PARTNERZY PORTALU

Komentarze 31

user Pekaes 2023-03-29 16:13:53
co roku zaciskają smycz wymyślając co raz nowe zakazy i nakazy sama miałam kontrol WIOŚ która zakazała mieć nawozy składowane na zewnątrz bo zagrażają życiu i zdrowiu ludzi i zwierząt natomiast wszystkie hurtownie tak przetrzymują i tam WIOSIU nie widać tam zagrożenia brak napisałam do MINISTRA KOWALCZYKA aby zmienić absurdalną instrukcję jak można było przewidzieć ma mnie gdzieś kawałek idiotycznego papieru ważniejszy niż człowiek no i zadziwiająca niemoc WIOŚ w stosunku hurtowni choć tam nawozy są dowożone co tygodnia ale rolnika to dokładnie tłuką
Zgłoś
user pawelo 2023-03-29 15:24:14
Panstwo ładnie gra w pokera ,dawno nie widziałem takiej gry . Umożliwiono transport zboża, firmy skupowe należące do działaczy peselu kupiły zboże .podkręcono emocje wśród rolników, finał gry spadająca powolna inflacja na żywność ,znalezienie kozła ofiarnego -firmy które kupiły ukraińskie zboże ,unia dosypie euro dla rolników i kto wygrywa ?
Zgłoś
user Andrzej Kowalczyk 2023-03-29 13:54:33
Oczywiście odpowiedź na tytułowe pytanie nie jest trudna. Wystarczy przeczytać imię i nazwisko umieszczone niżej po lewej stronie obok małego zdjęcia. Widać ,że pan redaktor nie ukrywa swoich sympatii do PSL. Ale czy musi podburzać do rozróby? Poważnie podchodzący do swojej pracy redaktor powinien raczej starać się uspokajać nastroje a nie je radykalizować.
Zgłoś
user argumeno 2023-03-29 15:53:34
Czyli twoim zdaniem redaktor pisząc prawdę robi źle. Powinien pisać nieprawdę, robić z rolników de...li tak jak robi to wujek Heniek i to załagodziłoby sytuację? Teraz łże jak pies, że apel o nie sprzedawanie miał termin ważności zaledwie kilka dni w żniwa, a rolnicy znowu głup..i, że nie potrafili zinterpretować odpowiednio jego słów. Przestań bronić tego oszusta bo to przestaje już być śmieszne. Narobił dzi..d bajzlu to niech to posprząta, a jak nie wie jak to niech się zabiera z ministerstwa.
Zgłoś
user Andrzej Kowalczyk 2023-03-30 13:56:08
Szanowny panie ja nie twierdzę że redaktor powinien pisać nieprawdę. Ale są sytuacje w których najlepiej ugryźć się w język bo może to przynieść więcej szkody niż pożytku! Przykład? Gdy moja żona była w 9 miesiącu ciąży i spytała się mnie jak wygląda odpowiedziałem że pięknie. A co by było jakbym stwierdził że jest gruba jak beka ,ślamazarna i powolna?
Zgłoś
user A D 2023-03-30 20:07:24
''Prawda nas wyzwoli'' mądre i prawdziwe słowa nie gebelsowska propaganda.
Zgłoś
user Thank you UE 2023-03-29 12:38:46
" nim prawda włoży buty kłamstwo okrąży ziemię" ... Rząd który jawił się obrońcą polskich rolników okazał się jej ciemiężyciem. Już 5 dla zwierząt była sygnałem ostrzegawczym , próbowano przeforsować anty rolniczą ustawę i tylko zdecydowany sprzeciw cofnął to szaleństwo , za to ten , który ją przygotował Puda dostał tekę ministra rolnictwa co było jawnym plunieciem w twarz wszystkimi rolnikom , był jeszcze upadek stadniny koni, Eskimosa i masowa likwidacja hodowli świń . Dla wielu polskich rolników ostatnim gwoździem do trumny może się okazać w żaden sposób niekontrolowany napływ zboża od naszych przyszywanych braci ze wschodu, ten rząd poraz kolejny pokazał brak jakiejgokolwiek rozeznania w sytuacji , brak przewidywania i kompetencji i to on i nikt podrzucił nam to kukułcze jajo!!! ... był jeszcze szantaż emocjonalny związany z głodującymi dziećmi w Afryce . Niestety nawet w tej szacownej gazecie ukazał artykuł przypominający o wielkim głodzie na Ukrainie za czasów rządów sowietów i sugerujący, że będzie za chwilę powtórka z historii i pół Afryki może wymrzeć , choć tamtem ten głód nie nic wspólnemu z obecną sytuacją na wschodzie ( także panie redaktorze może trzeba też uderzyć się w piersi ? ) Jakby było mało zmartwień mamy jeszcze wprowadzać ekoschematy, wymyślone przez urzędników siedzących w Brukseli, jeżdżących limuzynami z szoferem i to oni dzisiaj decydują co i ile ma posiadać rolnik na własnym polu , wzięli chłopa na smycz, która jest z roku na rok coraz krótsza , jeżeli im pozwolimy i nie zerwiemy tej smyczy to oni nas po prostu uduszą ....
