PARTNERZY PORTALU

Komentarze do tekstu:

Jak regulowany jest odór

Komentarze 6

user Aura 2017-08-14 10:46:16
Na odory jest rozwiązanie, w chlewniach i oborach bardzo przydatne są takie dysze rozpylające mgiełkę, parę wodną, one niwelują brzydkie zapachy, odstraszają owady i nawet chłodzą w upały, mogą być stosowane na zewnątrz jak i wewnątrz, w kurnikach też, np. ultramist.
Zgłoś
user Duży rolnik i 50 swini. Matko bosko, grzmij 2016-08-27 22:56:26
Apel zrezygnowania. Zakazać dużym rolnikom mieć więcej niż 2 świnie. Zakazać małym rolnikom mieć więcej niż jedną świnie. Najlepiej zakazać świnie.
Zgłoś
user apel zrezygnowania 2016-08-27 22:43:45
Wiem coś o smrodzie po sąsiedzku mam dużego rolnika choduje świnie w jednym budynku ma ze dwadzieścia sztuk w drugim też ze trzydzieści i jeszcze w takiej wiacie niewiem ile cały odór idzie na moje podwórko dzieci nie bawią sie na zewnątrz bo sie nie można wytrzymać tego smrodu jest tak gęsty a co najlepsze u tego rolnika na podwórku nic nie czuć tylko u mnie nawet wieczorem śmierdzi i niemożna na wieczór okna otworzyć bo można cały dom zasmrodzić już niemówie jak jest upał już niemoge tego nerwowo wytrzymać rozmawiałem z tym rolnikem ale zaśmiał mi się w twarz i powiedział że są świnie to ma śmierdzieć
Zgłoś
user mieszkaniec gdanska przy śmietnisku 2014-11-05 23:41:48
jak zwykle PSL blokuje ten nasz sejm dba tylko o siebie, ryba psuje się od głowy nie wiem po co im te immunitety ? ewentualnie immunitety powinny być jedynie za gadanie głupot a nie za jazdę po chlaniu i inne przekrety
Zgłoś
user Roman Kazanowski 2013-02-06 22:04:48
Od czasow przejscia z trybu koczowniczego na osiadly - mamy problem z odorem. Zabezpieczenie gnojowicy betonem , nie rozwiazuje problemu, bo i tak trzeba ja wywiezc komus pod nos. Mam propozycje od lat ale mnie nikt nie slucha. Chodzi o ruchome, nowoczesne, przemieszczane budowle typu obora,chlewnia,kurnik,klatki dla futerkowych itp. Sa rozwiazania techniczne budowy bezpodporowych wewnatrz budynkow dla jednego, kilku zwierzat a nawet przy uzyciu wlokna szklanego i weglowego budowy przesuwanego, lekkiego budynku wielkosci stadionu. Umiescic w nich czujniki stezenia odoru i przesuwac je a odsloniete miejsce zaorac. Zainteresowanych zapraszam na anioly@wp.pl , chetnie udostepnie szczegoly.
Zgłoś
user 56800 2013-02-06 18:00:13
Tyle lat ! nie wprowadzili ustawy odorowej,bo przedewszystkim fermy zwierzat futerkowych miesozernych musialyby by byc pozamykane. To celowe dzialanie.Nie potrzeba zadnych pracWystarczy przyjac normy juz opracowane z innych krajow. Dla mnie nie ma innego wytlumaczenia jak podejzenie o lapowkarstwo.
Zgłoś