@AST jesteś śmieszny i piszesz nie prawdę .Ceny cukru w niemczech i francji są na podobnym poziomie co w polsce . nie masz zielonego pojęcia o światowej produkcji cukru i mechanizmach regulującej handel cukru .
PO CO CYTUJECIE TE BZDURY??? FRANCJA I NIEMCY MAJĄ NIŻSZE CENY CUKRU JAK W POLSCE. DLACZEGO MY MAMY PLACIĆ ZA NIEUDACZNICTWO ZARZĄDÓW KONCERNÓW CUKROWYCH, ZA ICH CWANIACTWO? DLACZEGO U NAS NIE MOŻE CUKIER KOSZTOWAC TYLE ILE W NIEMCZECH? DLACZEGO U NAS NIE MA TAŃSZEGO CUKRU JAK W NIEMCZECH I FRANCJI? BO JEST ZMOWA I MONOPOL. PAN MUCHA WIDAĆ UWAŻA INNYCH ZA GŁUPICH. NIESTETY. PYTAM DALEJ. DLACZE W TAKIM RAZIE ZNISZCZONO GORZELNIE ROLNICZE JAK MOZNA BYŁO ZROBIĆ KWOTOWANIE PRODUKCJI A RZĄD TEGO NIE CHCIAŁ MIMO PROPOZYCJI PRODUCENTÓW? DLACZEGO GORZELNIE PRODUKUJĄC ETANOL MOGŁY SPRZEDAWAĆ GO TYLKO WYBRANYM FIRMOM A NIE NA WOLNYM RYNKU GDY CENY BYŁY WOLNORYNKOWE? NAUCZMY SIE NIE BYĆ GŁUPCAMI. JUŻ DOŚĆ BŁĘDÓW POPEŁNILI RZĄDZĄCY POLSKĄ.
Dziękujemy redakcji za przedstawienie zdania europejskiego lobby producentów buraków cukrowych oraz producentów cukru. A teraz prosimy o zdanie przedstawicieli konsumentów cukru. Moze opinia producentów soków, przetworów owocowych, słodyczy? Rozumiem, że to jest portal rolniczy, ale warto pokusić się na odrobinę obiektywizmu.
kwotowanie cukru jest bardzo potrzebne , da to szanse na stabilne dochody do 2020 roku producentom cukru jak i plantatorom. jest to szczególnie ważne w sytuacji prywatyzacji KSC. Gdzie stabilna syytuacja może zadecydować o powodzeniu całego procesu prywatyzacji
Komentarze