PARTNERZY PORTALU

Komentarze 3

user Ostek 2023-05-19 17:15:05
Piszą o eksporcie z Polski. Ale nie oznacza to, że zostało wyeksportowane Polskie zboże a nie ukraińskie, wcześniej sprowadzone do kraju.
Zgłoś
user farmerek 2023-05-19 15:01:52
Rok do roku eksport pszenicy wzrósł 3,5 krotnie a skupy wieszczą ze zasypani :) . Nie mogli by tak kłamać gdyby im rząd na to nie pozwolił .W drugiej połowie roku 2022 takze portami szła wyłącznie pszenica natomiast z ukrainy wjechało 540 tyś ton pszenicy . To juz wiemy dlaczego Telus tak się rwie do dopłacania do pszenicy bo dobrze wie ze nie będzie do czego dopłacać :) .Kukurydza raczej równoważy się ale na kukurydzę jest czas bo najwceśniej w październiku więc i ją da radę wywieźć . Najgorzej będzie z rzepakiem bo na polskie warunki 3 mln produkcji jak dołozyli prawie 1 mln to juz mamy 25 % więcej . Do tego zdjęcie ceł spowoduje że w lipcu znów mogą dowieźć kolejną canolę do zapchania rynku . Tu będzie największy problem . Jak jeszcze uwzględnić że mamy płacić USA za gas pszenicą to jakos bedzie nie mniej ceńmy sie i nie wpadajmy w panikę sprzedażową czego oczekuje Telus.
Zgłoś
user Antek Brona 1 2023-05-19 13:45:11
USA jeden z największych eksporterów pszenicy na świecie kupuje pszenice w Polsce. Bardzie się opłaca dowieźć taniochę z naszego kraju na wschodnie wybrzeże niż z Kansas. A nam wmawiali, że nasza za droga i tylko jakością możemy konkurować. Ktoś robi niezły geszeft.
Zgłoś