PARTNERZY PORTALU

Komentarze 19

user Krzak 2023-04-24 09:19:24
Unia to jest kto? Przecież jest parlament europejski, są przedstawiciele każdego kraju w tym Polski wybrani przez obywateli. Nasuwa się pytanie po co oni tam siedzą i za co biorą kasę (z naszych podatków)? Przecież w komisjach są też ,,nasi" przedstawiciele i co na wszystko się zgadzają? Przecież po to zostali wybrani aby reprezentować interesy obywateli i jak są skuteczni? To nie Unia jest winna TYLKO NASI EURO PARLAMENTARZYŚCI, nasuwa się wniosek, że są to durnie i darmozjady!
Zgłoś
user Rafi77 2023-04-22 12:57:08
Robią wszystko żeby ludzie zmienili piece na ekologiczne,tylko nie pomyślą że większość ludzi nie stać na wymianę pieca na coś innego. Chcą żeby wszyscy powymieniali to niech dadzą na wszystko kasę.W sklepach coraz drożej i jeszcze wymyślili kolejny wydatek. Polityków na to stać to mogą sobie wymieniać ,ale zwykłego szaraka na to nie stać,ale oni mają to gdzieś.
Zgłoś
user Kon Wn 2023-04-21 17:36:31
W artykule jest drobny błąd w obliczeniach. Z tony węgla emituje się około 2,5 tony CO2 więc jeśli gospodarstwo spali 6 ton węgla wyemituje około 15 ton CO2. 15 x 45 euro to będzie 675 euro. Po obecnym kursie 4.6 zapłacimy ponad 3100 ekopodatku. Oby taka Unia zdechła śmiercią naturalną...
Zgłoś
user Sprzedawca PV 2023-04-21 20:26:35
Samo to liczyłeś, czy ktoś ci pomagał? Przyjmijmy 2,5 tony, a tak dokładnie, to 3,66.
Zgłoś
user digi05 2023-05-10 20:55:00
Może najpierw napiszecie równanie spalania tego węgla co? Węgiel kamienny nie ulega spaleniu w całości, poza tym nie jest czystym węglem, nie można liczyć masy pierwiastka C odpowiadającej wadze surowca czyli węgla kamiennego. W zależności od sprawności procesu będą się te liczby różnić. Jedno jest natomiast pewne. Twoja liczba SprzedawcaPV jest kompletnie nierealna w rzeczywistości, a jego dotyczy sprawności, który nie uzyskuje przeciętny użytkownik kotła węglowego. To jest zadanie z chemii dla I klasy liceum ogólniaka sprzed reformy w 1999/2000 roku. Jego liczba jest bliższa rzeczywistości. Sprawność procesu rzędu 80 procent to jest ponad 2,5 tony CO2. W każdym razie można przyjąć że wszytko ponad to są z sufitu liczby!!
Zgłoś
user Jaros 2023-04-21 13:24:34
trza tę Łunie rozmotować, bo to imbecyle, tepe jak barany
Zgłoś
user Amixx 2023-04-21 13:59:31
Oj tam zależy co rozumieć przez rozmontować, problem główny w tym ,że dzisiejsza UE jest kompletnie niepraworzadna a większość jej organów nie ma żadnego umocowania demokratycznego. Plaga UE jest również lobbing w tej chwili najmocniejszy ze strony Niemiec,które zaxwszelka cenę chcą wspierać swoją gospodarkę kosztem innych krajów oraz lewackich ekooszolomow, my możemy jedynie głosować na europoslow i musimy ich wybierać bardzo mądrze bo jak się okazuje to tam tworzone jest nasze prawo. W tym kontekście aż włosy na głowie stają przez jaka większość w PE dziś to prawo jest stanowione i mamy tego efekty i będziemy płacić niezależnie czy mieszkamy na wsi czy w mieście jak widać jeszcze więcej.i końca nie widać. W każdym razie powoli ujawniają się wizję i idee jakie dziś przyświecają rządzącym w UE i nie są to dobre perspektywy dla nas obywateli UE
Zgłoś
user Krzak 2023-04-24 09:21:43
Założenia Unii europejskiej są dobre, może trzeba pogonić tych naszych darmozjadów co tam siedzą i tylko patrzą na kasę!
