PARTNERZY PORTALU

Komentarze 19

user Amixx 2023-05-29 13:09:27
Oj tam.ale nie oszukujemy się bo żaden hodowca świń czy drobiu nie kupił i nigdy nie kupi ziarna w cenach jakie oferowały w zeszłe żniwa skupy , są na to za cwani i za chytrzy , ceny ziarna z zeszłego roku to była czysta spekulacja bo może jeszcze zdrożeje ale popytu na to ziarno nie było żadnego. Nie wiem na co dupki liczyły płacąc za kuku ponad 1200 zł, kto niby miałby od nich to kupić po 1400 zł no chyba naiwnych chcieli znalesc ale im się nie udało w dodatku ceny później zaczęły spadać i po zawodach
Zgłoś
user asdfg 2023-05-29 12:17:28
@Roman Molas. Po pierwsze proszę się zapoznać z wypowiedziami przedstawicieli rządu z ministrem Telusem na czele którzy od kwietnia zapewniają że zboże z Ukrainy nie wjeżdża do Polski. Jak widać nie jest to prawdą. Wiem polityk nie kłamie, on się tylko mija z prawdą. Proszę powiedzieć ile jest tych starych kontraktów? 0,5 mln ton a może 5 mln ton? Po drugie większość zboża która wjechała została u nas w kraju. Nie jest to żaden tranzyt tylko import o czym wprost mówi między innymi komisarz Wojciechowski (PiS). Nie jest to żaden promil naszej produkcji tylko ponad 10% (4 mln ton importu przy 38 mln ton krajowej produkcji) Następna sprawa to polski rząd zabiegał o zniesienie ceł i kontyngentów dla Ukrainy i niedawno europosłowie PiS w 100% poparli przedłużenie liberalizacji handlu z Ukrainą pomimo wiedzy o tym jak ta umowa działa destrukcyjnie na polskie rolnictwo. Poza tym to polski rząd a nie UE odpowiada za kontrolę zboża na granicy. To polski rząd maksymalnie uprościł procedury odprawy i dał zielone światło dla zboża technicznego. Tak ciekawostka minister Kowalczyk w grudniu zapewniał że do Polski nie wjeżdża już zboże techniczne a jak sie ostatnio okazało wjeżdżało nawet w tym roku. A co do giełdy MATIF to na chwilę obecną pszenica jest wyceniana na 1029 zł netto. W Polsce o takiej cenie rolnicy mogą tylko pomarzyć. Proszę nie pisać o jakiś spiskach lewaków chcących obalić polski rząd. PiS sam się obala swoimi głupimi decyzjami i piszę to jako ich BYŁY wyborca. Proszę prześledzić twitterowe wypowiedzi Wojciechowskiego oraz wypowiedzi Kowalczyka czy Morawieckiego sprzed roku. Taka lektura daje dużo do myślenia, tak samo jak ukrywanie listy firm importujących zboże z Ukrainy. A taką wisienką na torcie są ekoschematy za które odpowiada polskie Ministerstwo Rolnictwa i to są słowa komisarza Wojciechowskiego (PiS) a nie jakiegoś lewaka.
Zgłoś
user Roman Molas 2023-05-29 12:52:54
@asdfg. Wg danych rządowych, po zamknięciu tranzytu, i jego odblokowaniu po decyzji EU, do Polski wjechało ok. 16.000 ton zboża zakontraktowanego wcześniej. Do dnia dzisiejszego, pond 40% ZGŁOSZONEJ przez Rolników nadwyżki zbożowej zostało wyeksportowane z Polski. Co do zboża "technicznego" to była WSPÓLNA akcja: polscy handlowcy i ukraińscy pośrednicy zastosowali ten sam schemat oszustwa, jaki zastosowali przy imporcie "oleju technicznego" który w Polsce w cudowny sposób stawał się olejem jadalnym [który notabene, za względu na negatywne skutki dla zdrowia, powinien być ew. używany wyłącznie jako pasza, gdyż dla człowieka jest olejem nawet gorszym od palmowego]. Reasumując, na oszustwie na "zbożu technicznym" przeznaczonym zgodnie z deklaracją celną do wyrobu pelletu do spalania, ewentualnie bio-etanolu (do benzyny) zarobili, znający się jak łyse konie handlarze z Polski i handlarze z Ukrainy. Krajowa Agencja Skarbowa prowadzi 16 postępowań karno-skarbowych na okoliczność oszustwa celnego. Kłamiesz bezczelnie, że ekoschematy to wymysł Ministerstwa Rolnictwa. To kopia wymagań EU, i nie wprowadzaj Rolników w błąd. To czy głosowałeś czy nie na PiS NIE MA żadnego znaczenia. Za mało wiesz, żeby dyskusja z Tobą zeszła na MERYTORYCZNE tory.
