PARTNERZY PORTALU

Komentarze 6

user Krzysztoff 2023-06-13 15:17:48
Nie narzekajcie na ceny, zboże jest tanie to coś wam zostanie, były by po 6 czy 7 też byście sprzedawali, a jak by były po 15 narzekanie i tak się nie skończy. Miałem kiedyś świnie to wiem jak jest Rolnik to taki człowiek że mu wiecznie malo, i mało który potrafi powiedzieć że sprzedał coś po dobrej cenie
Zgłoś
user Sapek 2023-06-13 15:46:05
I tu się nie zgodzę bo wiele razy rolnicy są zadowoleni. Ja w 2017 dobrze wyszedłem na truskawce a stało się to dzięki dobrej relacji ceny do kosztów -wówczas skupy płaciły ponad 5 zł, klientom z gospodarstwa sprzedawało się jeszcze drożej a YaraMila Complex kosztował 68 zł za worek. Do tego ostatnie lata na malinę, każdy chwali. Znajomy zadowolony z selera. Ostatni rok chwalony przez plantatorów buraków. Ale jak niektórzy chcą widzieć że rolnik narzeka ciągle na ceny, to tylko to będą widzieć.
Zgłoś
user Michal06 2023-06-13 14:59:05
Drogo ! Przy tych kosztach to kilogram powinien kosztować 25zł w wadze żywej a teraz ta cena to żaden szał ,zawsze można sobie kupić i otworzyć produkcję jak to taki zysk i twierdzenia że nigdy niebyło takiej ceny, to powiem tak dobrze to było za komuny bo taką kasę się wtedy robiło że teraz to można sobie tylko pomarzyć.
Zgłoś
user Sapek 2023-06-13 14:06:44
No dobra, ale jak się to ma do kosztów? Bo prosięta jakiś czas temu chyba ze 400 zł za sztukę kosztowały. Teraz to już nawet nie wiem w jakiej cenie są. Do tego zboże, energia, premiksy, opieka weterynaryjna, amortyzacja chlewni i nie wiem co jeszcze.
Zgłoś
user Zadowolony Rolnik 2023-06-13 13:33:14
To nie są jakieś mega ceny przecież 25 lat tucznik 5 zł i na robocie mieli 5 zł na godzinę a dziś za cenę kg tucznika nikt by nie pracował.
Zgłoś
user sansui 2023-06-13 12:39:20
Całe miesiące lata kupowali za pół darmo a czasem wręcz za darmo .bo jak można nazwać kupowanie loch po 1 zł za kg ???????? to teraz niech płacą i nie narzekają
Zgłoś