PARTNERZY PORTALU

Komentarze 32

user Rolnik 75 2023-04-19 12:31:54
W otoczeniu rolnika powstało mnóstwo różnej maści firm pasożytniczych , które robią interesy i czerpią kokosy z ciężkiej pracy rolnika . Rolnik został sprowadzony do roli parobka któremu pozwolono uprawiać ziemię ,wpojono chłopu że jest on właścicielem ziemskim i przekonano tym samym by dbał o tę własność , uprawiał czytaj odwalał najgorszą robotę , raz do roku coś sprzeda za grosze , a dalej grubą kasę zarobi na tym cały biznes żywnościowy , do tego państwo swoje w postaci różnuch podatków państwowe fabryki sprzedadzą drogie nawozy ,Orlen drogie paliwo inny biznes opryski ,maszyny . Dąży sie do powiękrzania gospodarstw , bo małe są nierentowne , a chodzi tylko o to by chłop miał dużo hektarów i harował na tych wszystkich pseudobiznesmenów dookoła niego , a i jeszcze by mu coś tam zostało bo inaczej nie zechce pracować - dlatego małe gospodarstwa upadaja bo tam rolnikowi nic już nie zostaje mimo że swoje produkty sprzeda i ktoś na nich zarobi _ przypominam że przez minione dziesięciolecia każdy areał przynosił właścicielom zyski i utrzymywały się całe rodziny , ale mniej było firm żerujących na rolniku .Przykład dopłaty , które niby rolnik otrzymuje pod butem Agencji rolnej , złoży wniosek to ma wszelakie kontrole ,taka siła nacisku ,bo jak coś podskoczysz to ci zabierzemy dopłaty , ale całą tę kasę zabiorą firmy od których trzeba zakupić np nawozy i jeszcze trzeba dołożyć dużo więcej , tak więc rolnikowi nic z dopłat nie zostaje , a wszelkie dochody zjadają koszty. Dlatego kiedy chłop ma 50 czy 100 ha to coś mu tam jeszcze zostanie by chciał pracować , a resztę zysów musi oddać państwu i przedsiębiorcom .A i do tego zdziwi się rolnik kiedy dostanie jesienią dopłaty , które w tym roku Polska ma na najniższym poziomie w Europie razem z Rumunią , ale to dopiero nastapi .
Zgłoś
user Nikita Bennet 2023-04-19 14:02:54
od mysy po cysorza każdy żyje z gospodarza, taka prawda choć ostatnie lata to śmiało wywalić połowę urzędników którzy tylko wymyślają coś o czym nie mają żadnego praktycznego pojęcia i biorą za to swoje pensje.
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 14:27:13
Oj tam ale nie trzeba być rolnikiem, ziemię można podzielić i sprzedać czy nawet wydzierżawić a głód ziemi jest i masz święty spokój ale jakoś tak się nie dzieje więc chyba wszyscy wola dokładać do tego biznesu bo co by rodzina powiedziała,sąsiedzi no i trzeba by zmienić profesje, podlegac szefowi więc odpada nawet jak się nie opłaci to trzymają się tej ziemi mocniej jak minister stołka i jojczą ale i tak jeszcze by ziemię brali więcej i więcej. Rolnicy nie wiedzieli i nie wiedzą co to bieda , ludzie w mieście nie kupują dzieciom nowych albo prawie nowych aut,nie budują wielkich domów ani nie kupują za gotówkę mieszkań od deweloperów ,to domeny rolników właśnie idzie do salonu samochodowego to wam powiedzą kto kupuje nowe auta za gotówkę,tylko rolnicy.
Zgłoś
user taki tam 2023-04-19 21:34:30
Amixx twojej głupocie nikt nie dorówna , ty tu już się popisywałeś swoimi kłamstwami może wystarczy przestać robić z siebie pajaca
Zgłoś
user stop glupocie 2023-04-19 12:00:26
Jednak prawienko i sprawiedliwienko.Polski rolnik się nie liczy tylko do głosowania go potrzeba i do roboty.Ukraina w stanie wojny eksportuje a Polska zamiast eksportować importuje.Jak tak dalej porzadzą to będziemy światowym magazynem.
