PARTNERZY PORTALU

Komentarze 15

user arszczecin 2013-09-19 12:24:59
http://www.tvp.pl/szczecin/nasze-programy/wokol-nas/wideo/170913/12425390 pyrzyce, chyba jedyny region w polsce w którym wszyscy rolnicy mówią jednym głosem. czy ma 15 czy 300 ha. Szacunek panowie. Bitwa Pyrzycka. Etap I.
Zgłoś
user Vader 2013-09-19 11:45:37
Czyli za taksówkarzy i hobbystów państwo opłaci składkę, i podatek ciesząc się z przywilejów a reszta będzie traktowana jak przedsiębiorcy. Czy taki problem jest przez ministra finansów podatkiem objąć wszystkich? Czy PSL robi wszystko aby tylko jego elektorat nie ucierpiał?
Zgłoś
user arszczecin 2013-09-19 09:11:25
http://www.rp.pl/artykul/10,1049519-Podatkami--w-rolnikow.html
Zgłoś
user Vader 2013-09-17 23:04:40
@stary Skoro jesteś pracownikiem i dyrektorem to poproś tego dyrektora o podwyżkę i lepsze warunki pracy. @jarki Bo zagraniczni inwestorzy boją się związków u nas. Jak sam wspomniałeś, związki walczą o swoje prawa i wiedzą, że jak przyjdzie nowy inwestor, z zagranicy to z nimi tak nie będzie się cackał jak polscy dyrektorzy. Co z tego że zakład upadnie ale jeszcze chociaż na chwilę będzie miał swoje przywileje.
Zgłoś
user jarki 2013-09-17 16:49:09
gdyby dyrekcja ursusa i związek zawodowy w ursusie nie bały się przekształceń i wpuściły np. wspomnianego JD jak zrobili niemcy to byśmy kupowali od nich ciągniki tylko z inną naklejką i jakością ale prezesi bali się o stołki a pracownicy bali się zwolnień i myśleli że jakoś to będzie można było też wybrać drogę zetora tylko że u nas królowała od dawna BYLEJAKOŚĆ im traktor nowszy tym bardziej awaryjny
Zgłoś
user stary 2013-09-17 16:30:14
@Vader-"gdyby twoja głupota była lżejsza od powietrza ,to fruwałbyś jak gołębica tyle jej w tobie" jak rzekł klasyk.Jestem dyrektorem ,księgowym ,handlowcem ,księgowym ,ale większość czasu jestem pracownikiem fizycznym pracującym pod kierownictwem tegoż dyrektora.To tobie tylko wydaje się ,że nie pracuję za wynagrodzeniem i mogę brać z konta ile chcę. Ponadto sram na potęgę światową takiego kraju, w którym elity żyją ponad stan a naród ogryza korę. Jeżeli Polskie przedsiębiorstwa dusi się podatkami aby utrzymać takich darmozjadów jak ty to skąd mają one brać pieniądze na rozwój i innowacje? Tymczasem obce mają zwolnienia podatkowe. Wystarczyło kilka lat oddechu aby polski rolnik dogonił zachodniego. Teraz trzeba go docisnąć aby nie miał szans konkurencji z zachodnim. Wtedy nas wykończą a ty będziesz jadł gówno z zachodu (jeśli będzie cię na nie stać.
Zgłoś
user Vader 2013-09-17 15:49:36
@stary Jesteś zatrudniony u kogoś na umowę o pracę czy inną, pracujesz za wynagrodzeniem i pod czyimś kierownictwem? Jeżeli tak to jesteś pracownikiem ale nie rolnikiem. I Chiny dbają o pracownika? Jedź tam na wycieczkę i zobacz dobrobyt tych chińskich pracowników. Mimo, że gospodarcza Chiny są potęgą światową to konsumpcja obywateli jest na poziomie krajów trzeciego świata. Swoją potęgę zbudowali na eksporcie. Teraz powoli to się zmienia. @jarki Dlaczego jest najlepszy? Bo ma markę na którą pracowali dziesiątki lat. Gdyby nawet dzisiaj w Polsce Ursus produkował ciągniki na poziomie Deutza czy JD to i tak rolnicy wybraliby Deutza bo ursus to polski i zaraz się rozwali, a bo dużo pali albo, że składak i drogi itp. Niestety, ale w tym kraju mamy kompleks zachodu i wszystko co zachodnie jest cacy i byśmy im (...) lizali bo ich gówno jest o wiele smaczniejsze niż nasze.
