dla odpowiednich służb naszych i ukraińskich a nie do jakiś jałowych teorii i spekulacji .
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2023-01-19 12:39:41
Amix- zastrzyk środków? Jaja sobie robisz? Przecież te pieniądze są wypompowywanie z Ukrainy. Koncerny mają gdzieś Ukraińców i ich wojnę. Pokazali to nawet przedtem, gdy w jednym z poprzednich lat wyeksportowali z Ukrainy takie ilości zboża, że nie było wiadomo czy do kolejnych żniw wystarczy dla ludności. Ty chyba dalej nie rozumiesz jaka tam jest patologia i korupcja. Zapytaj się prawdziwego ukraińskiego rolnika (nie oligarchy) komu i za ile musi sprzedawać swoje płody rolne.
Zgłoś
user Warmiak 2023-01-19 08:03:56
Kończ waść wstydu oszczędź
Zgłoś
user Barnej 2023-01-19 07:07:48
Na jesieni jak przyjdą wybory to oni bendą wszystko umieć i wszystko wiedzieć i dóżo robić a teraz niewiedzą
Zgłoś
user A D 2023-01-19 06:27:06
Ceny zbóż na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie znacząco odbiegają od cen zbóż w Polsce. Pan minister nie wie co robić podpowiem dopłacić rolnikom do transportu tych zbóż do portu.
Zgłoś
user Apple Worm 2023-01-19 02:38:50
Polska z Niemcami granicę otwartą ma od lat i Niemiec jakoś sobie z naszymi produktami nieźle radził. Jak oni to robili, każdy dobrze wie... Nawet te nasze produkty z niemiecką etykietą, jemy w niemieckich sieciówkach w Polsce...
Zgłoś
user Farmers farms 2023-01-19 00:57:15
Co ten Kowalczyk mówi! Nikt podkreślam to nikt! z rolników nie wspiera Putina. Polska wieś przyjęła bardzo dużo Ukrainek i dzieci, dawała dary i inne pomoce. Ale wysyłanie rolników do Brukseli jest hipokryzją ze strony Ministra! Przecież sam mówił w czerwcu o tranzycie! Więc dlaczego go nie wdraża? Przecież wtedy zboże z UA jechało by do Afryki i nie zalewało lokalnych skupów. Duże firmy kupiły duże ilości zboża i nie są zainteresowane droższym zbożem od Polskiego rolnika! Cena na dziś na MATIF to 1330zł netto za pszenicę nam oferują skupy dziś 1150zł ale brutto na wschodzie! i nie ma chętnych na większe zakupy. Porty nie zainteresowane. Ministra Redaktor musi pytać o tranzyt zboża z UA inaczej wszyscy Rolnicy padniemy....
Zgłoś
user Polak znad Dunaju 2023-01-19 00:06:49
Otworzenie ukraińskiego rolnictwa na zagraniczne koncerny trudniące się produkcją i handlem roślinami GMO okazało się dla gospodarki Ukrainy katastrofalne, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że zdecydowaną większość terytorium tego kraju pokrywają słynne czarnoziemy, których potencjał można zdecydowanie lepiej wykorzystać, prowadząc naturalne uprawy. <> Posiadająca 41,3 mln ha użytków rolnych Ukraina jest w stanie wykarmić do 500 mln ludzi. Jednak Ukrainie grozi głód - 38% ludności żyje poniżej granicy ubóstwa - alarmowała w kwietniu 2016 r. ONZ. Od roku 1991 Ukraina jako kraj niesamodzielny gospodarczo będący częścią nieefektywnego sowieckiego organizmu gospodarczego straciła już 50 proc. swojej gospodarki dzięki zbawicielom MFW i Banku Światowego, przez 30 lat do końca 2021 r. pozbyła się z różnych przyczyn prawie 20 mln obywateli i nazbierała ogromne zadłużenie zewnętrzne. <> Pod względem poziomu życia Ukraińcy pozostają jednymi z najbiedniejszych w Europie. Do końca 2021 r. mieszkańcy Ukrainy byli jedną z najbardziej licznych armii emigrantów zarobkowych w Unii Europejskiej i innych sąsiadujących krajach.
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2023-01-19 07:48:21
Widać jacy są biedni po samochodach jakie do nas przyjeżdżają, i jakie na Ukrainę wiozą. Dodatkowo jakoś nie widzę tych rąk do pracy u nas.
Zgłoś
user Max Wlkp 2023-01-18 23:53:28
Jeżeli o wszystkim decyduje UE to jesteście tam zbędni, kłamstwa Kowalczyka ciąg dalszy, oszukał z tranzytem oszukuje dalej.
Zgłoś
user Kasza Bobeł 2023-01-18 22:23:16
Bał się przyjechać na protest i zwraca się do rolników, śmiech ba sali
Zgłoś
user Baran Półgłówek 2023-01-18 22:17:10
I kto w to wierzy? Mr. Obajtek też piękne bajki opowiadał a okazało się że Orlen wydymał wszystkich bez mydła:) To zasłanianie się Unią już się opatrzyło Mr Henio!
Zgłoś
  • 1
  • 2