PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 10

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user H.K. 2015-05-15 17:51:16
Na rynku dostępnych jest wiele produktów oznaczonych jako eko. Nie każdy jednak faktycznie jest eko. Dlatego najpewniej kupować od konkretnych rolników. I tu pojawia się ogromna szansa dla producentów zdrowej żywności, żeby rozwinąć sprzedaż krajową dzięki obecności na takich platformach sprzedażowych jak cabas.pl. To szansa na zbudowanie bazy klientów i marki, a przede wszystkim też tanie przetestowanie czy na nasze produkty faktycznie jest popyt.
user Agropaczka 2013-10-31 14:50:20
Reforma potrzebna i to bardzo! Jestem właścicielem serwisu Agropaczka.pl, który ma być brakującym ogniwem między konsumentami a dostawcami produktów ekologicznych, regionalnych i tradycyjnych. Wielu zainteresowanych producentów ma obawy przed rozkręceniem swojego biznesu. Szkoda, bo to hamuje całą branżę.
user Andrzej 2013-08-12 21:29:33
A. Krzak masz rację, że wszystko w naszych czasach jest prze- regulowane, kontrolowane, licencjonowane, bez zezwolenia ani rusz, a nie daj Boże zrób coś co jest zakazane. W odniesieniu do mojej myśli o podatku dochodowym w rolnictwie stwierdzasz, że bez gruntownej reformy finansów i systemu funkcjonowania państwa, koszty jego wprowadzenia i jego efekty będą niewspółmierne. Masz rację. Doszły mnie głosy, że gminy bez większych kosztów by ten podatek obsłużyły, tymi samymi siłami co podatek rolny, gdyż tenże podatek dochodowy by go zastąpił. Właściwa cyfryzacja obsługi mogła by koszty jeszcze zmniejszyć. Mogło by się także okazać, że na gruntach V, VI klasy niektórzy osiągają dochód, a to dochód dla gminy. Urzędy Skarbowe nie chcą oddać Urzędom Gmin swojej władzy w tym zakresie. Jak by to wyglądało że w gminach coś funkcjonuje lepiej jak w US. Właściwa reforma finansów publicznych oraz reformy funkcjonowania państwa przestały by UPADLAĆ OBYWATELA, prowadziły by do prawdziwej ekonomi i wolności gospodarczej.
user A. Krzak 2013-08-12 20:28:26
Może warto by przypomnieć kto do takiej sytuacji doprowadził? Kto przygotował projekt? kto go uchwalił? kto go wprowadził w życie? Przepisów tych nie było za poprzedniego podobno ,,niewolniczego" systemu! Zostały wprowadzone już za tych ,,rzekomo wolnych rządów"! Wszyscy politycy gęby mają pełne frazesów i nie mają zielonego pojęcia o wolnej gospodarce o prawach ekonomicznych! Wszystko by chcieli regulować, kontrolować, licencjonować, zezwalać, zakazywać czyli określając jednym słowem UPADLAĆ OBYWATELA! Mówię obywatela, a nie tylko rolnika, bo dotyczy to nas wszystkich obywateli! Państwo powinno jak najmniej przeszkadzać obywatelowi a tak nie jest! Prawdziwa ekonomia i wolność gospodarcza była za czasów Wilczka i premierostwa Rakowskiego potem to już z każdym rokiem było coraz gorzej. Reformy zaczęte w tych czasach dały podstawy do sukcesu reform Balcerowicza! A co mamy dzisiaj? Rządzą nami dyletanci i nieuki! Teraz mamy dopiero KOMUNĘ! ,, Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera" Paradoks takich awansów z szeregowca do generała nie było nawet za komuny! O tym czy przerób własnych produktów i ich sprzedaż przez rolnika znajdzie nabywców decydować powinien rynek - prawo ekonomiczne a nie przepisy wymyślone przez nawiedzonych urzędasów i zatwierdzone przez głupich posłów! Tak jest w wielu krajach tej zbiurokratyzowanej UNII. Sprzedawca jest odpowiedzialny przed konsumentem za jakość produktu-walory smakowe i bezpieczeństwo zdrowotne, żaden przepis nie nakłada takiej odpowiedzialności na urzędasów. Żaden nie odpowiadał za bezpieczeństwo żywnościowe! Innym uregulowaniom podlegają wyroby akcyzowe (wyroby alkoholowe) ale przez 23 lata nie potrafiono tego uregulować! O czym to świadczy? o inteligencji rządzących? Podatek dochodowy w rolnictwie? Trzeba wyważyć -koszty jego wprowadzenia i jego efekty? Bez gruntownej reformy finansów i systemu funkcjonowania państwa nic to nie da! Perspektywy?-bardzo mroczne? klasa polityczna nie nadaje się do kierowania państwem (niezaleznie od przynależności partyjnej)
user adam 2013-08-10 16:01:45
Wreszcie polski rolnik" przyszedł po rozum do głowy" i nie da się wykorzystywać spekulantom handlującym ich ciężką pracą....
