PARTNERZY PORTALU

Komentarze 10

user Annika 2023-04-26 14:34:22
Dziękuję za ciekawy artykuł. Jednak pytanie, które nasuwa mi się na myśl to .... Dlaczego rolnicy w Polsce nie sprzedawali jesienią, kiedy rozwój był widoczny dla wielu ?
Zgłoś
user Andrzej 2023-04-25 15:12:09
Kaczyński kupił głosy wyborców za ich kasę.
Zgłoś
user Arturo 2023-04-25 06:33:21
W ten oto sposób PiS skutecznie jednoczy wieś przeciwko sobie, na swoje nieszczęście zainteresowali polityką nowych ludzi.
Zgłoś
user Michal06 2023-04-24 20:36:43
Te wszystkie dopłaty co obiecali do każdego zboża do nawozów do paliwa to wszystko tylko dobrze brzmi a w rzeczywistości jeden wielki kit żeby wyeliminować jak najwięcej rolników bo celowo wprowadza się progi sprzedaży ziarna do 14 kwietnia tylko pszenica i kukurydzą i różne stawki zależne od województw i od 14 kwietnia pozostałe zboża i podobne zróżnicowanie kwotowe następną kwestią są dopłaty do nawozów niema jeszcze potwierdzenia czy RSM się będzie łapał ,jeśli chodzi o mocznik to tylko z inhibitorem ureazy celowe działanie ci co stosują mocznik bez do oprysków dolistnych nie złapią się następną kwestią jest dopłata do paliwa mogą tylko 1,46 zł na wyższą kwotę muszą występować do UE o zgodę także ładnie to brzmi ale to wszystko to jeden wielki blef ,a bym zapomniał z 1 ha dopłata jak ktoś się załapie tylko do 3,3 t także przeanalizujcie i przeliczcie prawda jest taka a nie inna że nas rolników mają głęboko wiadomo gdzie.
Zgłoś
user sansui 2023-04-24 15:45:58
Ja tylko się pytam czy rolnicy którzy sprzedali zboże w marcu i do połowy kwietnia dostali takie "olbrzymie"pieniądze że już im się dopłata nie należy?
Zgłoś
user Amixx 2023-04-24 15:04:50
Oj tam co do ziarna z UA to jest tak ,że żaden rolnik go nie widział , ani skup poza tymi co szybko to sprowadzili, przerobili na mąkę , pasze lub co innego i teraz to ziarno to nie ziarno tylko produkty z niego wytworzone . Przed poprzednimi żniwami wszyscy zastanawiali się tylko jaka cena będzie i była dobra a przed tymi większość będzie się zastanawiać czy kombajn w ogóle odpalać bo nie tylko ceny dobrej ale nawet popytu nie będzie chyba ,że znowu jakieś dopłaty do skupu wprowadza . Ta sytuacja jest nierozwiązywalne bo ograniczeń nie wprowadza a UA ma póki co mo co eksportować tylko nie ma gdzie poza Polską i Rumunia chyba ,że UA do żniw uda się odbić południe ze strategicznym Krymem.
Zgłoś
user Angelo 2023-04-24 14:28:09
Pięknie redaktor to opisał, najbliższe decyzje rządzących by trochę rozładować emocje siedzące w rolnikach to natychmiastowa dymisja Morawieckiego bo to on był głównym prowodylem otwarcia granic a teraz ma jeszcze czelność występować przed kamerami i obiecywać rolnikom Bóg wie co i kłamać że tylko oni są obrońcami wsi, aż człowiek ma ochotę telewizor wyrzucić jak na niego patrzy, sam się prosi o to Ukraińskie jajko, a następnie dymisja komisarza Wojciechowskiego bo bagatelizował całą sprawę uspokajał jak siedział już po uszy w szambie.
Zgłoś
user Angelo 2023-04-24 14:33:17
Przepraszam za literówkę pięknie redaktor to opisała.
Zgłoś
user no pasaran 2023-04-24 14:09:05
Dosłownie za parę dni będzie kolejna rocznica katastrofy w Czarnobylu , która odcisnęła piętno na moimi pokoleniu ... Ówczesne władze ukrywały fakt o awarii i skażeniu ogromnych obszarów , nie mogły przecież przyznać się że oto coś w ZSRR mogło się popsuć , to było niedopuszczalne. Tak więc ludzie żyli jakby nigdy nic , korzystali z ładnej pogody, a tłumy szli z dziećmi w pochodach 1 majowych .....ja oczywiście nie porównuje katastrofy Czarnobylskiej z aferą zbożowa , ale faktem jest , że rządzą nami mało lepsi włodarze, którzy kręcą, ukrywają własną niekompetencję i działania na szkodę państwa polskiego , ta władza ( PiS ) przecież również jest nieomylna, a pierwszy sekretarz z Żoliborza wie wszystko najlepiej i nie potrzebuje doradców , a o pewnych sprawach dowiadujemy z dużym opóźnieniem i tu nawet żaden "płyn Lugola" nie poradzi , bo jest już na to za późno ..... muszę też pogratulować pani redaktor artykułu, napisany z dużym wyczuciem tematu , dobrze dobrane słowa i niezwykle starannie opracowany tekst ( to naprawdę widać ) GRATULUJĘ .
Zgłoś
user Kristof nl 2023-04-24 11:59:35
cukier przyjechal z ukrainy po 2 zl to dlaczego w sklepie jest po 6???? przeciez mozna go dalej sprzedac na zachod i niezle zarobic!
Zgłoś