Zgłoś
user Syrop 2023-03-29 13:08:06
Zgadza się. Robią z Nas psy wyjące na własnym łańcuchu przy własnej budzie na własnej ziemi, na której rządzą urzędnicy. Sam fakt że dla ARiMR jesteśmy beneficjentami, mając najważniejsze to nr gosp. Który każdy z Nas zna na pamięć, ważniejszy jest od imienia nazwiska i adresu. Mając ziemię , hodowlę jako jedyni chyba tylko produkujemy w tym kraju i jesteśmy tylko beneficjentami. Nasza godność utopiła się w dopłatach .
Zgłoś
user Amixx 2023-03-29 13:13:35
Oj tam mieszasz wszystko że wszystkim rząd ,UE i powtarzasz enty raz weswiechtane farmazony , zresztą oczywiście na wsi jest tak ,że każdy robi co chce ale jak chce dopłaty to niestety dziś dopłaty rozdają w pewnej części eko oszołomy ale to by nie było takie samo w sobie niemądre wręcz przeciwnie tylko chłopom nie podoba się i słusznie ta ogromna biurokracja z tym związana. A niestety szantaż żywnościowy putina był.faktem.i tylko międzynarodowe mediacje nieco ale tylko nieco to złagodziły ale nadal sytuacja jest daleka od normalności bo dziś całą ta wielka infrastruktura magazynowo przeładunkowa na UA pracuje na mocno zwolnionych obrotach. Najniebezpieczniejsze jest dla nas to ,że polskie skupiki i handlarze już sobie wydeptali kontakty na ziarno z UA i nie odpuszcza tematu olewając nas coraz mocniej a ziarna w Polsce nie braknie nawet jak nic od polskiego chłopa nie kupią . Nie wróży to dobrze polskiemu rolnictwu szczególnie że rynki surowców są ciągle niestabilne i w każdej chwili mogą nastąpić kolejne szokowe podwyżki cen ropy ,gazu czy energii. Do tego szalona lewacka UE wdraża nowy zielony lad i mydla nam oczy odnawialna energia , klimatem a po cichu już niemcy przestawiają się na swoje syntetyczne paliwa i wodór od putina czyli znowu chcą się uzależniać od Moskwy to już chyba jakas chorobliwa dewiacja już.
Zgłoś
user Thank you UE 2023-03-29 16:56:08
Posłuchaj amixx vel brzoza , to nie są farmazony tylko fakty , ty nie jesteś rolnikiem więc nie musisz martwić się specjalnie tym wszystkim, ale kto żyje z rolnictwa musi czuć się zagrożony . Rolnictwo to nie jest praca na etacie, że możesz ją zostawić jak ci nie pasuje i znaleźć inną, rolnik inwestuje ogromne pieniądze w ziemię , budynki, hodowlę czy sprzęt i musi być pewien, że nikt nagle nie zmieni " zasad gry " i okaże się, że nie można posiać tego czy tamtego bo ktoś w UE wymyślił że to szkodzi klimatowi lub cierpią zwierzęta , choć nie ma ku temu żadnych przesłanek . Najgorsze jest w tym że komisarz Wojciechowski pochodzi z partii rządzącej, a mimo to podpisał się pod tą ustawą . Polski rząd po to został wybrany, by zadbać w pierwszej kolejności o własnych obywateli , tak robią wszystkie kraje , jeżeli polski rząd nie zadba o Polaków to kto ma o nich zadbać ? Niemcy, a może Francuzi będą dbać o nasze interesy ?? .. kończę z pisaniem wożę obornik od rana, a teraz muszę zaorać , mam na to wszystko tylko 12 godzin i ani minuty dłużej ,szkoda by było stracić 2 stówki , będzie na " czystą i zagryche " ... A byłbym zapomniał , wkrótce ma wejść zakaz produkcji papieru toaletowego z drewna , tylko będzie można z bambusa, który oczywiście rośnie poza Europą i jest droższy niż nasze sosenki , tak więc czasy PRL wrócą i papier toaletowy będzie znów towarem luksusowym , dla mniej zamożnych będzie wersja papieru z liści, trawy i igliwia , trochę szorstka, ale 100 % eko ....
