Przez ostatnich kilka lat kupowałem po 200kg na 1ha materiału siewnego. W tym roku nie zamierzam. Gdyby relacja była 2x lub nawet 2,5x nasz produkt to bym kupił, ale nie 4x to jest totalna przesada. Zostanie im towar to sprzedadzą po tyle co my :)
Nic im nie zostanie byłem w sklepie rolniczym to chłopy zapisywali się na najdroższe topowe odmiany a cena nie gra dla nich roli. Zresztą sami się chwalą ze zbierali po 10 ton pszenicy i 5 ton rzepaku wiec ich stać a sprzedawcy tylko się cieszą na takich.......
Te ceny żyta to nie wiem skąd wzięli??? Zamawiałem kws serafino i cena za jednostkę 360 złotych netto, podane w artykule berado to 340 za jednostkę czyli około 40 kilogramów a tu jakaś alternatywna matematyka i rzeczywistość albo najzwyklejszy brak wiedzy o tym co się pisze.
Przecież firmy wiedzą, że kupa rolników złożyła wnioski na kredyty płynnościowe , pewnie i od sierpnia nawozy pójdą do góry , trzeba rolników skroić , tak to w naszym kraju wygląda
Siać po 1 ha do 5 ha nowych odmian w zależności kto ile potrzebuje i później z tego robić swój materiał siewny na kolejny sezon to może zejdą na ziemię z cenami
@Jerzy uspokój się nikt nie zwariował dając takie ceny. No może po za rolnikami którzy i tak kupią nawet gdyby jakaś odmiana dobrze reklamowana kosztowała 4000 tona a swoje odda za 800. Takie są fakty Jerzyk
Nic tylko siać i zbierać przy takich cenach materiału siewnego. Przy tych cenach oddajemy 0.8 t pszenicy za materiał siewny.
Szkoda pisać. Nie bać pis.
Komentarze