PARTNERZY PORTALU

Komentarze 5

user chemik 2013-03-21 09:26:55
Minister utajnia wyniki badań, a pszczoły giną Autor: farmer.pl/PAP 23-04-2012 09:38 Małopolski pszczelarz wygrał w sądzie z ministrem rolnictwa - informuje "Dziennik Polski". Powołując się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej Tadeusz Kasztelan od półtora roku żąda okazania dokumentów, na podstawie których minister dopuścił chemikalia powodujące, zdaniem części badaczy, zagładę pszczół. Minister nie chce pokazać akt zasłaniając się "tajemnicą przedsiębiorstwa". Musi jednak odpowiedzieć, bo nakazał to właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Przy okazji wyszło na jaw, że 374 środki ochrony roślin - w tym podejrzane o szkodzenie pszczołom neonikotynoidy - mogły zostać dopuszczone do użytku w Polsce bez podstawy prawnej. Ministerstwo Rolnictwa nie opracowało bowiem na czas aktów wykonawczych do Ustawy o ochronie roślin, zmienionej na mocy unijnej dyrektywy. Bez ocen i raportów nie można dopuścić żadnego produktu. Kasztelan żąda też okazania badań, z których - jak twierdzi minister - wynikać ma, iż dopuszczone środki "właściwie stosowane" nie szkodzą pszczołom. Badania dostarczyli producenci, a bartnicy chcą je dać do analizy niezależnym instytucjom. Minister twierdzi jednak, że badania należą do koncernów i nie mogą być ujawnione.
Zgłoś
user truteń 2013-03-19 16:32:23
mag-u, nie denerwuj się na pana ministra, robi co umie... niedawno sam powiedział co robi w Sejmie, ale srebrne usta dostał Sawicki. oczywiście, nikt z nich tego nie czyta, zwłaszcza z minrolu. No chyba, że pochwały "chemika"....i zeby nie było niczego, jak o kononowicza.
Zgłoś
user mag 2013-03-05 21:20:38
jak to mówił pewien satyryk - "Polska to piękny kraj zulu gula" - a po naszemu - to są ch... gawanckie jeszcze nic a oni już - niedouczone koniopasy z naszego ulubionego klubu tylko rodzinne interesiki są najważniejsze a rolnikom jeno sznur ,torba i kij ps. jestem ciekaw czy ktoś z tych tłuczków czyta te komentarze ???
Zgłoś
user zdrowy rozsądek 2013-03-05 17:21:59
Jak nadrabia braki merytoryczne niedouczony urzędnik w Polsce ? Jest świętszy od papieża !!
Zgłoś
user chemik 2013-03-05 12:47:38
BRAWA DLA PANA MINISTRA !!!
Zgłoś