Zgłoś
user Rolnik 75 2023-03-29 12:18:44
Kowalczyk odwołał spotkania bo się boi że pospólstwo go rozedrze na strzępy .Oglądam TVP i doszedłem do wniosku że politycy PIS założyli białe kołnierzyki i stali się rasowymi politykami - Elitą ,która przestała szanować zwykłych ludzi i kłamie w żywe oczy . Ich szacunek dla człowieka widać obecnie w sytuacji kiedy rolnicy upomnieli się o swoje za te wieloletnie głosy oddawane przy urnie .Teraz jasno widać że PiS już nie jest wiarygodny . W ubiegłym roku okroili rolnicze emerytury , a teraz dobijają reszte wsi , na TVP nawet wzmianki o złej sytuacji rolników ! Mieszkam na wschodzie i powiem że dalej jadą pociągi z ukraińskim zbożem , a nawet jest tych składów więcej i dalej ciężrówki to zboże rozwożą po kraju , Rolnicy musicie ostro zaprotestować w całym kraju , bo za pół roku komornik wam zrobł żniwa ,potrzebna blokada ogólnopolska bo kryzys dosięgnie każdego .Musi nastąpić zdecydowany zryw chłopski w całym kraju ,a nie tylko Wschodzie i Szczecin .Jedyny tylko pozytyw to bliskie wybory , bo żadna partia nie powinna rządzić dłużej jak dwie kadencje / w polityce świętych nie ma !/
Zgłoś
user Syrop 2023-03-29 12:08:51
Pamiętacie jak w zeszłym roku Nasz prezydent wręcz płakał w ONZ że bez ukraińskiego zboża pół Afryki z głodu umrze ? A z głodu umrzemy teraz My mając spichlerze wypchane zbożem.
Zgłoś
user Jerzy Bąk 2023-03-29 11:43:11
A nasz premier w Kijowie zapowiedział finansowe wsparcie dla zwiększenia eksportu zboża z Ukrainy. Brak słów na tych sprzedawczyków.
Zgłoś
user oszukany rolnik 2023-03-29 11:20:14
Te ekoschematy w Polsce wymyślił rodzony brat Wojciechowskiego , to jak ma nie chwalić brata ? za same ekoschematy należy się pisiorom wypie........nie !
Zgłoś
user Syrop 2023-03-29 09:59:16
A czemu tak mało się mówi o wariacji jaką są ekoschematy , to idiotyzm. Sz.P komisarz Wojciechowski pięknie za rolnikami stawał rzekomo a teraz przy europejskim korycie firmuje takie głupoty , ucięli dopłaty żeby rolnicy skorzystali z ekoschematów. Chciałem z tego skorzystać, wyworze obornik cyk zdjęcie jest potem dziecko się pochorowało cztery godziny na izbie przyjęć i dziękuje bardzo ja już mam po ekoschematach na tej działce. O zbożu to już tylko załamać się można nie ma kija na tych łobuzów robią z Nami co chcą i się nie boją pewni że i tak ich wybierzemy.
Zgłoś
user Baran Półgłówek 2023-03-29 09:05:00
**,
Zgłoś
user Endriu 2023-03-29 08:52:06
Rząd PiS jest winien w 100% za sytuację na rynku zbóż. Rząd PiS jest winien inflacji, chaosu gospodarczego jak i braku węgla w 3/4 a Putin w 1/4. Cała UE najpierw zadbała o swoich obywateli a później wprowadzono sankcje. Ponadto czy to są amatorzy chyba tak jak widać po tym co robią. Przecież rząd ma ekspertów analityków doradców wywiad itp. to nie wiedzieli że będzie wojna i nie przygotowali się wcześniej ??? Amatorzy którzy myślą od wyborów do wyborów oraz kto z rodziny będzie na ciepłym i miękkim stołku w państwowej spółce za 100tys na miesiąc.
Zgłoś
user Amixx 2023-03-29 09:15:30
Oj tam widzimy dokładnie jak inne kraje w Europie zadbały o swoich na ulicach Paryża, Londynu, Berlina itd ale to zapewne wyrazy zadowolenia z ich rządów. Wmawianie ludziom, że mimo wojny wywołanej przez zbrodniarza putina i nie ma co ukrywać ogromnych kosztów z nią związanych, społeczeństwo tego nie odczuje a ludzie będą sobie żyć dalej dostatnio jest jak to mówi fur dojczland największym łajdactwem i czystą manipulacja stricte tylko na pożytek politycznej nagonki. Niestety brutalna rzeczywistość jest inna i nie unikniemy całkowicie skutków tego wszystkiego, nikt tego nie dokonał w Europie i na swiecie a to że nie jesteśmy jeszcze całkowicie na dnie to czyja zasługa bo na pewno nie UE ani V kolumny fur dojczlanda.
