PARTNERZY PORTALU

Komentarze 6

user Sramixx 2023-05-24 22:52:45
To bogactwo zawsze będzie raziło w oczy. Dla przykładu rolnicy na strajki nie powinni jechać w błyszczących ciągnikach za miliony w lakierkach i dresach tylko wyjechać starym Ursusem w gumofilcach i kufajkach. Bez obrazy.
Zgłoś
user Szwagier 2023-05-27 06:27:05
Trochę się z tobą zgodzę. Bez przesady żeby obdrapanymi Ursusami ale faktem jest ze to kluje w oczy kiedy patrząc na strajki plejada samych traktorów jak z fabryki. A dziś każdy ma internet , wklepie w Google i już wie ile ten czy tamten traktor warty . Jak cie widzą tak cie piszą niestety . Natomiast odnosząc się do tematu , wies z miastem była poróżniona zawsze i to się nie zmieni . Miasto zawsze patrzyło z góry na mieszkańców wsi , a odkąd pojawiły się dopłaty w 2004 roku to zjawisko zyskało jeszcze zazdrość. Kiedyś się z jednym takim miastowym sprzeczałem co to twierdził jak to nam dobrze bo dopłaty bo to tamto itd. Ale ja mu prosto poradziłem, niech kupi ziemię, zacznie gospodarzyć i brać te dopłaty z każdej strony i zobaczy co to za miód w obecnych czasach.
Zgłoś
user Ostek 2023-05-24 18:42:50
Te 10 mld niczego nie załatwią. To jest metoda rządzenia, zabrać jednym aby dać drugim, stara jak świat. Zboże dwa razy tańsze, rzepak o połowę a chleb, mąka czy olej nie staniały. I jeszcze dopłaty, proszę to wytłumaczyć konsumentowi. Zarabiają spekulanci,zlodzieje i ukraińscy oligarchowie a Polski rolnik i konsument płaci, w końcu gdzieś te pieniądze przepływają. Główny importer soku z Ukrainy jest ścigany w Polsce za kierowanie zbrojną grupą przestępczą i oszustwa na wielką skalę ale jednak ktoś robi z nim interesy.
Zgłoś
user oszukany rolnik 2023-05-24 15:12:54
Za błędy pis-u płaci i miasto i wieś , czas na zmiany !
Zgłoś
user Andrzej Kowalczyk 2023-05-24 20:29:21
Drogi Panie to są tylko puste hasła! Powiedzmy ,że jutro przejmuje Pan władzę i co? Jakie to zmiany zamierza Pan wprowadzić? Poważny człowiek to zdaje sobie sprawę .że trzeba czasu aby zaczęło się cokolwiek zmieniać! Jeżeli poi 1990 roku wszystkie rządy olewały rolnictwo to teraz nie tak łatwo to wszystko naprawić!
Zgłoś
user Andrzej Kowalczyk 2023-05-24 14:54:31
To co Pani autorka tu napisała to nie jest nowe zjawisko! Z problemem nienawiści miasta do wsi[jest to duże uproszczenie bo sprawa jest bardziej skomplikowana] zmagamy się od dawien dawna! Z tego co moja babcia[1912 rocznik] opowiadała a jej mówiła jej babcia to zawsze tak było! Przykładowo w czasach po 2 wojnie światowej gdy próbowano zagonić chłopów do kołchozów i brakowało żywności to według miastowych winni byli chłopi bo nie dali się upaństwowić co oczywiście było wierutną bzdurą!!! Żeby to się zmieniło to musi to być długotrwały proces i ani za mojego życia ani za życia moich dzieci to się nie stanie! A pomóc w tym muszą media nie tylko TVP ale również a przede wszystkim TVN i POLSAT!
Zgłoś