PARTNERZY PORTALU

Komentarze 33

user old farmerek 2023-03-05 21:45:56
bezczelny trollu o ksywie mnemoniiiiiiic222, sam sie poprawnie naucz pisać po polsku, jednym słowem "przyganiał kocioł garnkowi".
Zgłoś
user eurokolchoz 2023-03-02 08:27:37
Do mnemoniiiiiiiic222 na razie to ty wszystkim ubliżasz. Do powiedzenia to nic nie masz bo tylko jedziesz przekazem dania. A za dobry pomysł na skuteczną i prostą blokadę tirów z zbożem to zagotowałeś się bo wiesz jak kilka samochodów pełnych zboża stanie na granicy to twoi koledzy z Ukrainy będą mieli duży problem.
Zgłoś
user Polak znad Dunaju 2023-03-02 00:02:00
Nieszczęścia jakie nawiedziły Węgry w ciągu ostatnich trzech lat były i są obecnie dotkliwym ciosem w życiu tamtejszych rolników. Trwający w latach 2020-2021 okres, kowidio-tyzmu, niespotykana od 100 lat susza w 2022 roku i obecny potop milionów ton śmieciowego ziarna prawie w całości zmienionego genetycznie to kolejne plagi, jakie spadły na węgierskie rolnictwo. Na szczęście 12 lat temu Parlament i Rząd Węgierski uchwalił ustawę całkowicie zakazującą w całym kraju użycia ziarna z Ukrainy do celów nasiennych, paszowych i konsumpcyjnych. Przepisy te dotyczą też olejów roślinnych i miodu z Ukrainy. Na Węgrzech jest to proceder nielegalny i grożą surowe kary finansowe w przypadku sprzedaży ziarna z Ukrainy w rolnictwie lub olejów roślinnych i miodu z Ukrainy w sieciach handlowych. Podstawowym źródłem białka w paszach węgierskich jest soja, która od XVIII wieku pojawiła się się tam w ogródkach obok grochu i fasoli. W 1930 roku jako pierwsza w Europie plantacja soi na Węgrzech miała kilka hektarów, a już w 1945 roku uprawiano ją na 1,600 hektarach. Obecnie jedyne w Europie uprawy niemodyfikowanej soi węgierskiej to ponad 100 tys. hektarów. Węgry są jedynym krajem w Europie gdzie obowiązuje całkowity zakaz stosowania GMO, dlatego posiadają najnowocześniejsze laboratoria do wykrywania organizmów transgenicznych prowadząc stałą i systematyczną kontrolę granic, paszalni oraz sieci handlowych. Każdy rolnik węgierski wie, że tzw. "ukraińskie zboże" eksportowane jest przez tamtejszych oligarchów, którzy skupili w swoich rękach ogromne (nawet po pół miliona hektarów) latyfundia kontrolowane przez trzy amerykańskie giganty.
Zgłoś
user Endriu 2023-03-01 23:55:46
Oj Amixx Ty oligarcho odgadywania ... Widzisz każdy może się pomylić a raczej nie zauważyć co nam sztuczna inteligencja podpowiada i zmienia czasem sama. Ten Pan na górze na literkę B Cię pokarał ! Też się ośmieszyłeś... Widzisz to mistrzu ortografii ?!
Zgłoś
user Amixx 2023-03-02 08:34:44
Oj tam jak się wypisuje na gorąco swoje emocje , populistyczne hasełka, rzuca bluzgami to trudno przejmować się ortografia więc nie przejmuj się tak w końcu nie ty pierwszy, nie jedyny taki life
Zgłoś
user Endriu 2023-03-02 09:28:35
Amixx... Proszę napisz jak mężczyzna, tak konkretnie bez mataczenia, gdzie w moich postach są ,,populistyczne hasełka,, oraz rzucam bluzgami? Oraz proszę podaj argumenty.