Zgłoś
user Przekeeek 2023-03-29 09:55:23
Co jakiś czas trafiam na komentarz Amixxa i większość zaczyna się od słów "oj tam..." żeby zamaskować jak bardzo źle jest. (Niedługo napisze: "oj tam, narzekacie, a w średniowieczu była pańszczyzna i powszechny głód, teraz pańszczyzny nie ma, a najeść do woli się możecie chlebem z ukraińskiego ziarna, więc czemu wam źle?. Później jak zawsze postraszy Tuskiem, że tamten to zjada małe dzieci i na pewno pańszczyznę przywróci jeśli obali panującego nam kniazia Jarosława Kurduplastego.
Zgłoś
user Amixx 2023-03-29 10:23:44
Oj tam średniowiecze , ludzie na poziomie nie używają tego typu farmazonów i przeciwnie niczego nie zamierzam maskować wręcz przeciwnie mówię otwarcie,że jeszcze ta wojna uderzy nas mocno również po kieszeni i oby tylko tak a ktoś kto twierdzi przeciwnie jest albo naiwny , cyniczny lub jest kompletnym ignorantem.
Zgłoś
user Endriu 2023-03-29 10:25:13
@Amixx dziś ropa naftowa jest tańsza niż przed wojna a cena ON jest blisko 8pln. Dziś węgiel na światowych rynkach jest w okolicy sprzed wojny a na PGG 2 tys/tonę. Ponadto i to jest ciekawe elektrownie kupują węgiel z kopalni oraz mają rezerwy tzw. zapasy oraz kontrakty wieloletnie także jakim cudem zdrożał prąd skoro kupują czy kupowali po 300-400 a detalista Kowalski miał po 850-1000. Rozumiem że brakło 6mln ton czyli tyle ile zwykli ludzie zuzywali czyli ten węgiel mógł zdrożeć. Także tutaj rząd też nas wykiwał. Na ropie na prądzie na inflacji, nowym ładzie, podatkach, zniszczyli mały polski biznes ,JDG a preferując koncerny i molochy biznesu. Nie bronią tych co ich karmią tylko grupy interesów.
Zgłoś
user Amixx 2023-03-29 11:05:11
Oj tam chyba ktoś tu dawno na Orlenie nie był , nie widzę sensu odnoszenia się do nieracjonalnych argumentów bonto przypomina jojczenie czemu w Polsce ciągle zarabiamy mniej niż Niemcy. Wpływ wojny na rynku zawsze jest ogromy a przecież Putin i jego poplecznicy robią wszystko by rynkami mocno bujać i chwiać tak łódka bo doskonale wiedzą jak wrażliwe na ekonomiczne szoku są bogatsze społeczeństwa zachodu. Rządy tych krajów w tym Polski mają się chwiać,tracić społeczne poparcie bo to jest na rękę Putinowi, to jest jego zemsta za pomoc zachodu a szczególnie Polski wobec UA i dlatego Polska jest na jego głównym celowniku. Zrobi wszystko by ten polski rząd odszedł a przeszedł inny jemu przychylny bo wtedy UA jest jego. Skoro ośmielił się wpływać na wybory nawet w USA to jego brudne macki sięgają też Polski i na pewno nie żałuję grosza na propagandę przeciwko obecnej władzy w Polsce i nie tylko w Polsce w całej UE ma swoich lobbystów, aktywistow klimatycznych, blogerów, influenserow , ludzi nie głupich ale wyrachowanych ,cynicznych,ludzi do kupienia za jego brudne i ubrukane krwia niewinnych ofiar ruble, którzy będą do skutku płuc na każdego kto przeszkadza w jego niecnych planach..
Zgłoś
user Endriu 2023-03-29 11:39:30
Amixx ale my nie mówimy o tym co zrobił Putin wczoraj bo wojna za kulisami trwa cały czas od dawien dawna. Mówimy o tym co rząd PiS zrobił źle teraz, a mógł nie popełnić tych błędów bo ma ku temu instrumenty w postaci ekspertów doradców i wywiadu. Nie zastawiajmy się Ukraina ciągle i tylko. Po prostu albo to są amatorzy albo cyniczni cwaniacy realizujący interesy kast kosztem społeczeństwa, które rzekomo utrzymuje darmozjadów. PO też w tv mówili że jest dobrze, gazety internet artyści wszyscy mówili że jest dobrze a przegrali. Teraz jest to samo z PiS jak się słucha TVP to aż trudno uwierzyć w inflację i tragedię polskiego biznesu, rolnictwa. 95% rządzących powinno najpierw przejść przez drogę pracy 7 lat za najniższą krajową pracując u kogoś na zasadach JDG. Wtedy by może rozumieli podstawy ekonomii i jak się gospodarzyć.