Zgłoś
user asdfg 2023-05-29 16:29:38
@Roman Molas. Zacznijmy od tego że ja już nie wierzę w żadne dane ani słowa tego rządu. Po pierwsze żadnej decyzji EU tylko polskiego rządu bo np Węgrzy do dzisiaj blokują import wszystkich towarów spożywczych a nie tylko 4 głównych. Po drugie były od kwietnia zapewnienia że już nic nie wjeżdża do Polski a wjechało wg rządu (twoje dane) 16 tys ton czyli 666 ciężarówek(diabelska liczba adekwatna do działań rządu). Następna sprawa te 40% zostało wg. rządu skupione od rolników a nie wyeksportowane z Polski. Polskie porty mają zdolności eksportowe na poziomie 750 tys ton zboża miesięcznie - nie ma możliwości wyeksportowania skupionego ostatnio ziarna a tym bardziej nadwyżek zalegających w firmach. Całe te raportowanie przypomina raportowanie wykonania planu podorywek w czasach słusznie minionych. Należy się zastanowić nad dokładnością tych raportów ARiMR bo fizycznie nie są w stanie obdzwonić rolników a tym bardziej robić to regularnie. Zgadzam się zboża techniczne to wspólna akcja polscy handlowcy - ukraińscy pośrednicy ale niestety przy udziale rządu który na to zezwolił. Należy dodać że od stycznia do kwietnia tego roku wjechało do Polski 1966 ton zboża technicznego. Proszę nie zarzucać mi kłamstwa w sprawie ekoschematów. UE przedstawiła tylko zarys działań proekologicznych (ekoschematów) To polskie ministerstwo opracowało szczegóły a zwłaszcza idiotyczne okresy utrzymania okrywy gleby, zdjęcia obornika, zasady łączenia ekoschematów itd. Wielokrotnie powtarzał to komisarz Wojciechowski. Zresztą w ostatnim czasie został powołany na wiceprezesa ARiMR były wiceminister Ryszard Zarudzki z zadaniem naprawy ekoschematów. A to że głosowałem na PiS ma bardzo duże znaczenia, bo jako ich wyborca mam prawo do rozliczania rządu.
Zgłoś
user farmerek 2023-05-29 11:42:32
PiSiory zgodzili się na zdjęcie ceł na kolejny rok a teraz będą wybielać że to nie oni tylko zła UE .Kolega morawieckiego niby podpisał jakieś umowy które będzie realizował przez 10 lat .Warto mieć kolegę premiera.A gdzie lista firm które przemycały zboża ?
Zgłoś
user Roman Molas 2023-05-29 11:10:49
@asdfg. Swoją wypowiedzią obaliłeś moje przekonanie, że masz cokolwiek sensownego do powiedzenia, oprócz antyrządowego trollowania. Skoro nie potrafisz zrozumieć prostej notatki (minister powiedział), spróbuję wyjaśnić. Po pierwsze primo NIE ma żadnego kłamstwa rządu (Pan min. Telus), to ty kłamiesz. Zboże nadal wjeżdża, ALE tylko na podstawie wcześniejszych kontraktów i jest go promil (jeśli nie wiesz co to jest, wygugluj sobie) w stosunku do polskiego zboża. Drugie kłamstwo (twoje) jest celowe? Firmy sprowadzające zboża z Ukrainy (ponad 40 podmiotów z całej Europy) nie twierdziły, że polskie zboże było "niedostępne". Było dostępne, tylko importerzy nie chcieli płacić polskim rolnikom ceny XX, bo mogli (dzięki Unii) kupić go loco zakład, za 50%. Po drugie primo, to nie Polska zniosła limity na BEZCŁOWY import na teren EU produkcji zachodnich koncernów, ruskich, chińskich [państwo] i ukraińskich oligarchów [LATYFUNDIA] z Ukrainy, nazywane nieuczciwie "ukraińskim zbożem". Ukraińscy rolnicy produkują 5% zboża i innych produktów [jaja, kurczaki, olej, pellety, itd. 95% produkcji, to produkcja zachodnioeuropejskich koncernów. Do tego dochodzi celowa spekulacja oszustów na giełdzie MATIF, gdzie ktoś z Polski podpowiedział, że jeśli zaniżą ceny zboża, rzepaku, kukurydzy, dojdzie do protestów polskich rolników, i może oni obalą znienawidzony przez lewaków rząd. Wiem, że wykład za długi, ale bezmyślne oskarżanie polskiego rządu (który popełnia błędy jak każdy) o wszystkie nieszczęścia na wsi, wymaga wyjaśnienia.