Zgłoś
user Amixx 2023-03-02 09:51:51
Oj tam nie wiem co ty masz do mojej męskości mam.nadzieje, że nic...no fakt w sumie to nic nie napisałeś wartościowego przynajmniej
Zgłoś
user Endriu 2023-03-02 10:15:17
Amixx widzisz... Nie masz argumentów, mało tego doskonale wiesz jak jest. Natychmiast twoje zadanie jest zawsze takie samo na tym forum czy innym mataczyć, wprowadzać w błąd, prowokować, sprowokować i ośmieszać tych co są niewygodni. Mnie natomiast zastanawia dla czego UA agentura tak w Polsce się panoszy, bezkarnie robi co chce czy to w sieci czy na innym poziomie. Gdzie są Polskie służby???
Zgłoś
user Polak znad Dunaju 2023-03-01 23:48:33
Największe w Europie kombinaty biopaliw (biodiesla i bioetanolu), które zbudowały zagraniczne korporacje na Węgrzech, nad Dunajem dzięki miliardowym wsparciom KE przerabiają od lat miliony ton ziarna z Ukrainy. Całe 100% pozostałości po produkcji biopaliw z Ukrainy jest wysyłane transportem rzecznym nad Morze Czarne lub spalane w węgierskich elektrociepłowniach. Polska branża biopaliw produkuje obecnie ponad 1 mln ton biodiesla oraz ponad 330 tys. m3 bioetanolu, a dzięki importowi śmieciowego ziarna z Ukrainy potencjał ten może wzrosnąć nawet do ponad 2 mln ton paliw rocznie. Wykorzystajmy tę szansę, jaką dają ponadmiędzynarodowe korporacje, ale przenigdy kosztem polskiego rolnika i konsumenta! ~~~ Dnia 13 października ubiegłego roku ukraińskie władze Mukaczewa na Zakarpaciu usunęły rzeźbę Turula, najważniejszego dla Węgrów symbolu narodowego, z kolumny na zamku Palanok, Turul to mityczny ptak, który miał przyprowadzić lud Madziarów w miejsce obecnych Węgier. Jest dla Węgrów ważnym symbolem narodowym. Na terenie Zakarpacia żyje od 1.000 lat autochtoniczna mniejszość węgierska jeszcze ponad 150.000 osób. Czterdzieści dni później - 23 listopada Węgry przekazały Ukrainie 187 mln euro pomocy finansowej w ramach 18 mld euro pakietu pomocowego, który przeznaczyła dla Kijowa kierowana przez ponadpaństwowe korporacje Komisja Europejska. W następnych dniach z Ukrainy ruszył do Europy Środkowej transport wielu milionów ton transgenicznego ziarna. Po rozszyfrowaniu nadawców okazało się, właścicielami ziarna są ponadpaństwowe agroholdingi znane na europejskich giełdach (w W-wie też).
Zgłoś
user Polak znad Dunaju 2023-03-01 23:37:12
Węgierski minister rolnictwa István Nagy kilkakrotnie nadmieniał, że Węgry zostały oszukane przez KE ponieważ poproszono ten kraj o pomoc w zorganizowaniu tylko tranzytu ziarna z Ukrainy. Węgry nie podpisały jeszcze umowy z nikim na zakup czy przechowywanie ziarna, które absolutnie nie nadaje się ani na nasiona, ani na pasze, a tym bardziej na cele konsumpcyjne. Ponieważ stwierdzono już przypadek zakupu dwukrotnie tańszego ziarna z Ukrainy bez zezwolenia przez firmę zagraniczną produkującą na Węgrzech pasze, wszczęto postępowanie. Spółce grozi kara do 50 proc. obrotu i zakaz sprzedaży. Wielokrotnie pytano Brukselę o dalszy los śmieciowego ziarna, które zostało wwiezione przez ponadpaństwowe korporacje na Węgry - przy każdej okazji bez konkretnej odpowiedzi podawano namiary spółek zarejestrowanych w Niemczech w Liechtensteinie, Szwajcarii, na Cyprze i innych krajach. Na stronie intern-etowej węgierskiego rządu ukazał się 6 lutego br. komunikat "Szigorú minőségi és élelmiszerlánc-biztonsági ellenőrzést rendel el hazánk az Ukrajnából érkező gabonák esetében" - "Nasz kraj wprowadza rygorystyczne kontrole jakości i bezpieczeństwa łańcucha żywnościowego dla zbóż pochodzących z Ukrainy" Węgierski rząd chroni węgierskich producentów przed bezczynnością Brukseli, dlatego nasz kraj nakazuje rygorystyczne kontrole jakości i bezpieczeństwa łańcucha żywnościowego dla zbóż pochodzących z Ukrainy - powiedział István Nagy minister rolnictwa.