user Andrzej 2013-08-10 11:32:03
rolnik, w artykule Znaczenie rodzinnych gospodarstw rolnych, farmer.pl 08-08-2013 09:27, w dyskusji arszczecin przytoczył trochę przykurzony artykuł p. Solskiej p.t. "droga ślimaka" https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dzierzawcy.opole.pl%2Fdroga%2520slimaka.doc&ei=oGIFUsjsDIGxtAa5qYCQBw&usg=AFQjCNHvbFDGkmgrmlMccd8HcpJAKAFGtw&sig2=g4nS8lJ74kc7n1rsrswMHQ&bvm=bv.50500085,d.Yms&cad=rja, z którego wynika niezbicie, że normalność i lekarstwo przed tym aby nasze rolnictwo nie stało się skansenem Europy, czy nawet coraz bardziej zglobalizowanego świata jest weryfikacja działalności rolniczej po przez osiągany dochód. Narzędziem takiej weryfikacji jest podatek dochodowy.
user Andrzej 2013-08-08 08:35:02
rolnik, jestem za normalnością, jak w całym cywilizowanym świecie.
user nika 2013-08-07 21:43:12
rolnik nie bój się ,skoro do wszystkiego dokładasz to ci US zwróci i będzisz górą
user rolnik 2013-08-07 18:47:04
Jeżeli piszesz, kiedy wreszcie w rolnictwie będzie podatek dochodowy to jesteś prawdopodobnie urzędasem albo jesteś nienormalny.
user Andrzej 2013-08-07 16:28:10
Fundacja Partnerstwa dla Środowiska i Małopolska Izba Rolnicza piszą w petycji, tylko do kogo jest adresowana ta petycja, że domagają się zmian prawnych umożliwią zwiększenie produkcji i sprzedaży żywności lokalnej z pierwszej ręki. Szum w tej SŁUSZNEJ sprawie jest OK!. Droga Fundacjo i Izbo może by trochę inaczej. Prawo stanowią nasi Posłowie i Senatorowie. Jakby tak sporządzić listę elektoratu pod tytułem: Jeżeli Szanowny Pan(i) Poseł ………………… (tutaj Imię i Nazwisko) nie wniesiesz i nie zajmiesz się w tej kadencji przepisami prawa dotyczącymi: „Produkcji i sprzedaży żywności lokalnej z pierwszej ręki, od rolników i innych małych rodzinnych wytwórców żywności” to w najbliższych parlamentarnych wyborach nie masz mojego głosu, i tu na tych listach nastąpią nasze dane Imię, Nazwisko, adres, PESEL i podpis. Uważam, że te regulacje prawne są po to, aby ten sektor działalności wpisać w przepisy o VAT, podatek gruntowy, podatek dochodowy, subwencjonowanie gmin i na pewno z 10 innych ustaw. Może te wszystkie dodatkowe przepisy by były całkowicie zbędne: po pierwsze gdyby wreszcie powstał podatek dochodowy w rolnictwie, który by to wszystkie sprawy fiskalne, finansowe, subwencyjonowania rozwiązał oraz po wtóre gdyby wreszcie powstała Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności, która na wzór innych godnych naśladowania krajów rozluźniła i uprościła przepisy sanitarno-weterynaryjne w tym zakresie (wytwarzania i sprzedaży bezpośredniej w zagrodzie wiejskiej). Panowie politycy, czyż nie jest to piękny temat w walce wyborczej o bardzo istotny dla Was elektorat wiejski.