Zgłoś
user asdfg 2023-05-29 08:32:50
Telus tą wypowiedzią obalił dwa kłamstwa. Po pierwsze okazuje się że wbrew zapowiedziom rządu, zboże z Ukrainy nadal wjeżdża do Polski. Po drugie, firmy kłamały twierdząc, że sprowadzały zboże z Ukrainy bo polskie było niedostępne. Jak widać polskiego zboża jest w brud a ukraińskie nadal przyjeżdża.
Zgłoś
user Warmiak 2023-05-27 15:09:16
Dobrze że mamy suszę nie najeździe się do Skupu a PiS i tak da suszone
Zgłoś
user Antek Brona 1 2023-05-27 11:03:55
Polityka rządu jak i Uni jest prosta, byle więcej, byle taniej. Zauważcie olejarnie nasciagały canoli z całego świata. Ale Chincyki byli cwańsi i nawieźli nielegalnego biodiesla. Biznes olejarski już podnosi larum, że produkcja oleistych może się załamać. Nie zdziwię się jak to samo stanie się z produkcja zbożową. Produkcja rolna w Europie to już wogule nie jest chroniona. Zakłady nawozowe jadą na pół gwizdka, fabryki maszyn zaczynaja obstawiać się nie sprzedanymi maszynami. Domino zostało przewrócone.
Zgłoś
user Promil 2023-05-26 19:49:06
A teraz popatrzcie co sie dzieje i pomyslcie co byloby dalej jakby upadlina wygrala??,?przemyslu nie mamy a cale rolnictwo by splajtowalo,ogrodnicy tez....w polityce i w gospodarce sentymentow nie ma......sa interesy....i mimo tej calej antyrosyjskiej propagandy mysle ze to sie nie stanie
Zgłoś
user mnnemoniiiccc222 2023-05-26 20:21:17
Ty siejesz prorosyjską propagandę, bo jesteś ich trolem, wytrzeźwiej i wracaj do swoich upodleńcu. Stop trolom i spamerom z rassiji.
Zgłoś
user Apple Worm 2023-05-28 07:29:02
Sytuacja identczna, jak z ratowaniem żydów podczas WWII.
Zgłoś
user Max Wlkp 2023-05-26 17:37:32
Ile dokładnie ton wjechało Kukurydzy a ile pszenicy? I dlaczego pomoc dla pszenicy, której wjechało znacznie mniej jest dwa razy większa?
Zgłoś
user Ostek 2023-05-26 17:12:57
A po żniwach, albo jeszcze w trakcie powie, że się nie udało, nic się nie dało zrobić i poda się do dymisji. Następny figurant będzie mamił rolników.
Zgłoś
user farmerek 2023-05-26 15:26:08
Kolega Morawitza z cedrobu musi zarobić więc teraz bedzie nielegalnie ściągał zboża do końca świata i jeden dzień dłużej bo niby umowę miał . Jeszcze te głodne kawałki że zboże stało na bocznicy przez dwa miesiące przykryte folia malarską i dopiero jest realizowany mały kontrakcik na 18 tysięcy ton . Ja wiedziałem że ten cały robercik inteligencja nie grzeszy ale to już jest przegięcie .
Zgłoś
user mnnemoniiiccc222 2023-05-26 20:23:17
Troluj dalej, może na o...uce zarobisz.
Zgłoś
user Max Wlkp 2023-05-26 15:21:18
3 mln ton do głodującej Afryki 4 mln ton do głodującej Polski
Zgłoś
user Amixx 2023-05-26 16:43:38
Oj tam to miej pretensje do tego łajdaka putina, nie byłoby wojny nie byłoby tego wszystkiego , po prostu nie byłoby ale niestety jest
Zgłoś
user JohnVejn6920 2023-05-27 09:08:19
Amixx a może trzeba powiedzieć że jak by nie było pisu u władzy to by tego nie było ale na nasze nieszczęście niestety jest.(miejmy nadzieję że już nie długo dla dobra Polaków)
Zgłoś