Zgłoś
user Polak znad Dunaju 2023-03-01 23:23:04
Szef resortu wielokrotnie tłumaczył, że zawsze jest udowodnione, że węgierscy rolnicy mogą liczyć tylko na węgierski rząd, że Bruksela nie słucha głosu europejskich rolników. Nie możemy pozwolić, aby węgierscy rolnicy cierpieli, ponieważ korytarz solidarności nie działa prawidłowo. Szef resortu podkreślił, że zarządzi bardzo rygorystyczną kontrolę jakości zboża sprowadzanego z Ukrainy na Węgry. István Nagy zapewnił, że nadal będą udzielać wszelkiej pomocy i wsparcia, aby zboże dotarło do pierwotnego miejsca przeznaczenia, czyli do konsumentów w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jednak wszystkie zasady bezpieczeństwa łańcucha żywnościowego są przestrzegane przy ziarnie, które trafia na rynek węgierski i podlega ścisłej kontroli. Zwrócił też uwagę na bezpośrednią odpowiedzialność węgierskich przedsiębiorstw wykorzystujących ukraińskie zboże, że można używać tylko zboża zgodnego z przepisami unijnymi i krajowymi. Organ ds. bezpieczeństwa łańcucha żywnościowego zbada również tę ustawową podstawową odpowiedzialność. Dodał, że obecna sytuacja jest nie do utrzymania, ponieważ sprzedaż zboża węgierskiego do Europy została wstrzymana. Minister odniósł się również do faktu, że Węgry i Polska nie przypadkowo zwróciły się do Komisji Europejskiej o podjęcie natychmiastowych działań w celu ograniczenia importu zboża z Ukrainy. Importowane uprawy produkowane w znacznie mniej rygorystycznych warunkach produkcji obniżają ceny, powodując znaczną niekorzyść konkurencyjną dla rolników w krajach sąsiadujących z Ukrainą. Jednak Bruksela nie pomaga i nadal nie robi nic, aby wyeliminować niekorzystną pozycję konkurencyjną węgierskich rolników.
Zgłoś
user Endriu 2023-03-01 23:06:28
Amixx ortografia to nie jest moją ślina strona nigdy nie miałem umysłu polonisty tylko techniczny. Z technicznego punktu widzenia rzeka przez rz czy ż nie ma znaczenia lecz to, że woda płynie z góry ku dołowi, że niesie ze sobą potencjał życie albo śmierć. Pomijając to widać, że jesteś ukraińskim agentem albo PiSowskim trollem zresztą połowa ludzi tu na tym forum pisze ci to wprost. Ludzie tacy jak ty, którzy nie mają argumentów próbują i muszą w inny sposób ośmieszyć tych co nie są zgodni z twoją ideologia. Ale zaznaczam to są dawne UBeckie metody. prymitywne ale UBeckie.
