PARTNERZY PORTALU

Komentarze 26

user Sramixx 2023-02-23 12:31:36
@Amixx Nikt nie mówi o Paryżu Berlinie? Ty nawet nie wiesz gdzie to jest dlatego trolujesz i wmawiasz ludziom propagandę z TVP gdzie podobno wszyscy Polskę tak chwalą. Pewnie ze się cieszą ze ktoś podjął się roli fraj. od czarnej roboty czyli przyjęcia uchodźców i oddania swojej broni a wszystko to dla dobra USA. Tacy jak Ty potrzebują poklepania po plecach i zrobią wszystko
Zgłoś
user Amixx 2023-02-23 12:52:19
Oj tam wiadomo gdzie dziś leżą Berlin i Paryż ,one leżą i kwicza ,leżą na łopatkach ale wcześniej tak nie było bo gdy zbliżał się car putin to oni przyjmowali pozycję klęcząca żeby car miał wygodniej ich no wiecie co bez mydła.
Zgłoś
user Sramixx 2023-02-23 16:56:57
Amixx taką rolę klęczących przyjęli PiSowcy wobec Ukrainy
Zgłoś
user lutek 2023-02-23 10:35:50
Moim zdaniem podczas tej wizyty Polska odegrała drugoplanową rolę. Dla USA jesteśmy punktem przerzutowym broni, sprzętu wojskowego, pomocy humanitarnej, materialnej, itp. W drugą stronę - nadal przyjmujemy uchodźców i kupujemy produkty rolne z UA. I tu rola naszego kraju się kończy. Nie liczył bym na wymierną pomoc w związku z obecną sytuacją ze strony USA, a na UE w szczególności. Ta ostatnia gra zupełnie do innej bramki.
Zgłoś
user Amixx 2023-02-23 11:14:24
Oj tam ale no tak drugoplanowa, chociaż o Polsce się mówi na całym świecie w samych superlatywach więc nasza pozycja rośnie niesłychanie szybko, nikt dziś nie mówi o Berlinie, Paryżu inaczej niż jako podrzędnych i zepchniętych do drugiej ligi w polityce międzynarodowej a tylko o Warszawie i jej zasługach dla utrzymania wolności i pokoju w Europie więc co to w ogóle za narracja . Kapitał Amerykański idzie tam gdzie polityka jemu wskaże a dyplomacja amerykańska mówi dziś wyraźnie tu nikomu nie pozwolimy urządzać świata po swojemu i wbrew woli obywateli Ukrainy,Polski ale też reszty krajów wschodniej flanki NATO, poszło jasne przesłanie tego co dziś najważniejsze,że tu było ,jest i będzie bezpiecznie a ewentualny agresor jaki by nie był poniesie klęskę.
Zgłoś
user Michał Pławecki 2023-02-23 08:58:07
Pani Redaktor - litości. Doceńmy, że nasze pługi nie trafiają na miny.
Zgłoś
user Marcin centrum Polski 2023-02-23 08:04:00
Ja proponuję cały rząd PiS wysłać na Ukrainę. Oczywiście radnych i wójtów z tej grupy również bo oni zawzięcie trzymają ze stanowiskiem partyjnym. Ewentualnie pomagajcie... Ale ze swojej pensji. Wont..
Zgłoś
user Amixx 2023-02-23 08:14:11
V kolumna kolchoznika zawsze na posterunku a jak tam obornik na protest już zakupiłeś tylko nie granulowany bo będzie obciach..
Zgłoś
user mlody12345 2023-02-23 00:37:29
No tak jest wojna i wszyscy to wiemy, to że pomagać trzeba to chyba Polakom (zwykłym obywatelom) nie trzeba uświadamiać bo chyba zrobili to najlepiej w historii... Ale te cymbały zrobili nas hab ogólnoświatowy nie patrząc na swoich obywateli, przyjechał Józek z Ameryki to niech im otworzy tranzyt do Ameryki, niech Francja Anglia Niemcy Holandia przyjmą zboże, maliny, mąkę, olej itd. skoro produkują to ich korporacje. Pomagać tak, ale trzeba jasno rozdzielić pomagać a dać się dym_ać.
Zgłoś
user Amixx 2023-02-23 08:08:45
Co ty gadasz jak byśmy się w kwestii pomocy UA oglądali na to kiedy ruszą się Niemcy ,Francja czy kogokolwiek to dawno byłoby po UA , na to przegrywus putin właśnie liczył ,że bezwład, obojętność ,wyrachowanie i opieszałość zachodu zapewni jemu szybkie zdobycie Kijowa i później opanowanie całej UA ale się srogo przeliczył dzięki polskiemu rządowi właśnie i pomocy, która poszła błyskawicznie , ciągle trwa i trwać będzie mimo trudności ,przeciwności, krytyki pod takim czy innym pretekstem az do całkowitej militarnej klęski putina. .
