PARTNERZY PORTALU

Komentarze 4

user Max Wlkp 2023-05-06 22:01:03
Czy to prawda, że dotacje otrzymają rolnicy którzy sprzedali zboża do firm zajmujących się skupem zbóż? Jeżeli sprzeda się rolnikowi, który prowadzi hodowlę dotacji się nie otrzyma?
Zgłoś
user Angelo 2023-05-05 11:53:33
W moich okolicach skupy kupują wtedy kiedy mają taki kaprys, np jeden dzień w tygodniu, cena codziennie niższa a jeszcze trzeba się prosić żeby kupili, do takiej oto sutułacji doprowadził po 7 latach rząd "dobrej zmiany" jeśli ktoś w żniwa nie będzie miał gdzie magazynować to praktycznie za darmo odda zboże, z drugiej strony w sklepie najmniejszy bochenek chleba nadal ponad 5zł, mąka nic nie tanieje oleje też więc pytam się, kto się na tym dorabia i gdzie są organy państwowe
Zgłoś
user Amixx 2023-05-05 12:25:13
Oj tam wyobraź sobie ,że minister nie siedzi w każdym skupie i nie dyryguje co mają brać i zo ile a co one wyrabiają w tym roku z nami to faktycznie przechodzi ludzkie pojęcie. Inna sprawa,że po prostu nie ma popytu na nasze ziarno ani u nas ani za granicą i dopóki to się nie zmieni to i nasza sytuacja się nie zmieni choćby rząd ten czy inny stanął na rzęsach bo handel zbożem, ziarnem generalnie leży. Rozwiązanie tego problemu niestety nie od nas zależy bo UE będzie zapewne skłonna tak długo powalać na import z UA jak długo będzie trwać tam wojna, blokada portów itd.. Nie jest to niestety zbyt pocieszające dla nas ale tak to wygląda i jakiś czas będzie wyglądać no ale tak to jest gdy UE ani też NATO nie chciały przeciąć tego wrzodu pt agresywna polityka kremla gdy był maly tylko czekali aż nabrzmieje i urośnie tak ze jego wycięcie będzie nas teraz kosztowało grube miliardy i oby tylko pieniądze a nie ofiary z ludzi bo jak uczy historia tego typu wojny żadko kiedy na stratach finansowych tylko się kończą.
Zgłoś
user oszukany rolnik 2023-05-05 10:09:38
Cena spada na łeb i skupy się zamykają ! minister może już podawać się do dymisji !
Zgłoś