PARTNERZY PORTALU

Komentarze 4

user Oleks 2023-05-16 11:19:14
Co to za durny pomysł z budowaniem silosów na ZBOŻE!! Czy one za nam potrzebne?? JESLI KTOS ma budować te silosy to nie Polscy rolnicy, a ukraiñscy!! Polski rolnik do czasu zalewu ukraińskiego ZBOŻA miał gdzie sprzedać! A budowanie teraz silosu to tylko możliwosć sprzedarzy zboża dla ukraińców , nie dla polskich rolnikow!! JESLI ministrant Telus chce tak rozwiazac problem polskiego z ZBOŻA , to niech sam sobie buduje i trzyma ZBOŻE kilka lat , a na nawozy niech będzie brał kredyty!! Alee co tam telusowi, przy sytym korycie nie ma się co martwić. Wszystkie dotychczasowe starania polskiego ministra rolnictwa skończyły się na obiecankach, i tyle!! Ceny ZBOŻA drastycznie spadają, Ukraina nadal wwozi, niedługo ZNIWA , nie tylko u nas bo na Ukrainie wczesniej!! I co w tedy??
Zgłoś
user Arturo 2023-05-15 23:01:17
Program budowy silosów miałby szansę na powodzenie gdyby był nastawiony na rozwiązanie problemów z magazynowaniem zbóż a nie na wsparcie producentów silosów. Takie dofinansowanie powinno obejmować budowę dowolnego obiektu do przechowywania zbóż tj. silosów, jak i magazynów płaskich, powinna być refundacja na poziomie 70%, kredyty preferencyjne na 1 do 2 %. W przypadku silosów ceny powinne zostać zamrożone na dzień przed ogłoszeniem programu. Inaczej Polskę zaleją silosy importowane, analogicznie jak to miało miejsce w przypadku nawozów.
Zgłoś
user Przyjaciel piwa 2023-05-15 18:54:14
w 2007 lub 2008r nie pamietam dokladnie weszły dopłaty do tzw. Solarów- pamietacie panele lub rury do podgrzewania wody użytkowej na dachu? w ciągu roku podrożały o cała dopłate tj ok 14tyś za tzw. duży zestaw (3panele i zbiornik 300L) W 2006r kiedy ruszyła pierwsza modernizacja maszyny poszy do gory o jakies 30% na dzień dobry. Kiedy ktoś to głośno wypowie że wszelkie dopłaty to nabijanie przedsiębiorców a nie ulga dla konsumentów/rolników? Te programy po części stymulują inflacje!
Zgłoś
user lutek 2023-05-15 10:56:31
Jest taka zależność, że dopłaty do czegoś tam generują podwyżki u producentów i to jest patologia. Większą patologią jest jednak to, że rzekome dopłaty do zbóż uruchomiły lawinę obniżek w dziaderskich skupach!
Zgłoś