PARTNERZY PORTALU

Komentarze do tekstu:

Kukurydza z poplonem

Komentarze 6

user DonVincent 2013-02-28 17:04:38
są takie odmiana poplonu, które mogą być siane, to hybrydy Donek lub Vincent przywiezione z Tel awiw'u. Jest jedno ale: mogą niszczyć polskie rodzime uprawy kukurydzy i są mocno ekspansywne.
Zgłoś
user ślązak 2013-02-28 14:18:27
U nas w opolskim w rejonie Głogówka w latach 60 -ych były próby uprawy ryżu.Pomysł podsunęli towarzysze z Chin,podczas braterskiej wizyty.Pomysł wzioł w łeb bo temperatura była za niska,natomiast z wodą na bagnach nie było problemów.Kto wie jakby się udało to mieszkańcy okolicy mówili po chińsku.
Zgłoś
user Łukasz 2013-02-28 11:46:30
porażka, tak jak napisał "nie naiwny" ponadto kukurydza jest rosliną która potrzebuje baardzo duzo wody a wbrew pozorom w naszych warunkach nie ma jej az tak wiele by mozna bylo sobie pozwolic na wsiewki które dodatkowo obciazaja gospodarke wodną. Kolejny aspekt juz dla tych ktorzy pokuszą sie o takie eksperymenty to dobór rośliny odpowiedniej do zastosowanego herbicydu. Chyba żę mówimy o uprawch "ekologicznych" gdzie chwastnica idzie łeb w łeb z qq. Tylko po co komu wtedy wsiewki jak mamy tyle biomasy z chwastnicy:D
Zgłoś
user nie naiwny 2013-02-28 11:28:10
Poprawcie datę zbioru kukurydzy na ziarno lub wpiszcie że kukurydzę zbiera się na kiszonkę lub bio-masę .Nigdzie w Polsce / najczęściej zbierana we wrześniu i w październiku./ nie zbiera się tak wcześnie kukurydzy na ziarno .Następna sprawa to że gdy zbieramy na ziarno to na polu zostaje dużo słomy z którą nie łatwo sobie poradzić więc po co dodatkowa masa na polu która spod słomy się nie wybije .Następna sprawa to warunki glebowe bo gdy jest sucho/susza to i poplon nie urośnie a jak jest wilgoć to poplon może i rośnie ale nie można zebrać w tym okresie ziarna kukurydzy więc jedno wyklucza drugie . Następna sprawa to jak podchodzi UE do takiej praktyki bo może się potem okazać że jest prowadzona zła kultura w uprawie kukurydzy i poplon uznać za chwast a tym samym zmniejszenie dopłat .
Zgłoś
user ogrodnik 2013-02-28 00:28:54
siejmy tylko kuku... tak juz bylo za Nikity...
Zgłoś
user kissmy... 2013-02-27 23:20:13
narzędzie jest, ale jakie rośliny nadają się do tego rodzaju zastosowania?
Zgłoś