Zgłoś
user Amixx 2023-03-01 23:18:22
Oj tam ośmieszyć , nie trzeba ośmieszać, sami się ośmieszają ale tytuł oligarchy ortografii to nie wszystko jak widzę bo ujawniasz zdolność przenikania przez ekran monitora i odgadywania kto kim jest, aczkolwiek to też słabo wychodzi
Zgłoś
user farmerek 2023-03-01 21:54:48
Na razie nie widziałem nawet składu ze zbożem na LHS to moze juz nie wożą ale dziś w kierunku Polski jechały LHS dziwne wagony , jakięś czerwone , przykryte czymś czerwonym , az sie rzucalo w oczy .Co to było ? dzieła sztuki wywożą ? czy co innego ? Na dodatek co któryś wagon taki był . zazwyczaj to szczepione po kilka a tu co któryś .
Zgłoś
user eurokolchoz 2023-03-01 20:06:02
Panowie wystarczy powykręcać wentyle w samochodach wiozących zboże na granicy i import zboża szybko stanie - taka rada na szybko dla protestujących
Zgłoś
user Amixx 2023-03-01 19:40:03
Dziś jest dzień pamięci żołnierzy wyklętych- uszanujmy ich zasługi i poświęcenie bez której nie byłoby Polski bez komunizmu, który jest równy nazizmowi i pamiętajmy, że lansowany dziś mocno zielony to tylko niedojrzały czerwony.
Zgłoś
user arfen123 2023-03-01 18:57:48
Oj ci bezczelni Ukraińcy, myślę że już wszystkim wyszli bokiem
Zgłoś
user Bauer 2023-03-01 19:17:16
I to bardzo gdyby nasi dziadkowie z wołynia to zobaczyli jak im pomagamy to by nas przekleli na wszystkie czasy wstyd i hańba
Zgłoś
user Amixx 2023-03-01 20:17:07
oj tam najmocniej wychodzą bokiem putinowi ,bo Ukraińcy urządają tam rzeź jego pachołków każdego dnia
Zgłoś
user Sramixx 2023-03-01 20:42:01
Amixx chyba na TVPiS te sukcesy Ukrainy tak ogłaszają abyś nie przestawał im pomagać. Prawda jest taka że spora część tych młodych byczków nie ma zamiaru walczyć o coś takiego jak Ukraina i już dawno uciekło do jak do tej pory spokojniej Polski i tylko Ukraina chciała by nas wciągnąć do tej wojny a to nie nasza wojna i nie walczą wcale o naszą wolność tylko swoją której i tak nie dostaną
Zgłoś
user Sramixx 2023-03-01 21:30:31
Mnemonik hm może czas pomyśleć o lekarzu i na wdrożenie leków nie jest jeszcze za późno? Jak to było,? Ufo w ogródku mnemonicia już lądowało? Ha ha ha ha
Zgłoś
user taki tam 2023-03-01 18:55:48
Amixx sie zdenerwował, że mu zboże za wolno idzie hahaha, pewnie zwolnią swego Kowalczyka
Zgłoś
user lutek 2023-03-01 18:22:19
Hola, hola mości Ukraińce! Tempo "wlewamia" się waszych towarów rolnych do PL za wolne? Trzeba mieć tupet, żeby domagać się zwiększenia przepływu przez granicę tego wszystkiego co narobiło tyle zamieszania na polskim rynku. Zerowa stawka celna OK, ale minimalne standardy muszą być zachowane!
Zgłoś
user Jaroslaw Nowak 2023-03-01 17:40:23
I bardzo dobrze powinno być tak od samego początku a nie mydlenie oczu zbożem technicznym!Jeszcze jedno,gdzie jest w tym wszystkim KAS,i co robi?Dlaczego nie plombuje ciężarówek z UK i nie pobiera kaucji?Kas pracuje bardzo mocno nad swoimi podatnikami czy gdzieś chociaż by 1 zł przeszedł z rąk do rąk pod stołem i bez podatku,poluje się na własnych obywateli.Bardziej pomaga się obcym a swoi mają zasuwać i płacić podatki na
Zgłoś
  • 1
  • 2