Zgłoś
user no pasaran 2023-04-19 07:42:04
Napiszę tak po prostu, po ludzku ...Rolnicy nie wierzą "polskiemu " rządowi ( polskiemu jest w cudzysłowie ) nie wierzą zapewnieniom polityków, że oni martwią się losem rolnika, nie wierzą ministrowi rolnictwa , zbyt wiele razy zostali okłamani i robiona z nich balona nie wierzą rządowi który bardziej dba o interes UA niż interes RP ... Dziś rolnicy powiedziali dosyć gadania i dość już kłamstw ... czas na czyny , czas powiedzieć dość okradaniu chłopa przez spekulantów i mafię zbożowo - kurczakowo , dość nabijania kasy dla holdingów i oligarchów .... ....no pasaran !!!
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 08:01:44
Oj tam wierzą czy nie wierzą ale jakby nie wierzyli w 1400 zł to czy by siali nadal drogie nawozy , robili w polu a robią normalnie, jak co roku więc żadnej niewiary na wsi absolutnie nie widać wszyscy robią jakby świecie wierzyli w min 1400 zł za t. Tylko w miastach po parę ładnych niepotrzebnych w polu akurat ciągników blokuje okresowo ruch ale na wsi spokój i robota wrze..
Zgłoś
user JohnVejn6920 2023-04-19 08:47:29
Amixx to jak to jest że na Ukrainie wojna a zapowiadają że będą bardzo dobre płony bo jest prawie wszystko obsiane.A ty tu piszesz że w Polsce mają nie siać bo ceny może nie być.
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 09:15:36
Oj tam czyli potwierdzasz ,że rolnicy uwierzyli w 1400 zł chociaż żaden skup nie ma zamiaru tyle płacić iże nastąpi jakaś cudowna odmiana i znowu prosperita w gospodarce. Ogólnie wiara ,że ktoś wyda jakieś prawo , coś postanowi i to naprawi wszystko zło spowodowane przez wojnę ,nadal trwająca przecież jest mega naiwne ale kto zabroni wierzyć w desperacji w cokolwiek . W 39 r wielu Polaków wierzyli ,że Anglia i Francja nas obronią wojny nie będzie ,teraz ta sama bolesna lekcje odbiera UA. Tylko zakończenie tej wojny wielka porażka militarna rosji, sromotną klęska jest jedyną realna szansa na powrót do normalności a wszystko inne to zawracanie Wisły kijem , niepoważne i nieodpowiedzialne opowiesci i mrzonki czyli lepiej już wierzyć w krasnoludki.
Zgłoś
user no pasaran 2023-04-19 09:42:01
Amix nie drap się po nie swoich jajach... , rolnicy pracują na polach bo pole musi zostać zasiane , bez względu co tam gadają w Warszawie czy wymyślili w Brukseli .....UA nie wygra tej wojny, bo nie ma takiego potencjału ludzkiego , zresztą na przegraną Rosji nie pozwolą Chiny , ta wojna nie skończy się szybko i tylko ty wierzysz w bajki co ci opowiada propaganda w tv czy internecie ..