Zgłoś
user golf 2013-09-17 11:00:25
no jeszcze mam taki prosty przyklad każdy z wiejskiej powinien kupic taka prosta gre eurobiznes i w nia zagrac wtedy morze by zrozumieli bardziej co robia ze trzeba kupować i inwestować a nie odwrotnie jak to oni czynia
Zgłoś
user golf 2013-09-17 10:41:04
bo te tlumany z rządu wykaczyli wszystkie nasze zakłady i teraz musimy wszystkie technologie z zachodu kupować poco pytam się czy unas nie można produkować takich traktorow na miare 21 wieku rzadzi nami bada dorobkiewiczów i ludzi myslacych na krotka mete no i pogstawa jest aby polska szla do przodu to się nie sprzedje zakłady ziemie banki tylko kupuje barany z wiejskiej wtedy będą dochody kraju większe zobaczcie co Niemcy robia już nie wiem jak to prościej napisac
Zgłoś
user rolnik z mazowsza 2013-09-17 10:33:28
Vader zastanów się kto sprzedał np. URSUS ? rolnicy???
Zgłoś
user jarki 2013-09-17 09:25:50
@Vader a jakim samochodem jeździsz POLSKIM a może chińskim ??? rolnik kupuje na krechę niemiecki traktor bo jest najlepszy
Zgłoś
user stary 2013-09-17 08:57:21
@Vader zauważ że rolnik to też pracownik. Pracuje fizycznie (orze, doi,karmi,naprawia) i nie wie ile za to dostanie-bo sprzeda(np. zboże) dopiero za rok i wtedy się okaże czy i ile mu zapłacono za jego pracę.Poza tym również dlatego, że solidaryzuje się z postulatami związkowymi i je popiera. Ty masz pełny brzuch to tego nie zrozumiesz.To ,że na polach króluje sprzęt zachodnich koncernów, banki należą do zachodu,handel przejęty przez koncerny obce doi Polskę nie płacąc tu podatków bezrobocie szaleje młodzież wykształcona tuła się po obczyżnie za chlebem itd.to nie jest wina robotników i rolników, tylko rządu.Akurat Japonia ,Niemcy czy Chiny tworzą nowe technologie i je sprzedają,ale dbają też o rolnictwo, pracownika i choć nie są "zieloną wyspą" nie maja takiego bezrobocia. Hiszpania- tak jak Grecja rozwijała nadmiernie biurokrację i efekty widać,a tą drogą pod rządami Tuska uparcie podąża Polska.Biurokracja i administracja jest potrzebna,ale jej przerost skutkuje syndromem greckim. Twoje poglądy zdradzają ,że siedzisz na ciepłej posadce i myślisz ,że nic cię nie ruszy.Jak takich jak ty będzie za dużo ,to my na was nie zarobimy , trochę pociągniecie na kredyt, a potem będziesz tracił pobory i pracę ,jak w Grecji.Od tego ,aby tak się nie stało jest rząd,a jeśli o to nie dba-to robotnicy i rolnicy mu to przypominają również dla twego dobra=bo na ciebie nie ma co liczyć.
Zgłoś
user A. Krzak 2013-09-17 07:50:00
Dla porównania dla tych co nie wiedzą! W roku 1938 w Rzeczypospolitej zatrudnionych było 118 000 urzędników, w roku 1989 w PRL zatrudnionych było 175 000 urzędników, a w roku 2012 zatrudnionych jest ponad 1 milion urzędników. Wtedy nie było jeszcze komputerów. Teraz mamy komputery, internet itp. Jaki z tego wniosek? Rządzą nami dyletanci, nieuki i nieudaczniki. TĄ BANDĘ DARMOZJADÓW KTOŚ MUSI UTRZYMAĆ?
Zgłoś
user Vader 2013-09-17 01:14:42
Chyba przeceniasz siłę rolnictwa i budownictwa w gospodarce. Zobacz Japonię, Niemcy czy Chiny. Pierwsi tworzą nowe technologie a Chiny kopiują o sprzedają ją. Zobacz co się stało z Hiszpanią jak inwestowała w budownictwo. Prawie była bankrutem. Rolnictwo to także kiepski pomysł bo na naszych polach króluje sprzęt zachodnich koncernów a nie rodzimych. Więc co polak ma z tego, że rolnik kupi JD? I z jakiej okazji rolnicy biorą udział w protestach pracowniczych?
Zgłoś
user golf 2013-09-16 17:51:57
tusk nie rozumie ze podstawowe dwa sektory napedowe gospodarki to mocne rolnictwo i budownictwo a te debile zamiast tam inwestować to kupuja sobie limuzyny i pensyjki podnosz premie wyplacaja no i co najgorsze zatrudniają coraz więcej urzednikow ludzie otwórzcie oczy i mówmy to wprost każdemu urzędnikowi bo to oni dla nas pracują i za nasze pieniądze
Zgłoś