PARTNERZY PORTALU

Komentarze 11

user Amixx 2023-08-05 11:03:33
Oj tam a był tu kiedyś taki co wmawiał, że PIS i PO to to samo i tak samo uzasadniał to prymitywnymi manipulacjami , miał inny nick ale nieważne bo też był albo z kuńfderacji rosyjskiej albo z ZSL przefarbowanego na PSL
Zgłoś
user Pinokio 2023-08-04 15:45:06
O czym wy piszecie. Analitycy od spadków. W Indiach analitycy pomylili się o 9 mln😂. W USA kuku o 30 procent mniej a tamtejsi analitycy od spadków podtrzymują rekordy. Jeszcze w trzech raportach złodzieje z usda podtrzymają rekordy a następnie napiszą prawdę. Tak samo jak ruski do umowy wróci. A jakie ma podstawy do tego żeby uapdlinie umożliwić eksport? Coś dostał od zachodu, następne obiecanki, że za rok mu gazociąg podłącza albo banki do Swift? I tak wygląda właśnie żydowskie granie na zniżki. Najpierw realne wzrosty, a następnie spekulacyjne spadki, bo to niby deszcz ma spaść do tygodnia w pasie upraw USA, a to Turas chce swoje statki podłączyć do upadlinskoego syfu. A nasi jak to nasi, nauczeni kraść, 400 zł poniżej giełdy chcą kupic. Wszędzie zapasy nikłe, rekordy, ale niskich zbiorów, jak np w rejonie gdzie zalano 3 PR terenów uapdlinskich.ktore wyłączono na lata z upraw, a ci dalej rekordy. I ci analitycy, że należy czujność zachować. Gościu cena 1500 i ani zł mniej, a jak chcecie to kierunek wschód, i będziemy badali każde ziarenko, a potem kary po 10 mln za truci obywateli. Najlepiej wytaczać cywilne protesty o celowe trucie. Ale gdzie jest lista przemytników?
Zgłoś
user Sramixx 2023-08-04 16:41:31
Wszędzie kataklizmy na szczęście nasi rodzimi rolnicy chwalą się rekordowymi plonami. Głupota naszych rolników nie ma żadnych granic, mogą oddać na skupie pszenicę po 800 ale i tak zdąży się pochwalić że odmiana taka i taka dała mu po 10 ton z hektara.
Zgłoś
user Sapek 2023-08-04 17:09:45
Sramix są jeszcze większe objawy głupoty naszych rolników. Np. postawić silosy po zawyżowych cenach za pieniądze z dotacji (był o tym artykuł w farmerze), i zmagazynować w nich rzepak, robiąc miejsce na naszym rynku dla ukraińskiego.
Zgłoś
user Amixx 2023-08-04 20:51:43
Oj tam no właśnie problem w tym ,że to już od dawna to nie nasz rynek rodzimy skoro główni gracze na nim to nie jest wcale polski kapitał więc nie istnieje coś takiego jak polski rynek lub ma on bardzo ograniczony ,całkowicie podporządkowany obcemu kapitałowi charakter i stąd mamy dyktat niskich cen skupu , kompletnie oderwanych od kosztów produkcji od największych firm po małe lokalne skupy.
Zgłoś
user Sramixx 2023-08-04 21:09:56
Sapek ale kto namawiał do przechowywania zboża, rzepaku? Minister z PiSu który na kobiet tylko powiedział słowo przepraszam jeśli ktoś go źle zrozumiał a dziś stoi za prezesem🦆 i żadnej odpowiedzialności nie poniósł. Amixx To rząd PiS puścił zboże z Ukrainy a dziś nie mają odwagi podać listy przemytników technicznej pszenicy.
Zgłoś
user Amixx 2023-08-04 21:46:30
Oj tam ale to nie ten rząd najpierw sprzedał całe nasze przetwórstwo w obce ręce, nie ten rząd zniósł wszelkie bariery celne dla żywności z UA i w końcu nie ten rząd wywołał wojnę , która do tego się przyczyniła bo to rosja usiłuje wyeliminować ukraińskie ziarno z rynku oraz łaskawie pozwala na ograniczony eksport przez porty czarnomorskie ale tylko za ustępstwa w sankcjach ale tych ustępstw nie będzie bo zachód zaciska pętlę rosji coraz mocniej i nie poluzuje dopóki rosja nie przestanie używać siły militarnej na UA- ucierpiało na tym rolnictwo UA i wszystkich krajów graniczących z nią. Sytuacja u nas jest niedobra dla rolników ale są przynajmniej wdrożone jakieś środki pomocowe i stopniowo sytuacja powinna się stabilizować ale w sytuacji wojennej nigdy nic nie jest pewne i trudno utrzymać równowagę rynkową więc tak naprawdę co będzie dalej tego nikt dziś nie potrafi powiedzieć.
Zgłoś
user Sapek 2023-08-04 21:56:16
Sramix rok temu była inna sytuacja. Teraz to ja bym się mocno zastanowił na miejscu tych co mają więcej czy jest sens magazynować. Przecież jak po żniwach popłynie tranzyt to nasza infrastruktura do kolejnego przednówka będzie zapchana ukraińskim syfem. Czy tu będzie miejsce na nasze? A jeśli nawet będzie to czy dostaniemy za nasz towar lepszą cenę niż Ukraina za swój? Wątpię. Ja mam raptem ze 20 ton zboża co roku do sprzedania. Sprzedaję okolicznym gołębiarzom, małym drobiarzom. I nawet na takim rynku powiedzmy to "jarmarcznym", też daje się odczuć problemy ze zbytem. Nie będzie dobrze. Tzn na świecie może i zboże będzie w cenie bo spore susze wystąpiły, ale w Polsce to będzie kiepsko, a już z pewnością na "flance wschodniej" tj. Lubelszczyzna I Podkarpacie. Jedyne co nas trochę ratuje w tych regionach to faktycznie bardzo dobre ziemie i trochę inna organizacja rolnictwa, już nie ma sensu się o tym rozpisywać.
Zgłoś
user asdfg 2023-08-05 00:08:19
Panie Amix, tak to ten rząd sprzedał całe nasze przetwórstwo. Zrobił to do spółki z PO, rządzili razem i nazywali sie AWS. To ten rząd zabiegał w UE o zniesienie wszelkich barier celnych na żywność z UA. To przedstawiciele tego rządu, jednomyślnie głosowali w Brukseli za przedłużeniem o kolejny rok bezcłowego importu żywności z Ukrainy a europosłów opozycji którzy zagłosowali przeciwko oskarżali o działanie przeciwko polskim rolnikom. To przedstawiciel tego rządu jest komisarzem rolnictwa w UE i odpowiada za politykę rolną całej wspólnoty. Reasumując ten rząd to zwykła ku...a która co innego mówi a co innego robi!
Zgłoś
user Sramixx 2023-08-05 08:45:43
Sapek zależy ile bierzesz za to zboże bo jak normalna cena to syp na tira i po robocie.
Zgłoś
user Sapek 2023-08-05 09:56:51
Na wiosnę sprzedawałem tak - pszenice 120 za kwintal, pszenżyto 100, owies czarny 120. Tylko że wolę to przez internet ogłaszać, bo często klienci oprócz zboża biorą też warzywa albo owoce, więc sobie wyrabiam klienta na pozostały asortyment. Ogólnie to na Lubelszczyźnie sporo jest takiego handlu bezpośrednio z gospodarstwa do klienta. Sami realizujemy strategię "Od pola do stołu". Unia i nasz, pożal się Boże rząd, to nam niepotrzebni do tego. Najwięcej pomogą jak przestaną utrudniać.
Zgłoś