Zgłoś
user Adam Pera 2023-04-21 11:40:49
W kwestii formalnej od kiedy gaz jest paliwem stałym? W szkole uczono nas, że węgiel, koks i drewno jest paliwem stałym. Teraz drewno już nie jest paliwem stałym i jest odnawialne a gaz z biogazowni to już nie jest odnawialny? Pompy ciepła zasilane energią z sieci energetycznej są rzekomo OK? Na dzień dzisiejszy tj 21-04-2023 ponad 40 % energii produkowanej w Polsce pochodzi z węgla kamiennego i ponad 20% z węgla brunatnego czyli ponad 60% prądu w gniazdku pochodzi z paliw kopalnych i to jest OK? A gaz czy olej już nie? To teraz wszyscy rzucą się na pompy a inne przepisy unijne mówią o ograniczeniach w stosowaniu urządzeń typu pompa ciepła / klimatyzacja z tzw. F gazami. Za 3 lata wprowadzą być może zakaz pomp i co wtedy? Ognisko i szałas? A może tylko prąd z Chin będzie ekologiczny. Gdzie jest problem? Czy ktoś źle tłumaczy z angielskiego czy raczej nie czyta ze zrozumieniem przepisów unijnych? Jedno rozporządzenie drugiemu zaprzecza ale nikt z decydentów nie zastanowi się nad tym? Tylko ślepo idziemy "na przód".
Zgłoś
user Sprzedawca PV 2023-04-21 12:01:22
"Gdzie jest problem?" - w twojej niewiedzy. Po pierwsze, nie będzie zakazu używania PC z F gazami, tylko zakaz ich instalowania. Po drugie - za emisję CO2 z prądu już teraz płacisz kary w cenie prądu, za smrodzenie węglem - nie. Po trzecie, jesienią zeszłego roku 60% użytkowników PC miało instalację PV (prawda - ten współczynnik spada). Większość z nich produkowała więcej prądu, niż zużywała, więc o emisyjność prądu do zasilania PC nie martwiłbym się. Podobnie jak o całą emisyjnośc - wg brukselskich geniuszy uratujemy klimat... Wg mnie - nie. Za to możemy poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, eliminując węgiel z ogrzewania.
Zgłoś
user Amixx 2023-04-21 14:20:32
Oj tam tzw.poprawa jakości powietrza nie jest warta tak ogromnego opodatkowania i obciążenia ludzi , nie da się też wszędzie zamontować PC nie tylko z powodów finansowych więc to czysta utopia. Oczywiście spalanie węgla jest brudne i nie poprawia niczyjego zdrowia ale bez przesady , nie można z takich powodów szykanować jego użytkowników. A przecież mało tego niektóre miasta zakazały palenia nawet drewnem w kominku no to już kuriozum kompletne no ale dostaliśmy czasów gdy przy prognozie pogody pojawia się komunikat o jakości powietrza w tonie takim jakby rzeczone miasto miało się wstydzić, że jest żółtym lub czerwonym punktem. Ogólnie większość działań tzw. proekologicznych typu sortowanie odpadów to jedna wielka lipa i pretekst do podnoszenia opłat tak samo jak ostatnio niesłychanie lansowane bezużyteczne OZE.
Zgłoś
user Henryk Krasoń 2023-04-20 22:12:58
Przepraszam, a kto zapłaci rolnikom za to że drzewa z ich lasów pochłaniają CO2. Przecież ktoś kto ma las wychodzi na zero lub powinien dostać jakieś pieniądze za to że jego drzewa pochłaniają CO2.
Zgłoś
user Sprzedawca PV 2023-04-20 21:44:25
O 10 lat za późno, jeszcze 4 sezony syfiarze będą spalać węgiel i zatruwać okolicę. Syfiarzy muszę zmartwić - 1 tona węgla to 3,6 tony CO2. Te 6 ton i 270 euro są wziete z sufitu. Syfiarz spalający 3 t węgla emituje prawie 11 t CO2, za co przy dzisiejszych cenach uprawnień zapłaci ok. 1000 euro więcej, a nie 270. Nie idzie brudasom przemówić do rozumu, trzeba więc do kieszeni, jak za tonę węgla zapłaci +300 euro tylko z tytułu emisji CO2, może coś zrozumie.