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 09:59:43
Oj tam niby nieważne co w Warszawie mówią, nieważne ,że ziarno mega tanie zrobiło się w w kilka tyg. ważne tylko, że ktoś w Warszawy powiedział ,że polski chłop dostanie te swoje wyśnione 1400 zł tylko nie powiedzieli kiedy i kto tyle zapłaci oraz na jakich warunkach ale chłopy już z radościa i nadzieja wsiedli na traktory , zasypali rozsiewacze drogim nawozem do pełna i hajda w pole bo trzeba wyprodukować jeszcze więcej ziarna bo wiadomo wtedy więcej dopłaty dadzą. Wojna nie ważna bo daleko i na nic nie ma wpływu.Jasne wojna nie ma wpływu ,dadzą dopłatę i niech się dalej toczy byle nie u nas, byle nasza wiocha i czacha spokojna,nasz zaścianek , mój fyrtel nieszczęścia tego świata omijały bo dalej już polskiego chłopa nigdy nic nie interesowało i nie interesuje ,nawet Solidarność RI musieli im zakładać ludzie z miasta i nadal w tym mentalnym zaścianku polski chłop jak tkwił tak tkwi tylko teraz pobudka może być duuużo boleśniejsza.
Zgłoś
user no pasaran 2023-04-19 10:22:26
Ależ dobroduszny amixie , zupełnie nie rozumiem dlaczego jeszcze nie jesteś na ukraińskim froncie ? Dlaczego siedzisz sobie wygodnie przy laptopie, popijasz kawkę i pałaszujesz ciasto , łatwo ci przychodzi krytyka tych którzy żywią
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 10:57:57
Oj tam.krytka boli tylko tych co na nią zasługują a front sam do nas przyjdzie jak zachód dalej będzie pomagał UA tylko retorycznie a nie militarnie. Tylko głupiec nie rozumie tego ,że tej wojny nie da się ugadac, zagadać ,odsunąć poufnymi ukladzikami a takie myślenie doprowadzi całą Europę do kompletej zapaści i chaosu jeśli wszystko inne nie zostanie odłożone na bok by wygrać z putinem. Niestety nawet milion paneli i wiatraków nie uchroni nas przed wojna, natomiast milion dział ,rakiet, czołgów samolotów i pocisków może to zrobić ale UE jeszcze na to nie wpadla.
Zgłoś
user lutek 2023-04-19 11:18:12
Amixx, twoje spojrzenie na rolnictwo jest beznadziejnie schematyczne. Wszystkich pakujesz do jednej szufladki. Nie każdy rolnik na wsi myśli, że nie przeżyje bez dopłat i socjali wszelakich. One często burzą wolny rynek zawyżając ceny. W rolnictwie potrzeba przede wszystkim stabilizacji, ale nie przez kolejne socjale.
Zgłoś
user no pasaran 2023-04-19 11:19:44
Jedynym głupcem jesteś ty amix ( tylko się nie obraź za dosadność ) UE nie ma żadnych czołgów, bomb, ani samolotów , jeżeli już to NATO ....tej wojny nie uda się wygrać militarnie żadnej ze stron , Rosja ma za sobą Chiny, UA ma USA , tak więc konflikt można rozstrzygnąć jedynie na drodze negocjacji i kompromisu , nie ma też co marzyć by Ukraina odzyskała Krym , najpewniej będzie wyznaczona linia demarkacyjna tak jak między Koreą północną,a południową ....to jest najbardziej realny scenariusz, a nie twoje bajki o bombardowaniu Ruskich miast .. .
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 12:22:50
Oj tam oczywiście UE to sojusz militarny a NATO pacyfistyczny i żadnej linii demarkacyjnej na UA nie będzie bo to nie jest wojna domowa chyba ,że rosja chce zostać druga korea płn do czego na dobrej drodze jest . Jeśli UE chce przetrwać to musi się zaangażować w ta wojnę i doprowadzic do przegranej rosji ale najpierw to UE musi się mocno zmienić i przywrócić rządy ludzi rozsądnych, nakierowanych na dobro ludzi a nie walkę o klimat a odsunąć od władzy lewackich ekooszolomow i ruskich lobbystów, często to pewnie te same osoby.