Zgłoś
user Amixx 2023-03-29 12:01:19
Oj tam mylisz się bardzo oczywiście że to co zrobił Putin miało , ma i jeszcze długo będzie mieć wpływ na nas choć robimy tak by skutki tego niwelować tylko każdy kraj w UE ma swoją specyfikę i dba o swoje interesy a zobacz UE szybciutko przepycha projekty i dyrektywy tak naprawdę mające ratować tylko niemiecka gospodarkę , tylko Polska sprzeciwiła się elektrykom , tylko Niemcy są przeciwni budowie w Polsce siłowni nuklearnych, czemu bo to jest sprzeczne z ich interesami a ekologia to tylko wygodny i chwytliwy pretekst. Zresztą co UE robi z Polską to jest po prostu nie tylko nam uwłaczające ale też mega nieodpowiedzialne żeby tak osłabiać kraj na pierwszej linii ognia putina bo oni ciągle nas tam traktują jako takie wygodne przedmurze dla ataków barbarzyńcow pokroju putina ze wschodu tylko nie zauważyli ,że sami dawno stali się tymi barbarzyńcami czyli od wieków to samo pogarda i cynizm zachodu a my za to płacimy ale ile jeszcze ,najgorsze ,że UE niczego tu nie zmieniła więc jest bezsensowna w tym aspekcie taka jaka ona jest teraz.
Zgłoś
user Przekeeek 2023-03-29 12:31:57
Amixx dodałeś cztery komentarze z rzędu zaczynające się od słów "oj tam..." - dogadałeś się z pisem, że będzie to Twój znak rozpoznawczy za propagandowy bełkot, za który mają zapłacić, czy co? Piszesz, że ludzie na poziomie.... A cały czas jak mantrę powtarzasz o skutkach wojny dla gospodarki światowej. Obudź się. Rynek już się do niej przyzwyczaił. Ceny surowców są jak przed wojną, a nasz mafijny rząd dalej nas okrada i opowiada bajki, że podwyżki są albo przez putina, albo przez UE
Zgłoś
user LubiePiwoxxx 2023-03-29 08:36:11
Trzeba odsunąć tę bandę od władzy , Bardziej dbają o Ukraińców niż o własnych obywateli , trzeba będzie na Konfederację głosować
Zgłoś
user argumeno 2023-03-29 08:14:27
Zaprosili na okrągły stół rolników, izby, eksporterów, skupy. Teraz podczas tego cyrku rzucą hasło, że to eksporterzy i skupowi ściągali ukraińskie zboże i będą liczyć na to, że przedstawiciele rolników zaczną się kłócić z nimi. Potem jak ten rycerz na koniu, zbawiciel narodu zaczną uspokajać skłócone strony i powiedzą, że mimo że rząd nie zawinił to pomoże rolnikom, da jałmużnę i ogłoszą wygraną. W wiadomościach ogłoszą, że wyrównali wszystkie straty rolnikom. NIE DOPUŚĆCIE DO TAKIEGO SCENARIUSZA!
Zgłoś
user oszukany rolnik 2023-03-29 07:57:51
Apeluję do rolników w całej Polsce aby się organizować w nieformalne grupy protestujące , musicie być przygotowani na protesty podczas przedwyborczych spędów pisowskich, podstawowa sprawa to wyposażyć się we własne NAGŁOŚNIENIE ! oni Wam mikrofonów nie dadzą ! będziecie stać pod ścianą i nikt Was nie usłyszy ! Na protesty trzeba jechać w żółtych kamizelkach , nie ważne co na nich jest napisane , ważne żeby było Was widać , wszystko trzeba filmować i wrzucać do sieci tak żeby to widziała cała Polska i Europa ,już dzisiaj myślcie jak będą wyglądały dożynki w waszej gminie , powiecie i województwie , Częstochowa ma być żółta !
Zgłoś
user Boryna 2023-03-29 07:16:49
"Po co oni odgrywają ten polityczny teatr? Dlaczego kłamią i przeinaczają, nie mówią prawdy, posługują się półprawdami?" Odpowiedź: Bo to jest PIS i oni tak funkcjonują.
Zgłoś
  • 1
  • 2