Zgłoś
user farmerek 2023-02-22 21:40:50
Nas rolników g.. o obchodzi ukraina , raz już nas oszukano że to tranzyt i głodna Afryka a szmaciarz przemyt sobie z tego zrobili . Nie ma zgody na żadne zdjęcie ceł z ukraina . Te bajki o magazynach ,kontenerach , wagonach są fikcją a nawet wyszło na -1 bo nam ukraińce rozwalili magazyn w Przewodowie . Ty nie ma nawet pół argumentu by otworzyć granice bo paru cwaniaczków chce zrobić . NIE i jeszcze raz NIE . A dla formalności to rolnicy z Oszukanej Wsi jak najszybciej wyślijcie do ministerstwa rolnictwa NOTĘ INFORMACYJNĄ że nie ma najmniejszej zgody na zdjęcie ceł z ukrainą i postanowienie samowolnej decyzji ministra jest bezzasadne .
Zgłoś
user Amixx 2023-02-22 23:37:48
Oj tam no to jak mamy ciebie zwać napoleonem wsi czy trybuną ,sorki trybunem ludu bo wygłaszasz tu takie odezwy, przemowy , że normalnie ktoś by pomyślał wodzu prowadź na Kijów urrrraaaa- a w zasadzie to Ukraina mogła się poddać militarnie i politycznie putinowi , dzięki temu być może uniknąć większych cywilnych strat i mieć nas i resztę Europy w 4 literach , niech wtedy NATO zwiera szyki i wyzwala całą UA - już to widzę , a ta granica o której tak piszczysz i piszczysz to w zasadzie już zanikła nie tylko fizycznie bo ta wojna nieco paradoksalnie stworzyła taką jedność między Polską a Ukrainą o jakiej jeszcze kilka lat temu nikt by nawet nie marzył a przegrywus putin nie śnił w swoich najczarniejszych koszmarach, ty napoleonie polskiej wsi pewnie też
Zgłoś
user nn nn 2023-02-22 21:05:52
Stąpając twardo po ziemi- nie można się spodziewać blokady przepływu ukraińskich towarów rolno-spożywczych przez granicę UE. Eksport żywności stanowi dla państwa zmagającego się z napaścią i wynikającym z tego kryzysem gospodarczym poważne źródło dochodów ( przed 2022 r. było to prawie 40% eksportu) i stabilizuje sytuację w krajach południa Europy oraz północnej Afryki. Żadnych ceł i kwot w najbliższym czasie nie będzie. Ani Bruksela, ani Waszyngton na takie coś się nie zgodzą. Można postulować jedynie by dopilnowano tego, by towar przekraczający granicę spełniał wymagania jakościowe. Między bajki włóżcie opowieści o promieniotwórczym zbożu, zatrutym środkami ochrony roślin, które nota bene zostały wycofane w UE raptem kilka lat temu, zresztą o przywrócenie których tak walczą nasi rolnicy. Problemowi mogłoby zaradzić całkowite odblokowanie portów Morza Czarnego, czyli posłanie całej tamtejszej floty rosyjskiej w ślad za krążownikiem "Moskwa" lub zapędzenie jej do Noworosyjska bez możliwości wychylenia nosa. Jak na razie korytarz wywozu jest celowo lokowany przez Kreml, który robi to przedłużając procedury kontroli masowców płynących do i z portów ukraińskich. Kolejne rozwiązanie- poprawa przepustowości tranzytu przez wszystkie kraje graniczące z UA, co idzie powoli. Wreszcie problem rozwiąże się po części sam, bo już 2022 r. przyniósł spadek produkcji na Ukrainie o około 20%. Ten rok, jak przewidują tamtejsze źródła będzie jeszcze gorszy.
Zgłoś
user Chlop 2023-02-22 21:18:52
Dobrze OK. Nie możecie zamknąć granicy bo jest wojna, OK rozumiemy to. Ale my rolnicy mamy za to prawo by otrzymać odszkodowanie i to prawdziwe odszkodowanie a nie jakieś ochłapy. Zastanawiam się czy nie mamy to zagwarantowane w konstytucji?
Zgłoś
user lutek 2023-02-23 10:24:30
Tranzyt tak, import stanowcze nie!
