PARTNERZY PORTALU

Komentarze 9

user stop glupocie 2023-05-04 20:10:51
Obecne rządy fundują nam terapie szokową jak balcerek,widać nauka nie poszła w las.Ale jak brzmiał klasyk" Balce......icz musi odejść ".za te ceny zbóż to samo was czeka.
Zgłoś
user Amixx 2023-05-04 22:40:00
Oj tam szczwany manipulancie ale za balcerka rolnicy potracili całą kasę uzbieraną przez lata ciężkiej pracy a nie jakąś część z jednego sezonu- sprawy zupełnie nie porównywalne
Zgłoś
user farmerek 2023-05-04 07:22:58
Na czym te pisiury chca debatować skoro zgodzili sie na otwarcie granicy z ukraina na kolejny rok ?? Po co teraz debatować jak kołchoz UE zrobi co zechce po wydaniu zgody na zniesienie ceł na kolejny rok to teraz UE będzie decydować czy przywozić lub nie . Była szansa by po prostu nie zgodzić się na hucpę w kolejnym roku ale kolega Morawieckiego z Cedrobu nie mógł by zarobić parę szekli na imporcie z ukrainy wiec zgodzono sie na przywóz wszystkich towarów do UE z ukrainy . Nd czym teraz chcecie debatować ??? jak teraz to od wyrobników kołchozowych w UE będzie decyzja czy dać zielone światło dla zbóż czy zablokować . Teraz to na debacie w sejmie Telepalus będzie sie gapił w telefon , Bartosik wyjdzie na mównice i powie że problemu nie ma , Gębicka zatańczy z Kowalskim w kole gospodyń , Kowalczyk będzie się z tego śmiał bo w nagrodę dostał wyższy stołek w rządzie i czuje się jak sołtys "wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada " . Po wyrażeniu zgody na otwarcie granicy to wy w tym okrągłym cyrku to możecie co najwyżej shpw zrobić dla gapiów bo decyzyjność oddaliście UE .
Zgłoś
user Tadeusz Agaf 2023-05-03 13:11:45
Ajak limit wykorzystałem w wniosku z lutego?
Zgłoś
user Nikita Bennet 2023-05-03 15:52:37
właśnie też się zastanawiam -pewnie zwiększą jednorazowo w rozporządzeniu kwotę do 2 pln i tyle. Oznaczałoby to że trzeba kupić po prostu jeszcze raz tyle paliwa co w poprzednim wniosku aby dostać zwrot i napędzi to zyski orlenu bo ludzie albo kupią w zapas albo ogarną faktury.
Zgłoś
user stop glupocie 2023-05-03 10:38:58
Żeby tylko po tym zwiększeniu zwrotu nie podwyższono dwukrotnie na stacji,stary model jak z vatem.
Zgłoś
user Angelo 2023-05-03 08:09:07
Jeszcze jedna uwaga dla rządzących przy zwrocie akcyzy powinna być brana pod uwagę faktura VAT od minimum 100l ON, niższe nie powinny byc rozliczane, wtedy wykluczamy tych okolo milion pseudo-rolników którzy pola na oczy nie widzą a otrzymują zwrot akcyzy,dodatkowo ułatwiamy pracę urzędnikom w gminach. Sto litrów do osobówki taki nie zatankuje, będzie musiał się bawić z kanistrami więc niejeden sobie odpuści.
Zgłoś
user Nikita Bennet 2023-05-03 13:37:24
nie jesteśmy od ułatwiania pracy urzędnikom gminy. To po pierwsze. Po drugie u mnie np paliwo kupuję do zbiornika 2,5tys litrów i tankuję na stacji paliw normalnie do aut bo z nich też korzystam w celu prowadzenia gospodarstwa. Tankuję też tam benzynę bo też używam jej w rolnictwie. Dostaję ze to miesięcznie fakturę VAT zbiorczą gdzie czasem jest 50 litrów a czasem 200 diesla i głupotą jest nie rozliczać tych faktur przy zwrocie akcyzy. 2 Sprawa -faktury zawsze idzie załatwić. 3 sprawa - kupiłeś zbiornik a chcesz wykluczyć tych co jeszcze nie kupili bo na stacjach do ilu litrów możesz zatankować legalnie w bańki i wziąć autem zawieźć do gospodarstwa?
Zgłoś
user Angelo 2023-05-03 07:56:45
Jak w poprzednim roku paliwo przekraczało 8zł to wypłacili nam teraz w kwietniu zwrot akcyzy za tamten okres 1,1zł, teraz gdy paliwo tanieje to będą wyjątkowo, są wybory wypłacać 2zł, dużo rolników wykorzystało już swój limit, robili zapsy w obawie wzrostu cen przed podwyżką vatu 1 stycznia i na oczy nie zobaczy tych dwóch złotych, chcecie pomóc to wyrównjcie do tych 2zł za drugą połowę poprzedniego roku gdy ceny były kosmiczne a obajtek celowo jeszcze je zawyżał by po wyjściu wyższego vatu cena paliw nie wzrosła, gdzie są izby i inne orgnizacje rolnicze by o to zawalczyły, jak pisiory nie mają pieniędzy to niech zrobią stawkę 1,5zł a wprowadzą cały okres rozliczeniowy od 1 sierpnia 2022 do 1 sierpnia 2023, wtedy pochwalę pisiorów że coś zrobili sprawiedliwie, tak to tylko widzę propagandę wyborczą
Zgłoś