PARTNERZY PORTALU

Komentarze 7

user Farmer32 2023-02-07 09:47:47
Niechęć do przejmowania Gospodarstw to tylko i wyłącznie ekonomia nikt nie będzie za pół darmo pracować. Młodzi dzisiaj liczą i nie mają sentymentu że to mój tato, dziadek prowadzi gospodarstwo.
Zgłoś
user sansui 2023-02-07 09:42:45
Co z tego że było mleko po 3 zł .jak na świecie sprzedaż wyrobów spadła i trzeba teraz obniżać .bo kogo stać na drogie masło i sery to stać .ale większości ludzi na świecie na to nie stać i w tym jest problem .
Zgłoś
user Zadowolony Rolnik 2023-02-07 09:58:30
@sansui Nikt nie będzie ci sponsorował taniego mleczka, serka, masełka ale zawsze możesz sobie kupić krówkę czy kózkę i zamiast pisać głupoty będziesz ją karmił, doił a z pozyskanego mleka robił dla siebie pyszne wyroby które będziesz ze smakiem pałaszował.
Zgłoś
user sansui 2023-02-07 10:50:58
Zadowolony rolnik a co Ty masz do gadania co kto komu będzie sponsorował?????.czas przywyknąć że jesteśmy powiązani z światowym rynkiem surowców i produktów .i ani ja ani Ty nie decydujemy o cenach tylko rynek popyt i podaż i nic więcej czy tak trudno to zrozumieć? .czas wysokich cen mija i tyle w temacie
Zgłoś
user Gajerek19 2023-02-07 09:22:25
Rezygnacja z pracy w gospodarstwach szczególnie mlecznych to problem ekonomiczny własnie .Ludzie umieją liczyć Harować za pół darmo nie chcę nikt bez wolnego dnia a na starość głodowych emeryturach.Nie wolno wierzyć co mówi Kowalczyk Nie ma rozeznania w rolnictwie.A jak dojdzie do zniesienia cła na ukrainską żywnosc to dopiero zobaczycie co będzie z naszym mlekiem .zbożem itd.Obiecywali zrobić porządek z marketami i co? Nie majá kontroli nad importem.Zachowują się jakby urwali się z choinki Poczekacie z.obaczycie . Umieją tylko koszty podnosić łącznie z kredytami Niemcy wiedzą jak zadbać o swoich I potrafią zapanować na sieciami a u nas kręcą się jak za przeproszeniem smród w portkach .kasę biorą i rzucają jałmużnę od czasu do czasu.że niby tacy dobrzy Jeszcze na koniec jedno powiem Chwała tym podmiotom .które wyrywają rolnika ceną Oni potrafią więcej zapłacić bo można. Nie nabijają sobie kasy .nie kupują helikopterów . A te kontrole to wyślijcie na granicę bo śmieci będziecie jesć.Teraz nie wiemy czy z technicznej pszenicy jjemy chleb a nasze zwierzęta jedzą może taką paszę.
Zgłoś
user farmerek 2023-02-06 19:17:31
Tylko niech zwiazki mleczaeskie nie dają żadnej zgody Kowalczykowi by w imieniu rolników podpisywał zdjęcie ceł z ukraina na produkty spożywcze , bo będziecie zwijać biznes jako pierwsi , już jest ser żółty z ukrainy w marketach , jak otworzą granice w pełni to będziecie mleko po rowach wylewać .Rzadnej zgody bo Kowalczyk jak lis podchodzi do zwiazkowców by dali mu zgode na poparcie zniesienia ceł z ukrainą a że związków mleczarskich jest parę dlatego zaczyna podchody chytrusie od was . Nie zgadzać się na żadne dopłaty, magazynowania i tak dalej bo to jest klamca który obiecywał tranzyt przez polske o zrobili z tego lewy biznes . Jesli w UE bedzie miał zgodę na zdjęcie ceł to przez korupcyjna ukraine będzie wpływać towar z każdego zakątka świata i tylko metki będa przyklejać tylko ukraińskie metki . Chińczycy nie na darmo zwiększaja produkcje mleka , doleją melaniny i będzie mleko "techniczne " w klasie ekstra , bez ceł do Polski przez ukrainę . Tak więc pilnujcie swoich związkowców by nie sprzedali się za parę groszy czy intratne stołki w spółkach skarbu państwa . Oczywiście także zachęcam do strajku rolników , nie dajmy sie wmanewrować z zniesieniem cen dla ukrainy .
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2023-02-07 06:55:48
A to jeszcze nie zauważyłeś ukraińskich produktów w marketach? I to bardzo często w barwach naszych producentów.... Są sery, masło itd. itd. zwróćcie uwagę. Już jest tego w brud.....
Zgłoś