PARTNERZY PORTALU

Komentarze 3

user Ted 2013-04-03 13:04:26
Oj będzie się działo cytując socjalistycznego klasyka , zncjolizowane śmieci w wielu wiejskich gospodarstwach będą zalegać latami z powodu braku dojazdu dla śmieciarek . I znowu nowelizacja? To tak jest gdy demony nazizmu kołatają się w głowach Europejczyków . Pozdrawia rolnik.
Zgłoś
user Bolek 2013-04-03 05:27:21
Umowy śmieciowe rozwiązują się same. Nieważne co jest zapisane w umowach dotychczasowych. Kodeks Cywilny przewiduje, że jeżeli jakaś czynność ( tutaj odbiór śmieci) staje się niemożliwa do zrealizowania z powodu wejścia ustawy,to umowa staje się bezprzedmiotowa. Firma nie ma prawa na jej podstawie odbierać śmieci od dotychczasowych kontrahentów i tym samym żądać zapłaty za usługę nie wykonaną. Co za urzędnicy pracują w Ministerstwie Środowiska?
Zgłoś
user Jurek_m 2013-04-02 20:33:59
Czy u nas wszystko musi być postawione na głowie? Jeżeli gminy na mocy ustawy są zobowiązane do zagospodarowania odpadów, to z powodu takiej sytuacji indywidualne umowy powinny wygasać automatycznie z mocy prawa. Ustawodawca pozbawił mieszkańców prawa do śmieci (śmieci są własnością gminy) , to powinien zadbać również o to by umowy z dotychczasowymi firmami odbierającymi śmieci były automatycznie rozwiązane. No, ale to noe u nas w Polsce. Jeden wielki b....
Zgłoś