Zgłoś
user Tomasz Wiewiórka 2023-04-20 22:25:02
co za burak.
Zgłoś
user Endriu 2023-04-21 01:27:37
A co co mają pompy ciepła to nie emitują CO2?? No bezpośrednio to nie ale pośrednio już tak, bo prąd w Polsce jest głównie z węgla i gazu. Także z tym CO2 to jest takie zaklinanie rzeczywistości. Dodam, że kiedyś w Warszawie przed II wojna światowa palono tylko węglem i nie było smogu ani s
Zgłoś
user Sprzedawca PV 2023-04-21 10:02:36
@Wiewióra - umówmy się, ze jeśli masz jakiś problem, to jet to TWÓJ problem, nie mój. Niemniej dzięki za odpowiedź, widzę, że wysiliłeś cały swój intelekt. @ Endriu - ilosci CO2 przedstawiłem tylko w kontekście wyliczenia dodatkowych kosztów, jakie węglowi syfiarze poniosą. Pompa ciepła nie ma tu nic do tego, obecnie większość użytkowników PC posiada instalację PV i produkuje więcej prądu, niż zużywa, więc tu raczej bilans na zero. Miałem na myśli głównie trujący syf, który leci z kominów i którego wpływ na zdrowie Polaków jest zbadany (w tym rodzin i sąsiadów tych bezmyślnych syfiarzy).
Zgłoś
user Kon Wn 2023-04-21 19:01:21
Mam dom zbudowany przez rodziców. Przez lata go modernizowaliśmy w miarę naszych mozliwości. Dziś jest docieplony styropianem, sufity wyłozone wełną, okna i drzwi w miarę nowe. Dwa lata temu wymieniłem rury i kaloryfery. Wszystko to zajęło lata i wymagało pomocy rodziców czyli było wykonane z czterech dochodów. I co ja mam teraz zrobić? Żyjemy z żoną pracując w handlu za nieco ponad najniższą krajową. Pompa ciepła z fotowoltaiką i ogrzewanie podłogowe dla naszego domu kosztowało by mniejwiecej 100-120 tys. Dla nas to abstrakcja. Spłacali byśmy to dekady i to tylko pod warunkiem bezawaryjności. Dla Ciebie jestem brudasem a ja tylko chce żyć. Spałam tonę węgla rocznie a resztę nadrabiam drewnem. Dzięki takim jak Ty i dodatkowym podatkom tacy jak ja będą na skraju ubóstwa.
Zgłoś
user Sprzedawca PV 2023-04-21 20:25:25
@Kon Wn - ale to, że robisz syf i zatruwasz sąsiadom zdrowie i życie, już cię nie interesuje? Albo swoje dzieci? A jak córka/synowa albo żona czy sąsiadka poroni dzięki wyziewom z twojego komina lub urodzi upośledzone dziecko to pewnie będzie moja wina? Albo Tuska? Przemawia przez ciebie ciemnota i zacofanie. Brak pieniędzy nie upoważnie cię do mordowania czy rabunku, tak samo do trucia innych. Czy polskie imbecyle to w końcu zrozumieją? PV + PC to 60-80 tys., a nie wartości, które podajesz. Część tego dostaniesz w formie dotacji. Teraz to musztarda po obiedzie, bo system rozliczeń PV nie sprawdzi się, ale w starym systemie miałbyś darmowe ogrzewanie. Tylko należało o tym myśleć 2 lata temu, a nie dzisiaj.
Zgłoś
user digi05 2023-05-10 21:03:44
Przemyśl sobie jakie liczby przyjmujesz do obliczeń. I klasa szkoły średniej. Z księżyca i sufitu masz obliczenia. A to znaczy, że masz braki z chemii na poziomie szkoły średniej.? Skończ roić.2,5t/CO2/ 1000kg węgla to jest max. realne w kotłowni. P.S Twoja pompka działa na jakiejś innej energii jak z wungla? To jakieś inne emisje są?
Zgłoś