Zgłoś
user Amixx 2023-02-22 18:54:47
W żadnym razie nie ma i nie będzie takiej opcji na politycznym stole żeby zamknąć granicę z UA więc o czym tu gadać bo liczy się każde wsparcie dla UA, nie tylko militarne
Zgłoś
user Chlop 2023-02-22 21:23:21
No to płacić odszkodowanie rolnikom. Innej opcji nie widzę. Po covidzie wszyscy dostali tylko nie rolnicy, teraz też rolnikom się nie należy?
Zgłoś
user xxx04 2023-02-23 07:50:29
Skoro liczy się każde wsparcie to powiedz wreszcie ile ty przeznaczyłeś na pomoc swoim braciom ukrusom? Aaa zapomniałem... Ty siedzisz na socjalu i tylko umiesz komentować, że trzeba pomagać, a sam gó... robisz.
Zgłoś
user Rolnik 2023-02-22 16:03:07
"Jak informuje ukraiński serwis APK Inform, powołując się na informacje ukraińskiego resortu rolnictwa, Ukraina i Polska pracują nad zwiększeniem dynamiki eksportu ukraińskiego zboża przez terytorium Polski. Kwestia ta była rozważana podczas internetowego spotkania przedstawicieli Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywnościowej Ukrainy oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, poinformował 21 lutego serwis prasowy Ministerstwa Polityki Rolnej – czytamy na stronie APK Inform. Według informacji podanej przez ukraiński resort, spotkanie dotyczyło przede wszystkim zwiększenia przepustowości przejścia granicznego w Dorohusku w woj. lubelskim; właśnie to przejście odgrywa kluczową rolę w tranzycie ukraińskiego zboża. Podczas spotkania zgodzono się co do konieczności “zmian zasad ustawiania kolejek i dopełnienia wszelkich niezbędnych procedur dla towarów wysyłanych do Polski oraz dla przewozów tranzytowych” (źródło WRP pl)
Zgłoś
user Chlop 2023-02-22 16:57:12
Nie no, PiS by chyba tego nie zrobił ? Przecież głosowałem na nich
Zgłoś
user Sramixx 2023-02-22 19:29:27
Chłop ja też kiedyś na nich zagłosowałem wybierając jak to się wtedy mówiło "mniejsze zło" i uwierz że jak zdobyli głosy to mają teraz ludzi w czterech. Teraz głosy dostaną tylko od części seniorów i uzależnionych od 500+
Zgłoś
user Chlop 2023-02-22 20:11:47
Ja głosowałem na PiS, Rolnik głosował, Ty głosowałeś, sporo nas, tych co głosowało na PiS
Zgłoś
user Amixx 2023-02-22 21:04:55
Nikt rozsądny raczej za głosami tych, których uwierają za ciasne bereciki tęsknił nie będzie a czasy są zbyt niebezpieczne, zbyt wyjątkowe by ludzie oddali rządy w ręce jakiś naiwnych ale zarazem cynicznych Julek i Donaldów wykreowanych przez TV WSI
Zgłoś
user Sramixx 2023-02-22 21:28:26
Amixx Utrzymanie władzy w rękach obecnych rządzących prowadzi nas nad przepaść. Sami się proszą o bombkę od Putina i obym się mylił, historia osądzi.
Zgłoś
user Amixx 2023-02-22 22:32:06
Bombka od putina mówisz , nie ma takiej opcji , już dawno ktoś powiedział ,że broń atomowa to tylko bardzo drogi straszak , putin już tyle razy już używał tego straszka, ze stało się to wręcz śmieszne , prawdopodobne nigdy jej nie użyje na polu walki nawet gdyby chciał bo nie ma ku temu środków, jednak dzisiejsza rosja to nie ZSRR bo w kwestii zdolności bojowej jej możliwości kończą się na użyciu mięsa armatniego i dlatego zdaje się rosja będzie pierwszym w historii krajem z bronią atomową, który przegra wojnę z krajem bez broni atomowej i będzie to nie tylko kompromitacja całkowita putina ale totalny upadek rosji, który wymusi wkroczenie tam sił NATO aby zabezpieczyć jej arsenał atomowy przed wpadnięciem w niepowołane ręce.
Zgłoś
user Marcin centrum Polski 2023-02-22 23:22:35
Amix ty to jesteś oderwany. Rosja nigdy nie przegra. I ty myślisz że wojska NATO wejdą zabezpiecza ładunki atomowe? Nie opowiadaj głupot bo dzieci to mogą czytać i w to wierzyć
Zgłoś