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 12:45:00
Oj tam ale na jaka poważna stabilizację można liczyć bez zakończenia wojny, na żadna , będzie tylko jeden wielki chaos i ratowanie gospodarki jak w pandemię przez dopłaty,dotacje i ulgi na koszt państwa. Opowieści o nie liczeniu na dopłaty wśród rolnikow muszą budzić uśmiech bo nie ma chyba drugiej tak przywykłem do dopłat grupy społecznej. Ewentualnie dopłatami nie przejmują się tacy co mają układy gwarantujące im zbyt zawsze każdej produkcji a cała reszta jest na łasce i niełasce pośredników,skupikow i dopłat
Zgłoś
user no pasaran 2023-04-19 15:04:50
Amix nie sraj ogniem .... zmieszales różne tematy , wojnę , ekologię UE , panele i wiatraki ( co kurczak ma do wiatraka ? ) Nie wiem kto ma walczyć przeciw Rosji ? Czy Francja ( w której trwają protesty ) z macronen , który niedawno odwiedził Chiny i kłaniał się w pas dla Ping - Ponga , czy socjalista Olafek , który też bił już wcześniej pokłony dla Mao Kakao....daj spokój człowieku i zejdź na ziemię ...
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 15:23:45
Oj tam akurat francja ma długie i niezbyt chwalebne tradycje kolonialne, dawania gwarancji pokoju innym krajom a w udawaniu ,że wojny nie ma jest wręcz mistrzem. To jej sieci handlowe LM i A a nie najdłużej nie wycofują się z rynku rosyjskiego. Paryż miał wielkie ambicje ale bratnia współpraca z berlinem pogrążyła go kompletnie i kto wie czy tym razem zoldaki putina nie będą faktycznie poić koni w Sekwanie. Punkt kulminacyjny tej wojny zbliża się nieubłaganie i jeśli szala zwycięstwa nie przechyli się na korzyść UA to wszyscy za to słono zapłacimy nie raz a długimi latami będziemy pogrążeni bezprecedensowym kryzysie a UE po prostu się rozpadnie chyba ,że znowu Ameryka ja uratuje tylko pytanie czy taka UE warto jeszcze ratować kosztem tysięcy ofiar ,może to musi upaść skoro wszyscy tam czyli w starej UE już kompletnie upadli na głowę i sprzedali się putinowi.
Zgłoś
user no pasaran 2023-04-19 16:52:53
Amix ty masza Wernyhoro ....twoje przepowiednie się nie spełnią , zresztą już słyszeliśmy je wcześniej , wojna będzie nierozstrzygnięta i każdy zostanie tam gdzie jest obecnie .... ten konflikt będzie się tlił z większą lub mniejszą intensywnością bo Rosja uważa UA za zbuntowaną republikę tak Chiny Tajwan ....
Zgłoś
user Oleksandr Belash 2023-04-19 17:10:56
Zapewne należysz do tej kategorii ludzi, którzy na początku wojny wierzyli, że Ukraina upadnie w ciągu tygodnia. Czyż nie?
Zgłoś
user Amixx 2023-04-19 18:18:54
Oj tamtego typu narracja jest właśnie spowodowana tym , że nie zna się historii bo kto by się tam jej chciał uczyć skoro z ministra edukacji robi się czarnego luda i obrzydza się młodzieży wszystko co powie w każdym aspekcie bo dla tzw. mainstrimu młodzież ma mieć wiedzę od lewackich guru z tik toka, twitera ,instagramu i gardzić tymi co chcą dotrzeć do źródeł prawdy i ją światu opowiadać gdyż to dla maistrimu byłoby bardzo niebezpieczne..
Zgłoś
user Vicee 2023-04-19 02:12:09
Solskyi Mykola: 2007- współzałożyciel Ukrainian Agrarian Holding; gdyby ktoś pytał czyje interesy reprezentuje
Zgłoś
user Oleksandr Belash 2023-04-19 09:18:05
Zresztą jest ministrem wyspecjalizowanym, zna branżę rolniczą od podszewki
Zgłoś
user mlody12345 2023-04-18 23:30:04
No to chyba czas je zablokować znów 😎
Zgłoś
user Artix 2023-04-18 20:38:08
Może ja i głupi chłop jestem, ale niech ktoś mi wyjaśni. My musimy wyeksportować do żniw przez porty zboże w ilości ok 4 mln ton. Gdzie tu jeszcze jest miejsce na ukarińskie? Nasze moce eksportowe to 10 mln za rok.
