PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 17

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user Tama B. 2013-09-10 16:58:40
Problemy będą narastać. Likwiduje się profesjonalne zarządzanie bo szkoda pieniędzy. Zarządy spółek wodnych są społeczne i nie mają dostatecznego doświadczenia i wiedzy w zakresie konserwacji urządzeń szczegółowych. Znam spółki gdzie są śmieszne składki na konserwację (30-40 zł/ha zmeliorowany). To przecież sami członkowie spółki czyli rolnicy uchwalają składki, z których można co najwyżej wykosić trawę na skarpie a nie opłacić pracę odmularki i operatora. Ściągalność składek jest na poziomie 30-40%. Nic dziwnego, że w takich realiach spóła będzie reagować tylko w wyniku awarii. Wysiłek włożony kilkadziesiąt lat temu w strukturę melioracyjną jest systematycznie zaprzepaszczany przez następne pokolenia użytkowników tych gruntów. Dodatkowo, zamiast łączyć siły, dzieli się spółki. Poprzez wyłączenia gruntów spod profesjonalnej opieki, dochodzimy do absurdów o jakich pisze JARKI. Powstaje twór na wzór spółki wodnej, bez sprzętu ludzi i wiedzy. Wzorce już istnieją tylko brak wyobraźni na aby je uruchomić. I jeszcze słowo odnośnie artykułu: Spółki Wodne są powoływane w celu konserwacji i utrzymania urządzeń szczegółowych. To inwestorzy prywatni lub publiczni uzgadniają warunki budowy rowu melioracyjnego na podstawie właściwych opinii. Nie rozumiem dlaczego opisana spółka wodna wykopała rów i potem go zasypuje. Chyba że to przykład totalnej samowolki i ignorancji problemów regulacji wodno-prawnych.
user jarki 2013-09-10 14:27:40
jak spółki wodne mogą normalnie funkcjonować skoro np. w mojej pracuje 5 osób w tym 3 w biurze a wydatki na paliwo i diety są większe niż na pozostałą działalność
  • 1
  • 2