PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

ZZR Ojczyzna: ODR-y toną w długach

Komentarze 3

user Rolnik Polski 2012-07-04 20:59:21
Doradztwo rolnicze w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego to najlepsze rozwiązanie,super siła fachowa dla rolnika, realizująca politykę rządu. Natomiast Izby Rolnicze to samorząd rolniczy, związkowcy mają swoje zadania, którymi się zajmują. Podległość pod Izby w takim razie byłaby sztuczna i nie służyłaby interesom rolników
Zgłoś
user Pracownik ODR/PZDR 2012-07-02 09:01:12
Niestety Izby Rolnicze także nie są szczere w swojej "trosce" o ODR. Ja również jestem pracownikiem ODR-u (biura powiatowego), po przekazaniu ośrodka w ręce marszałka nieustannie jesteśmy straszeni przez dyrekcję zwolnieniami. Co ciekawe zmienia się bardzo proporcjonalny skład sił ponieważ zwolnienia dotykają głównie pracowników terenowych jednak jestem niemal pewien, że przejście do Izb nie poprawi naszej sytuacji w tym zakresie ponieważ przynajmniej w moim regionie pracownicy i delegaci Izb są również "wyznawcami" jednego stronnictwa i od początku dyskusji o przejęciu ODR-ów jasno dają do zrozumienia, że najbardziej zależy im na majątku a na wszelkiego rodzaju stanowiska to już mają swoich kandydatów.
Zgłoś
user Pracownik ODR 2012-06-30 15:12:42
Niestety prawdą jest , że ODR realizuje usługi płatne. Likwidując biura w gminach ze względów finansowych - oddala się od rolnika. Usługi realizuje odpłatnie wg. cenników. Patrz cennik usług poszczególnych ODR. W strukturze Urzędów Marszałkowskich priorytetem są programy LEADER, Odnowa Wsi , Produkt lokalny, KGW itp. Doradztwo rolnicze realizują firmy zaopatrujące rolników w środki produkcji oraz coraz częściej byli pracownicy ODR rejestrują i realizują z powodzeniem prywatne doradztwo. Szkoda, ale wygląda na to, że ODR-y podzielą los PGR-ów.
Zgłoś