Zgłoś
user Oleksandr Belash 2023-04-18 23:52:59
Mam pytanie. Dlaczego do tej pory nie został wyeksportowany?
Zgłoś
user Oleksandr Belash 2023-04-19 00:08:58
I jeszcze jedno pytanie. Bez żadnych sentymentów. Po prostu praktyczne. Wyobraźmy sobie, że w Polsce trwa wojna, Polska została zaatakowana przez agresora. Geograficznie masz inną historię, ale nie mniej. Część Polski zaczyna eksportować na rynek niemiecki, Niemcy po chwili mówią dość, Polacy obniżyli nam ceny na rynku, nasz niemiecki producent nie może sprzedawać własnego produktu po konkurencyjnej cenie. Polacy mówią, no cóż, nie zrozumiemy, że nasz tańszy polski produkt był kupowany przez wasze niemieckie firmy i sprzedawany dalej, a także produkowano z niego finalny produkt po niższych kosztach na rynek niemiecki. Zgadzamy się, że rynek niemiecki jest dla nas zamknięty. Ale przynajmniej tranzyt przez terytorium Niemiec do innych krajów. Niemcy mówią - nie, zapomnij, niemiecka granica jest dla ciebie zamknięta, rób co chcesz, żyj jak chcesz, poza tym nie obchodzą nas prawa rynku i prawa ekonomii.
Zgłoś
user Oleksandr Belash 2023-04-19 00:12:33
A także chcę napisać swoje przemyślenia, które reprezentują myśli naszych ukraińskich rolników-eksporterów i handlowców, ale nie mogę opublikować mojej wiadomości. Mogę skomentować Twoją wiadomość, ale nie mogę opublikować osobnego komentarza, nie pozwala na to, nie publikuje.
Zgłoś
user Artix 2023-04-19 07:08:15
My już tyle przejęliśmy, że się tym dławimy. Więc nie wyskakuj tu z jakimiś Niemcami.
Zgłoś
user argumeno 2023-04-19 10:27:01
@oleksandr belash odpowiem ci bez żadnych sentymentow. Nie porównuj polskiego jakościowego zboża z ukraińskim produkowanym bez zachowania europejskich norm jakościowych. Przypominam, że polscy rolnicy identycznie jak niemieccy rolnicy produkują wg zasad unijnych. Ukraina ma wolną amerykankę. Cena za pszenicę czy rzepak w Niemczech jest na podobnym poziomie. Ukraina ze względu na tanią produkcję zaniża ceny na polskim rynku. Ponadto nie przesadzaj z tymi ukraińskimi rolnikami bo każdy wie, że pchają do Polski ziarno wielkie agroholdingi. Jeżeli chcesz sprzedawać ziarno na polski rynek to przestrzegaj europejskich norm produkcyjnych. Co do tranzytu to odpal Wikipedię i przeczytaj na czym to polega i jeszcze regułkę importu, eksportu wklep w wyszukiwarkę i poczytaj sobie. Wtedy sobie odpowiedz czy polscy rolnicy mają rację, że się denerwują.
Zgłoś
user Tadeusz Agaf 2023-04-18 20:25:27
Nóż k..wa jeszcze nie zablokowali a już odblokowują pisałem chyba w poniedziałek pod którymś artykułem żebyście nie wierzyli w słowa pisu to zostałem zkrytykowany a tu proszę mało tego miało być 1400 do tony ale to w niedzielę ale we wtorek już mówią że to będzie do ha
Zgłoś